Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...

Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Odeslatod Cruiser v 02 čer 2008 20:21

Pánové chtěl bych si vyměnit napájecí kabel u CD Denon 755, ale je tam pouze malej dvoupin kulatějšího tvaru, nikde jsem nezahlídl hotovej kabel s touhle koncovkou. Vzal bych buď hotovej a nebo bych si ho i klidně udělal, pokud bude možnost někde koupit tuhle koncovku. Proto Vás prosím pokud jste to někde někdo viděl napište mi kde se to dá sehnat, děkuji. ;)
Cruiser

Re: Síťová šňůra k CD

Odeslatod boxer v 02 čer 2008 20:36

Myslíš toto?

Obrázek
boxer
BANNED

Odeslatod Cruiser v 02 čer 2008 20:38

Jo jo to je ono *thumbs up*
Cruiser

Odeslatod Cruiser v 03 čer 2008 09:53

Jo ale to neni stíněná nebo? Takovou tam mám, chtěl bych něco lepšího.
Cruiser

Odeslatod Roman2 v 03 čer 2008 10:11

Zkus AUDIOQUEST NRG 1EU.Mají ho na Hificentrum.cz
Myslím,že je to jeden z mála s touto koncovkou a je za celkem rozumnou cenu.
Avid-Trigon-Isotek-PS Audio-Vincent-Dynaudio.
Roman2

Odeslatod pipis v 03 čer 2008 10:49

stíněná rozhodně nebude za 30kč.

A co udělat šňůru napevno, zrušit ten konektor vevnitř? Pak si uděláš za pár Kč super kabel
ï s pořádnou koncovkou schoko.
pipis
Administrátor

Odeslatod Cruiser v 03 čer 2008 13:28

Hmmm to taky neni špatnej nápad, *thumbs up* to mě nenapadlo
Cruiser

Odeslatod Peer v 03 čer 2008 13:47

Cesta nejmenšího odporu je koupit originál Audioquest...
Nemusíš nic pitvat.
Peer

Odeslatod pipis v 03 čer 2008 14:40

tak a máš dvě varianty:

a/ DIY - mohlo by to být o dost levnější a myslím, že by to stačilo.
b/ hotovky - např. zmíněný audioquest NGR-1EU od 1500Kč s poštou.
Obrázek
pipis
Administrátor

Odeslatod boxer v 03 čer 2008 15:32

Cruiser

O stínění,pokud umím číst,nebylo v prvním příspěvku ani Ň. :(
boxer
BANNED

Odeslatod pipis v 03 čer 2008 15:52

Osobně bych koupil Lorad 1,5 SUPRA a třetí žílu - zemnění nepoužil. A je hotovo, ve velmi
dobré kvalitě, stíněně a vše v pohodové ceně.
pipis
Administrátor

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Odeslatod boxer v 03 čer 2008 17:44

Mohu se velmi blbě zeptat,co tedy tím získá,když bude mít sice stíněnou Supru či něco jiného a to stínění nepřipojí ? :o

Jestli jsem to tedy pochopil správně?
boxer
BANNED

Odeslatod Borek v 03 čer 2008 18:49

předpokládám, že pipis má na mysli nepřipojení zemnění v přístroji ale do síťové vidlice ano. U Supry pak vzhledem k její konstrukci stínění bude fungovat..
Borek

Odeslatod Tomíček v 03 čer 2008 18:54

borek

Koukám na to, ale nevidím, kde lze stínící folii připojit, nemyslím si, že je ve vidlici připojeno...
Ochranný (žlutozelený vodič) spojit na straně vidlice se stíněním?
DIYgramo ( Bronze+ GTP 1 ), CD Vincent S3, Vincent SAT1+ 2x SP997, QLN603mkII
Tomíček

Odeslatod Peer v 03 čer 2008 19:00

Osobně si myslím, že je vážně jednodušší koupit hotovou šňůru.
Vyhne se tomu, že bude muset zvětšovat otvor pro kabel, přidávat vhodnou průchodku a pod.
Špatně se to dělá v plné krabici.
Vím o čem mluvím. Něco podobného jsme prováděli na mé pračce.
Peer

