Souboj Titánů - poslechová akce

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od NA »

Díky za zprostředkované info z akce, jen škoda, že neproběhlo podrobnější měření, ale poslechové dojmy jsou důležitější, i když vypovídají jen o těch jedněch daných podmínkách.

Koukal jsem na fotky a všiml jsem si použitých reprokabelů. Nějak jsem tyto nikdy nepochopil, jsou to samostatné dva vodiče bez jakékoli pevné geometrie a tím pádem bez pevně definované kapacity a indukčnosti. Pokud jsou vodiče takto daleko od sebe, jak je vidět na fotkách, je kapacita velmi nízká a indukčnost naopak velká. Toto vyhovuje problematickým zesilovačům, tedy jejich výstupům, takovouto zátěž vyžadovala například AU/RA. Pořádnému zesilovači hlásícímu se to top třídy nějaká ta kapacita neuškodí a malá indukčnost a odolnost proti nachytávání rušení je žádoucí.
Já bych tedy ty kabely zkroutil. :)
Noble Audio - výroba a prodej

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od TomasT »

Diiky, ja nikdy 330-tku neslysel a velmi by mne zajimala. Toto vse -)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od lachim »

přidám také dojemy z poslechu:
1. pma + cello..... superbní zvuk. pokud vezmu cenu pma preampu, pak famózní, úžasné.
2. pak dlouho nic.
3. pma + pma. pokud byc neslyšel před tím kombinaci č.1, napsal bych "skvělé". ovšem za tu cenu (70.000?) je to famózní též.
(monobloky cello 18.000 DM! x pma 2.000 DM)
pak zase dlouho nic. vůbec nic.
4. federmann.
basy jsem žádné neslyšel, středy trošku pobíhaly sem-tam, výšky pěkné.
mělo to živost a barvu. vzpoměl jsem si na zvuk transiwattu + repro z hifiklubu.
ovšem za tu cenu ( 12 + krabice + ovládání)bych si to nekoupil ani před 20 lety.
5. dpa. chemické. za 7 minut bolehlav

ač 700 km v autě, stálo to za to. děkuji za organizaci a možnost setkání.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

To Lachim-v čem vidíš (slyšíš) propad Dpa?Pozor nejsem fanda jenom mě zajímá ten chemický zvuk.Usnul někdo na vavřínech???Nebo si nesedly kabely????

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od perys »

zdravim vsechny stastne ucastniky poslechu (a zabanovaneho BF zvlaste),
podle popisu projevu HQQF tipuju ze na vstupu byl v konstrukci doporuceny OZ LF356, a ja kvuli tem basum v mlze zkousel i jine typy: doporuceny LT1058, ktry mel basy uplne totalni, presne, nejlepsi co u me kdy bylo, presne a krehke vysky ale ustoupene lehce do pozadi, stredy sussi, oboji ne tak libive jako s LF - toto u me slysel D.Brezina; a konecne soucasna verze s AD825, ktera je neco mezi obojim, projev podobny jako s LF ale o poznani lepsim basem. Cena AD neodpovida malemu rozdilu v kvalite zvuku oproti lF, ale to je v celk. nakladech kolem cca 16tis. nepodstatne..
Ocenuju usporadani cele akce a postoje zucastnenych, skoda ze mi to pracovne nevyslo. Ale vznikala mezitim (a stale vznika) expozice na Smichovskem Staropramenu, tak se tam pak nekdy mrknete, je docela vydareny - a hlavne to je me alibi pro ty kdoz by si mysleli ze jsem jen klickoval pred srovnanim;)
takze jeste jednou vsem: *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Trochu se zpožděním něco k sobotnímu duelu. Jakožto jen posluchač (technické záležitosti nehodnotím, protože tomu nerozumím), či případný kupec jednoho z převáděných produktů, a vynechám-li domácího opravdové „titány“, tak se dle mého názoru představily jen tři zesilovače. Polotovar pana Federmana, nepovažuji za jeho dílo, neb nedodal kompletní koncový zesilovač. Ten musel zprovoznit Tyristor, aby jej bylo možné vůbec nějakým způsobem hodnotit. Můj posudek je následující:
1) Macurům PMA P4 – vyvážený přednes ve všech pásmech. Příjemný, neunavující a neuspávající poslech.
2) DPA330 – též dokázal rozehrát WA Watt/Puppy 5, jen s tím rozdílem, že na mé uši byl velmi „uječený“ a nedokázal bych ho delší dobu poslouchat.
3) NVE120 – Absolutně nezáživné, mdlé a nic neříkající. Zesilovač hrál, ale jen deset 10cm okolo beden WA. Zbytek zvuku jakoby někdo odkrojil… Prostě WA Watt/Puppy 5 byly pro NVE 120 neadekvátní partner.
Mimo pořadí „Fmínus1“ (Federmanův skoro prototyp) - vcelku podařené středy a snad trochu výšky, ale jen trochu a toď vše. Neměl totiž žádné „koule“(basy)! Poslech pro mě unavující, kterému jsem více nevěnoval pozornosti.
Ovšem někteří přítomní hovořili o tom, že by si dokázali představit středy z Fmínu1 v PMA P4. :o Kolik uší, tolik "chutí", že? *sunglases*
Ještě dodám, že tento můj názor bych jinde a na něčem jiném mohl popsal jinak. Např. majitel DPA330 zesilovač používá s předkem Luxman C-02 a nemůže si to vynachválit.
Pro mě nejdůležitější bylo a kvůli čemu jsem cestoval 495km tam a 512km zpět, že jsem se po delší době mohl setkat s blízkými lidmi ze vzdálených oblastí.
Naposledy upravil(a) Filip Kolinsky dne 08 čer 2011 15:06, celkem upraveno 1 x.

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od humpf »

Na akci jsem sice nebyl, ale stejně díky - sledovat celou "federmanovskou" diskusi je velice poučné.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od TomasT »

To je skoda ze jsem tak daleko, protoze ja tady zrovna jedno pujcene dpa mam, ale je pravda ze s puvodnim kusem ktery byl uverejneny v roce 1992 doznalo par drobnych zmen. Hlava mne z nej neboli. Treba se nekdo stavi kdo to rozlouskne jestli je to tak spatne nebo neni. Ale uznavam ze toto je neprenositelne, co hraje u jednoho nemusi u druheho.

Smazte nekdo prosim ty identicke prispevky...

Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 20
Registrován: 29 dub 2011 08:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od flyingbird »

Výsledky měření jsou zde:

http://www.valachnet.cz/lvanek/hqqf_torture

Chci poděkovat PMA za pár drobných rad, které mi poskytl.

L.V.

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od T-M »

Výborně - díky za zavěšení výsledků - myslím, že to vypovídá o ledasčems

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od perys »

Stejně jako na Slovanetu bych měl i zde vyvěsit link na víkendová měření (mého) HQQF:
sinus 100kHz 1W, 15W, 55W, viz rajče: http://perys.rajce.idnes.cz/

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Renown »

Federman napsal na diyaudio.com, že to měření je podvod :roll:
To nechápu *taktone*
http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... 0-a-7.html

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od bubuxin »

Pretože on nie je čestný človek.

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od efičák »

Postupné tažení fenoménem HQQ.. všemi ČS fóry, bych tímto ukončil.
Alespoň u Nás určitě.
Nemyslím, že by to dělal schválně, ze zlé vůle.

CharlieCh
Příspěvky: 126
Registrován: 24 pro 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od CharlieCh »

Efičáku, beru zpět svůj dřívější návrh na "odbanánování" Federmanna. :(

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů