NA

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od sostakovic »

Křeček píše:Není-li to obchodní tajemství, mohu se zeptat kolik už se prodalo menších "klasických" Lucidů ?
NA píše:Mimochodem jeden krom mimořádného poměru kvality a ceny ocenil i tu exkluzivitu- nemasovost.
Takže Křečku: interval je <1;∞) Horní mez by šla jistě výrazně poupravit...

Křeček
Příspěvky: 360
Registrován: 04 zář 2008 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Křeček »

sostakovic
No, já myslím, že NA už na mou otázku odpověděl :
NA píše:... Mimochodem jeden ...

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Hoši copak Vás trápí?
Vaše starosti bych chtěl mít, vaší náturu ani náhodou.
Najděte si prosím jiný objekt svých vášní, díky.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od sostakovic »

Mě netrápí nic, nevím co je na tom přiznat, že se jedná o kusovou výrobu. Máš to jako koníčka, tak je to myslím zjevné.
Já obdivuju, že dokážeš takovou bednu vyrobit. Musí to stát hodně času a je potřeba moc znalostí.
Nemám nic proti tobě ani tvým bednám.
Je obdivuhodné i pokud dokážeš prodat třeba 3 kusy. Bedny za desítky tisíc se neprodávají po paletách ani od velkých výrobců.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Reprobedny se stejně jako třeba boty prodávají po párech nikoli kusech. ;)
Já nikdy netvrdil, že jde o nějakou masovku. Ale na to, o jakou jde již cenovou třídu se našel až překvapivý počet zájemců. Ale nevidím důvod tu psát, že jich bylo pět nebo patnáct.
Noble Audio - výroba a prodej

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Zdeny »

NA píše:Mam rád Zdenyho, i když se dnes ještě neprobudil, a ještě DYNAUDIA. *thumbs up*
Víc k tomu není třeba psát, každý zde určitě bude vědět, co tím myslím
"každý" to ví, ale ne každý ví, že ty máš na mysli dvě neporovnatelné věci:-)

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Takže bych rád shrnul to podstatné co mě akce u Michala přinesla.
Je to zjištění, že prototyp netrpí žádným zjevným problémem ani při již opravdu vysoké hlasitosti. Oproti původním Lucidům přináší zejména plnohodnotnější basovou oblast a schopnost větší makro dynamiky. Bez komprese přenese i větší hlasitosti a bez potíží vyplnění velký prostor. Prokreslenost a čistota menšího modelu zůstává v zásadě zachována - tedy cíl je splněn.
Optimální vyvážené nastavení pro menší místnost se ukázalo ne zcela optimální pro Michalovu velkou místnost. Po prvotním poslechu v nastavení vyhybky pro menší místnost jsem jednoduchým zásahem v basové vyhybce přidal v pásmu středních basů (2-3dB) Pokud si toto nastavení v Michalově velkém prostoru optimální pustím u sebe v 19m2, je s tím krom záznamů se slabším zastoupením basové složky již problém. Tedy mi to říká, že velká bedna s velkou basovou plochou, která je výrobcem mířená k použití ve větším prostoru a na větší hlasitosti bude mít pravděpodobně v menších místnostech na spodku již přeexponováno. Ale každopádně není problém takovouto bednu vyladit i pro menší prostor.
350W ze SROLLA jsme nedovedli s mým prototypem k limitaci, zřejmě se na tom podepsal i fakt, že G.L.AMT mají příznivý průběh impedance, která neklesá pod 4ohmy. V nejhlasitějších momentech se hrálo něco pře 100dB. Na 20.11. je naplánované vyzkoušení slabého cca.30 watového koncového zesilovače, tak jsem zvědavý na výsledek. Při nikterak nízké citlivosti beden a malém prostoru by neměl být problém z hlasitostí, ale otázka je jaká bude kontrola basů.
Noble Audio - výroba a prodej

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od bohus »

Na poslech té bedny jsem zvědav a jen sleduji kde se vnutit.
NA snad promine, ale nějak mi z toho vyplynul super monitor.
Možná se pletu, jen čtu.
Ale v každém případě je Zappady - Michael (né Michal) a Lachim - hluchoň. *hura*

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

"Na poslech té bedny jsem zvědav a jen sleduji kde se vnutit."
buhušu je sobota 6.11. kterou jsem nabídl jako předváděcí den a Ty nikde. :shock: :)

Michael Dimitrov alias Zappadaddy, alias Dzyan si v době našeho seznámení někdy v roce 2003 nechal říkat Mike (poameričtil si jméno protože tam žil) a já mu ho počeštil, protože teď žije zase tady.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od PMA »

Včera jsem se zastavil u Pavla si poslechnout Great Lucid (jestli jsem nějak zkomolil název, tak se omlouvám). Přivezl jsem si i vlastní CD nosiče, abych se měl čeho "chytit".

Zvuk se mi velmi líbí, nemám k němu výtky. Použití velkého basového repro je velké plus pro podání nástrojů jako kontrabas, violoncello a varhany, s menším basovým měničem znějí nepřirozeně. Celkově je spektrum vyvážené a nástroje znějí přirozeně. Repro není přehnaně analytické, ale přitom má velmi dobré rozlišení a zvuk se neslévá ani u exponovaných a komplexních nahrávek. Repro dokáže zahrát i velký symfonický orchestr s dobrým rozlišením, což činí řadě jiných reprosoustav potíže.

Proti Lucid, které jsem slyšel před 2 lety, je to podle mě velký krok dopředu.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od lachim »

PMA
great lucid u zappa hrála famózně!!
věřím, že se ti líbí.
osobně doufám, že mě pavel brzy pozve na poslech finální verze.
stále mi TEN zvuk zní v hlavě. bylo TO tam.

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Oggy »

PMA

Dobře napsáno. Naprostý souhlas. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Co k tomu napsat, díky hoši. Čte se mi to moc pěkně a jsem rád, že se nové bedny líbí nejenom mě. Uspokojení PMA při reprodukci špičkově zaznamenané klasiky je vyznamenání.

To Lachim
Až bude finální provedení určitě Tě budu informovat, již brzy budu moci pro představu alespoň něco ukázat.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od T-M »

ZATRACENĚ CHLAPI ! UŽ TOHO NECHTE!
Kdo to má pořád číst *fnuk* , vždycky se mrknu do nějakýho vlákna a chci se dozvědět co novýho a místo toho flejm. To nemůže aspoň jeden z vás přestat reagovat na druhýho....(a ostatní se hned musí přidat jak ozvěny).
Docela bych se přikláněl k tomu, že by měli přestat reagovat lidi na NA - je to jeho vlákno. Pište sem jen ti co vás zajímají Lucidy a NA aparatura PLS.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

T-M *thumbs up*
Tome aby Tvé vkročení do mého prostoru nebylo jen na :roll: tak tady je i něco nového-první vlaštovka

Obrázek
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů