Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
hcrevize
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2010 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od hcrevize »

Koukám že to asi opravdu nemá cenu.
No tak to pro nás udělej a změř alespoń toto: obdélník 10kHZ, 100kHz; Komplexní zátěž 10kHz,(případně THD 1kHz, 10kHZ, IMD 13+14kHz, THD) ..............Osciloskop snad máš ne ........myslím normální analogový.
Ať si uděláme obrázek co z toho leze. :shock:

Federmann
Příspěvky: 138
Registrován: 03 zář 2009 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Federmann »

hcrevize píše:Koukám že to asi opravdu nemá cenu.

Ať si uděláme obrázek co z toho leze. :shock:

PS: co s těch obrázků do 1kHz mám jako vyčíst?
Ty obrázky jsou přenosové charakteristiky, včetně filtrů a nejsou měřené, jak se mylně domníváte či špatně čtete do 1kHz, ale do 1MHz a vyčíst se dá snad všechno.

Jak vypadá vaše přenosová charakteristika?

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Frekvence ( Hz ), 10k - to je jeden mega ? To jsem teda blázen.... :lol:

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od AM »

jak je takovy vf zesik zajisteny treba proti zaskodnemu audiu v hdecku, kde nekdo prida 100% peak treba na 30k. predpokladam, ze to bez highpass filtru pusti do vyskace a neslysne ho tak usmazi.

hcrevize
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2010 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od hcrevize »

Opakuju znovu. *headbang*

No tak to pro nás udělej a změř alespoń toto: obdélník 10kHZ, 100kHz; Komplexní zátěž 10kHz,(případně THD 1kHz, 10kHZ, IMD 13+14kHz, THD) ..............Osciloskop snad máš ne ........myslím normální analogový.
Ať si uděláme obrázek co z toho leze. :shock:

TO ŽE TO CHODÍ -3dB na 250kHz to umí každý normální zesilovač.
HYPA A400 má - 3dB na 380kHz se vstupmím filtrem, bez něj někam k 1MhZ.

boxer

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od boxer »

AM
K tomu si musíš ale udělat bedny QQGG55 HRCPRC 567.300,to je přeci jasný. A tam je to opatřený. :roll:

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od bubuxin »

Okrem iných pokrokových riešení majú zosilňovače p. prfesora implementovanú funkciu predvídania. Akonáhle by nastala nejaká situácia ohrozujúca pripojený reproduktor, zosilňovač to vie a pre istotu sa sám zničí.

Uživatelský avatar
hifivoice
Příspěvky: 51
Registrován: 19 dub 2008 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od hifivoice »

SPaudio píše:federmann: Jaké rychlosti přeběhu tedy dosahuje váš zázrak pane Velmistře? :lol:

Veřejně Vás vyzývám na porovnání vašeho zázraku s naším HYPA A400. Reprobedny si prosím ale také přivezte, nechceme riskovat zničení našich BW 801.
A já to za Hi-Fi Voice velmi rád přijímám - tak jak bylo řečeno výše, pojmeme k porovnání s panem Federmannem schváleným (!!!) zesilovačem dílo pana Macury, Dudka, Bunty i CustomWorks. Můj e-mail je daniel.brezina@hifi-voice.com, stačí domluvit vhodný čas a dobu zápůjčky, rád nasadím do legrace redakční vybavení (no....zase TAK rád asi ne, ale..... :)). Pánové konstruktéři, kdož chcete (někteří již tak učinili), kontaktujte mne na e-mailu, dojednáme kdy, kde a jak předat a vyzkoušet proti všem. Stále platí, že hotový text projde rukama všech zúčastněných k poznámám a poté bude i s poznámkami jako titulní test na Hi-Fi Voice........ Už se těšíme :)

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Rád se podobného testu zúčastním, Daníčku...a bude-li mi funkční vzorek poskytnut, rád ho podrobím své standrdní testovací proceduře.. 8-)

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od BVa »

Měření však nekoresponduje s poslechem, proto stačí přenosová charakteristika.
Inak povedané, "je to taký prúser, že to ani nezverejním".

Federmann
Příspěvky: 138
Registrován: 03 zář 2009 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Federmann »

kazzatel píše:Rád se podobného testu zúčastním, Daníčku...a bude-li mi funkční vzorek poskytnut, rád ho podrobím své standrdní testovací proceduře.. 8-)
BVa píše:
Měření však nekoresponduje s poslechem, proto stačí přenosová charakteristika.
Inak povedané, "je to taký prúser, že to ani nezverejním".

Kolik konkurenčních zesilovačů budu mít k dispozici na testování a na jak dlouho?

Nějak se tu předčasně zvedla hladina adrenalinu, mnoho let říkám a píši, že měření neodpovídá slyšení a je třeba si uvědomit, zda chceme měřit a ladit zesilovače pro výsledky měření, nebo chceme poslouchat a pak ladit zesilovače pro skutečný Hi-Fi poslech, jsou to dvě diametrálně odlišné disciplíny, mezi kterými zatím nikdo nepostavil slušné rovnítko.

Přenosové charakteristiky, ze kterých se dá mnohé vyčíst uvádím jenom já, jiní je snad tají a někteří jim ani nerozumí, jaká je charakteristika HYPA, jaké je obvodové zapojení, kolik je zisk v otevřené smyčce, kolik je rezerva zisku při 100kHz? Právě takové otázky směřují k tomu jak se zesilovač bude poslechově chovat, ne nějaké měření či analýza do 20 či o málo více kHz, ty analýzy je třeba dělat do 2MHz a výše.

Zůstaňme však spíše u poslechových testů, pro slušný zvuk se přece všechny zesilovače staví a můžeme porovnat střet dvou diametrálně odlišných koncepcí s lokálními ZV a s celkovou ZV s lineárním zapojením a dostatečnou rezervou zisku, jak se která topologie projeví na zvuku.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Aleska »

Tak to je návrh *palec*
Federmann píše:....Zůstaňme však spíše u poslechových testů, pro slušný zvuk se přece všechny zesilovače staví a můžeme porovnat střet dvou diametrálně odlišných koncepcí s lokálními ZV a s celkovou ZV s lineárním zapojením a dostatečnou rezervou zisku, jak se která topologie projeví na zvuku.
Kde máme:
hifivoice píše:...A já to za Hi-Fi Voice velmi rád přijímám - tak jak bylo řečeno výše, pojmeme k porovnání s panem Federmannem schváleným (!!!) zesilovačem dílo pana Macury, Dudka, Bunty i CustomWorks. Můj e-mail je daniel.brezina@hifi-voice.com, stačí domluvit vhodný čas a dobu zápůjčky, rád nasadím do legrace redakční vybavení ....... Už se těšíme :)
Bude poslechový test století ?
Zvednou všichni jmenovaní hozenou rukavici ?

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Nějak se toho měření bojíš Címo...když tomu rozumíš, z měření se dá odhadnout, jaký bude skutečný zvuk...nevím jak ty, ale já to dovedu...a mám s tím ty nejlepší zkušenosti, i z drobností se dá odhadnout potřebný...tak nežvaň tyhle rádoby líbivý kecy a současně vytáčky, těch už jsme od tebe slyšeli mraky...
A ne že ty budeš mít k dispozici, to my budeme mít ten tvůj...

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od petrL »

Já bych celkem souhlasil, že i přístroj s "blbým" měřením může za příznivých podmínek hrát líp než měřičsky dobrý konkurent. Jenže F. tady nenabízí ani to měření, jenom nějakou simulaci, kterou nazývá měřením. *headbang*

Může mi někdo vysvětlit, jak vf zesilovač může mít úbytek už na 11 kHz? Já těm grafům bez popisu nějak nerozumím.

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od BVa »

Kolik konkurenčních zesilovačů budu mít k dispozici na testování a na jak dlouho?
Dopredu vyhlasujem, že do rúk p. Federmanna by som nedal na testovanie ani fúrik (kolečko). Človek, ktorý testuje tak, že urobí zásahy do zapojenia (napr. vyradí výstupnú tlmivku a Boucherot) a potom tlačí o konca 500kHz s plným výkonom, netuší, čo robí..Toto urobil s nejakým modulom SPV... od Sinclaira a divil sa , že odišiel na priečny prúd. Pritom u svojho konca nezverejní ani obdĺžnik na 10kHz pri plnom výkone, pretože to neprežije..
Inak nemám problém jeden koniec na testy do HiFi-Voice zapožičať (keď bude k dispozícii funkčný koniec od p. Federmanna) , kľudne aj na merania, nakoniec, tie zosilňovače sú známe a nič netajím ( http://www.bvaudio.sk/SET/PA.htm ), ale musí to robiť (merať) človek, ktorý tuší čo robí, a to pán F. nie je.. Navrhujem ako prvý bod testu skrat na výstupe pri (ľubovoľnom) vybudení :D , testy sa výrazne urýchlia..Očakávam, že pán F. dovtedy zverejní niečo podobné pre svoj stroj, ako som sem dal odkaz .Pre taký vynikajúci zosilňovač, ako jeho HQQQFFF... to nemôže byť problém, nie?

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host