Odeslatod Tomíček v 03 čer 2008 19:09

Taky myslím, Peťo, když tam stačila šňůra k holícímu strojku výrobci, tak bude ten hotový Audioquest úplný luxus..
Tomíček

Odeslatod Peer v 03 čer 2008 19:22

Jo. A taky si myslím, že by ta šňůra šla zapůjčit aby jsi viděl jestli došlo k nějakému posunu ve zvuku...
Že.
Peer

Odeslatod boxer v 03 čer 2008 19:45

předpokládám, že pipis má na mysli nepřipojení zemnění v přístroji ale do síťové vidlice ano. U Supry pak vzhledem k její konstrukci stínění bude fungovat..

Chtěl bych požádat nějakého odborníka (nejlépe Milana (Svensounda),Mirka (Pytla) nebo podobné),aby vysvětlil(i),zda v případě SÍŤOVÉ šňůry,je připojení stínění na pouze straně vidlice,co se stínění týče,v pořádku a bude se tedy stínit?

Děkuji.
boxer
BANNED

Odeslatod pipis v 03 čer 2008 21:04

Ano, je to tak, tak jsem to myslel.

Na jedné straně je klasická vidlice se zapojením země, na straně druhé se do přístroje nic nezapojuje, na to pozor!!!

Prostě se tam kostra ušmykne, zaizoluje a basta. Nevidím v tom žádný problém. Ideální použít Supru Lorad 1,5, ta má užší průměr,
aby se to dělalo dobře. A stínění by fungovat mělo, stínění u Supry je polovodivé, takže bývá spojeno po délce s zemněním.

Snad jsem to pochopil dobře.

Myslím, že to není dobrý návod jen pro Cruisera , ale pro řadu dalších lidiček. Taky to budu brzo na phonu řešit. A vyjde to na pár Kč.

Jestli píšu nějakou békovinu, tak mě určitě Mirek nebo Milan opraví a vše upřesní.

Tady je obrázek zapojení, Mirek opět pomohl s odkazem:

Obrázek
Šňůra s přístrojovou přívodkou. Koncovku lze zapojit i obráceně, nemá smysl určovat polohu vodiče N a L. Vodič PE je připojen na vnější pérové kontakty. Koncovka se vyráběla i v provedení s vypínačem. Šňůry musí být ve vývodkách upevněny tak, aby vnější tah nemohl působit na svorky. Odlehčovací spona musí spolehlivě uchytit vnější obal šňůry.
pipis
Administrátor

Odeslatod Tomíček v 03 čer 2008 21:48

to pipis

" stínění u Supry je polovodivé, takže bývá spojeno po délce s zemněním "

Nezlob se, o tom vážně pochybuju. Ochranný žlutozelený vodič je stejně jako ostatní dobře izolovaný. Stínící folie (nebo oplet) s ním není vodivě spojen. To musíš zajistit vlastním propojením na některém konci.
Tomíček

Odeslatod Tomíček v 03 čer 2008 21:50

Tomíček píše:to pipis

" stínění u Supry je polovodivé, takže bývá spojeno po délce s zemněním "

Nezlob se, o tom vážně pochybuju. Ochranný žlutozelený vodič je stejně jako ostatní dobře izolovaný. Stínící folie (nebo oplet) s ním není vodivě spojen. To musíš zajistit vlastním propojením na některém konci.

Případně stínění zapojit na jiný bod.
Tomíček

Odeslatod Pytel v 04 čer 2008 07:07

Cruiser:

Určítě pro tebe nejpepší AUDIOQUEST NRG 1EU. Výborný kabel s touto koncovkou, podotýkám jeden z mála !!!

Další typ předělat se Suprou, jak zde píše Pipis. Také jsem měl u jednoho klienta tento požadavek, ale nechtěl pevný přívod. Tak jsem mu udělal Supru LoRad 1,5 s koncovkami Supra . A tuším v HIFIStore, koupil redukci z Euro na tuto koncovku. Mám to samé u svého Subwooferu KEF neboť při délce přívodu od Filtru to je skoro 6m, nelze použít nic jiného než víše zmiňovaný kabel Supra.

Co se týká stínění u Supry, už toho bylo zde napsano hodně, naposledy to popsal Pipis.

Určitě neco připíše Milan ( Svensound ) jehož považuji ve svéře sortimentu Supra za odborníka.
Pytel

Odeslatod Rowing v 04 čer 2008 07:36

Přidám svůj pohled na věc. Jedná se předpokládám o takovouto tkaničku:
Obrázek

Osobně bych si zapůjčil oproti záloze hotovou šňůru Audioquest a vyzkoušel doma. Když by přínos byl nebo měl takto lepší pocit při pohledu na aparaturu nechal bych si ji, když ne tak bych ji vrátil.
Nemám problém vlastní šňůru si vyrobit, ale vrtat do přístroje, kuchat zadní přívodní konektor a nahrazovat ho průchodkou a napojovat kabel dovnitř by se mi v tomto případě nechtělo.
Obrázek

A k tomu stínění. Pipisi - ten obrázek co jsi sem hodil je jiná zástrčka - sice vypadá podobně jako ta dvoupinová malá, ale tahle je větší a právě třívodičová. Do přístroje vede jak L, N i PE vodič - ten přes plechové kontakty vně na těch plochách. Takovou zástrčku jsem měl doma např. na remosce nebo staré žehličce :)

Porovnej:
Obrázek
versus
ObrázekObrázek

A k tomu stínění pro Boxera. Pokud by jsi na na tom stíněném kabelu (např. ta Supra LoRad) na konec (u zásuvky) dal klasickou EURO zástrčku (tří pinová místo té ploché dvoupinové) a zemnící kolík spojil se stíněním, tak by stínění samozřejmě vliv mělo a v přístroji by jsi pak použil jen ty dva vodiče L a N. Nakonec kvůli zemním smyčkám je lepší když je stínění zapojené jen na jedné straně kabelu.
Actually inactive on HIFInazory. I'm listening music and enjoying life.
Rowing
Martin Vlček

Odeslatod Rowing v 04 čer 2008 07:45

Navíc domácím kutilům co nemají o elektrice moc ponětí bastlení vlastních šňůr a vůbec otvírání přístrojů rozhodně nedoporučuji. To bych nechal lidem co mají aspoň zkoušky z vyhlášky 50/1978 Sb o odborné způsobilosti v elektrotechnice.

Pro ostatní mám zajímavý tip na bezva zástrčku co vyřeší vaše problémy s elektrikou navždy:
Obrázek

Použití je následující:
Obrázek

Prostě raději to nezkoušejte a rýpání do elektriky se vyhněte :!: :!: :!:
Actually inactive on HIFInazory. I'm listening music and enjoying life.
Rowing
Martin Vlček

Odeslatod Svensound v 04 čer 2008 07:51

The Lorad Concept
LoRad is a mains flex with patented screening for connection of audio equipment to 230V mains. The screening minimizes the interference from electric alternating fields, protecting from both radiation and pick-up. For cancelling of magnetic alternating fields the LoRad is cabled with a short pitch twisting. LoRad, the only approved screened mains flex. Owing to the patented design the drain wire is eliminated and instead the screen is automatically connected to earth via a green semi-conductive plastic on the earth conductor. This enables the cable to pass the flex test of 2x30,000 bending strokes without damage, for safety approval, whereas a drain wire would cut through the insulations during the test. The LoRad is very flexible owing to the multiwire conductors. Each conductor is made of 320 tin plated copper wires.

LoRad stands for Low Radiation of electric and magnetic alternating fields
The screen protects your equipment from radiated mains noise and from RF oick-up.
Short pitch twisting of the cores cancels the magnetic alternating fields.
This will result in a cleaner sound and more accurate transients.
The screen is ground connected via a semi-conductive PE on the earth conductor. No drain wire needed. The green part of the yellow/green earth conductor is of two different green nuances. Please be aware that the darker green plastic is the semi-conductive part. It must not touch any live part of the cord set.
Svensound
Hi-fi Studio Svensound

Odeslatod Mih v 04 čer 2008 07:55

Z obr. kabelu Audioquest vyplývá, že stínění nemá - není jej možné kvůli dvojpolové zástrčce kam připojit - stínění je dané geometrií vodičů vůči sobě. Nakolik je kabel imunní vůči vnějším vlivům je otázka. Zcela určitě bude ale lepší než původní dvojlinka.
Mih

Odeslatod pipis v 04 čer 2008 09:06

to Rowing:

ano, máš pravdu, obrázek je špatně, sloužil jen pro příklad zapojení (smažu ho), ale prostě jen u supry nezapojíš zemnící zelenožlutý kabel na straně přístroje.

Ani neříkám, že si to má dělat Cruiser sám. Prostě, pokud bude chtít, tak si koupí za pár Kč metr
supry, kvalitní vidlici a dá to elektrikáři. Pro šikovného to bude otázka pár minut a cenově ho to tedy
vyjde velmi levno.

Otázka je, jakou variantu zvolit a jestli to má vůbec smysl řešit. To už si musí rozhodnout sám.
pipis
Administrátor

Odeslatod Svensound v 04 čer 2008 09:38

PIPIS:
Upřesnění pojmu. Prosím nepoužívat název STÍNÍCÍ vodič......... je to vodič ZEMNÍCÍ. / dle normy barvy zelenožluté /
Svensound
Hi-fi Studio Svensound

Odeslatod pipis v 04 čer 2008 09:57

Ano, děkuji :)
pipis
Administrátor

Odeslatod Mih v 04 čer 2008 10:23

svensound píše:PIPIS:
Upřesnění pojmu. Prosím nepoužívat název STÍNÍCÍ vodič......... je to vodič ZEMNÍCÍ. / dle normy barvy zelenožluté /

Jen upřesnění pojmů - ČSN - barevné značení vodičů : zelenožlutá = ochranný vodič.
Mih

Odeslatod Svensound v 04 čer 2008 10:37

ANO, je to naprosto správné. Díky za korekci.
Svensound
Hi-fi Studio Svensound

Odeslatod Cruiser v 05 čer 2008 19:50

Já si to chlapi klidně udělám sám, mám elektrotechnickou, takže v tom neni problém. Akorát si říkám jestli to bode mít vliv na výsledný zvuk. Pouze mě to napadlo, tak jsem chtěl slyšet váš názor. Pokud se pro to rozhodnu, tak půjdu do tý Supry a dám to na pevno a bude. ;)
Cruiser

Odeslatod pipis v 05 čer 2008 19:56

*thumbs up*
pipis
Administrátor

Odeslatod qwerty500 v 11 úno 2009 01:09

...Dotaz k té přístrojové koncovce - rozebíratelnou jsem nikde nevidel, takže ji chceš uřiznou a na tu Supru normalně napájet?
qwerty500

Odeslatod Mike v 11 úno 2009 11:21

Takhle dvou žilouvá šnůra je k ničemu. Nemá význam na ní cokoliv měnit. :roll: :roll: Když už tak udělat do přístroje otvor a dát tam normální sítový 3 pinový konektor. A šňůru si udělat třeba Supra.
Mike

Odeslatod petrL v 11 úno 2009 11:40

Nebo je možné tu šňůru zkrátit na úplné minimum, aby neškodila, na konec dát vidlici a pak si vyrobit nějakou high endovou prodlužovačku.
samozápalný bijec uliční buňky neexistující strany
petrL

Odeslatod agavel v 11 úno 2009 12:33

Mike píše:Takhle dvou žilouvá šnůra je k ničemu. Nemá význam na ní cokoliv měnit. :roll: :roll: Když už tak udělat do přístroje otvor a dát tam normální sítový 3 pinový konektor. A šňůru si udělat třeba Supra.

Ježiš, tos mě vylekal :o Já mám na Pioneeru taky takovou hroznou škodící dvoužílu od výrobce a hraje to dobře. To bych se asi posadil na zadek, kdybych si tam udělal 3 pin. 8-)
Ale nic ve zlém, já jsem takový rýpal. Jseš taky z HK, tak se můžem nekdy domluvit na poslech. Co myslíš? Jo a jako zajímavost uvádím, že Pioneer 989Avi měl oba typy koncovek. Lichoběžníkovou se zapojenými jen 2 piny a tuhle pro dvojžílu. Měl jsem předtím doma ten "3 pin" a teď mám tu dvojžílu.
Pioneer DV-989Avi, Benchmark DAC1, Audio Research LS9 + D240 MKII, Sendsound Compact WZ-5@Elekrosystem, Nordost
P.S.: ale nejraděj poslouchám hudbu
agavel
Hologram

Odeslatod agavel v 11 úno 2009 13:11

Mih píše:Z obr. kabelu Audioquest vyplývá, že stínění nemá - není jej možné kvůli dvojpolové zástrčce kam připojit - stínění je dané geometrií vodičů vůči sobě. Nakolik je kabel imunní vůči vnějším vlivům je otázka. Zcela určitě bude ale lepší než původní dvojlinka.

Tak to ho leda omotat alobalem a navlíknout na to pěknou punčošku, co? :lol:
Ale vážně, fungoval by třeba "oplet" alobalem jako stínění? Ať to tu trochu rozjedem po vlnce DIY. To by bylo dobrý machrování, zabalit si Audioquest do fólie a punčošky a pak lidem tvrdit, že sis udělal tuning kabelu takové FIRMY :o A teď se tu rozběhnou diskuze, jestli jsou lepší tenké nebo tlusté alobaly a jestli je důležitá čistota alobalu ve stínění. Je důležité si vždy koupit novou roli, protože ten ze šuplíku v kuchyni má už přímesi lipidů! :ugeek:
Pioneer DV-989Avi, Benchmark DAC1, Audio Research LS9 + D240 MKII, Sendsound Compact WZ-5@Elekrosystem, Nordost
agavel
Hologram

Odeslatod Mike v 11 úno 2009 13:29

agavel

Je spousta věcí které se mi ani zde nechce ventilovat a proto je lepší osobní setkání. Klidně se s tebou rád setkám jsme oba z hradce tak to není problém. Jen dodám že jsem měl možnost mluvit s jedním hifi prodejcem a je až neskutečné jak jsou někteří lidé naivní. Napíšu ti SZ.
Mike

Odeslatod agavel v 11 úno 2009 20:55

Já už mluvil s více prodejci Hifi. A mám naopak někdy pocit, že nejsem dost naivní. Ale klidně se ozvi, můžeme ty zkroucené nesmysly probrat a pak jít za ušetřené love radši na pivo. Případně ti ukážu super tuning sestavy - otevření sedmičky kvalitního vína. Taky by mě zajímalo, jak hrajou ty tvoje Wharfy.
Ale když bych se měl vyjádřit k původnímu tématu: K Denonu zmíněného typu bych se na to vykašlal. Budou jiné důležitější věci v sestavě, než na tomhle CD vyměnit šňůru. Spíš bych počkal a koupil si lepší CD.
agavel
Hologram

Odeslatod Mike v 11 úno 2009 23:13

Vidím že to oba vidíme stejně takže to si budeme rozumět *thumbs up*
Nejdůležitější věci v sestavě jsou:
1) Upravená akustika mísnosti (pracuji na tom)
2) dostatek kvalitního vína (ted doma nic nemám)
3) nějáká ta hrající bedna (snad?)

Souhlasím s agavelem neřešte v tomto playeru sítové šnůry a radši se zaměřte na upgrade za lepší kousek.
Přeci jen tyhle denony nejsou to pravé ořechové.
Mike

Odeslatod qwerty500 v 15 úno 2009 21:57

...pánové řešil jsem podobný problem se síťovou šnůrou. nakonec jsem našel rozdělávací dvopipinovou (polovou ) vidlici za 3 euro. obyčejný bakelit na jeden mini šroubek. zato doprava z NSR - majlant. *fnuk*
Sťínění mam z kabeli přatažené co nejdál. zatavené do smršťovací bužirky a kabel schovám do textilního opletu. Vidlici do síťové zásuvky z HiFi za 10 euro (mosazné kolíky ).
HUdební pocit? po víměně asi lépe hrají výšky. Ale spíš by to chtělo nestraníka na slepí test.
qwerty500

Odeslatod jirie v 15 úno 2009 23:01

Mohu podat i svou vlastní zkušenost.Jako úplný amatér jsem se navzdory varování odborníků pustil do malého tuningu svého CD přehrávače Technics.Po upgrade zesu stejné značky jsem už pracoval s jistými zkušenostmi a opatrností.Koupil jsem si zástrčku se třemi piny za 145.-Kč,která má i jakýsi filtr,či co je to na tom maličkém schémátku nalepeném na ní.
Po úplné demontáži zadního panelu spolu s původní dvojlinkou jsem lupenkovou pilkou přesně vyřezal nový otvor a začistil do výsledné podoby pilníkem.Šlo to velmi dobře,ale po zkompletování jsem se zhrozil.Když jsem to opět připojil k zesilovači překvapilo mě strašné bzučení.S těžkou hlavou jsem uléhal a ještě přemýšlel ,jak se to mohlo stát.Nakonec se potvrdilo ono okřídlené "ráno moudřejší večera" .Novou zástrčku jsem vymontoval a vysunul ze zadního krytu a rázem bylo po bzučení.Zkrátka to plechové pouzdro zástrčky se jednoduše NESMÍ dotýkat kovových součástí přístroje.Po dodatečném zaizolování zdířky a šroubků se již tento neduh neprojevil a mohl jsem v klidu očekávat příchod pošťáka s novou šňurou SUPRA.
Tímto děkuji ještě jednou Pipisovi za zhotovení a rychlé dodání.Až bude příležitost a moje maličké 9 měs. "single mono" bude na výletě,pustím se do porovnávání.
jirie

Odeslatod agavel v 17 úno 2009 10:31

jirie píše:Až bude příležitost a moje maličké 9 měs. "single mono" bude na výletě,pustím se do porovnávání.

Pěkně řečeno. Vlastně bude tvé malé single na live stage ;)
Pak zkus napsat, jak to dopadlo. Zajímalo by mě, jestli na Technicsu uslyšíš nějaké výraznější změny.
agavel
Hologram

Odeslatod qwerty500 v 24 úno 2009 19:28

Spíš bych se chtěl zkušenějších zeptat, jestli je nějaký rozdíl u těchto přístrojů s dvoupolovou zásuvkou s přivedením fáze na jeden, nebo druhý kolík přístroje? když jsem rozdělal svuj zesilovač tak z pohledu na přístroj ze zadu je pravý kolik dál připojen do plošného spoje hnědobílým kablikem a zároveň na této části je přístrojová pojistka. takže bych to odhadoval na fázi a druhá kolík je propojen modrobílím kablikem do plošného spoje (takže Nulák) ale samozřejmě se tato dvoupolová vidlice dá kdykoliv otočit a to jak v zásuvce přístrojové tak zásuvce síťové.

A otázka zní - může mít toto otočení (fáze na nulák) nějaký vliv na hudební kvalitu? já jsem u slepého testu tedy žádný rozdíl nezaznamenal. i když se teď snažím předelanou stíněnou síťovou napajecí šňůru připojovat fázi na fázi.
qwerty500

Odeslatod qwerty500 v 20 bře 2009 23:48

DIY sťíněná síťová šňůra
Obrázek
Obrázek
Obrázek
qwerty500

Zpět na Potřebuji poradit