Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
boxer

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od boxer »

předpokládám, že pipis má na mysli nepřipojení zemnění v přístroji ale do síťové vidlice ano. U Supry pak vzhledem k její konstrukci stínění bude fungovat..

Chtěl bych požádat nějakého odborníka (nejlépe Milana (Svensounda),Mirka (Pytla) nebo podobné),aby vysvětlil(i),zda v případě SÍŤOVÉ šňůry,je připojení stínění na pouze straně vidlice,co se stínění týče,v pořádku a bude se tedy stínit?

Děkuji.

Tomíček
Příspěvky: 82
Registrován: 20 dub 2008 18:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Tomíček »

to pipis

" stínění u Supry je polovodivé, takže bývá spojeno po délce s zemněním "

Nezlob se, o tom vážně pochybuju. Ochranný žlutozelený vodič je stejně jako ostatní dobře izolovaný. Stínící folie (nebo oplet) s ním není vodivě spojen. To musíš zajistit vlastním propojením na některém konci.

Tomíček
Příspěvky: 82
Registrován: 20 dub 2008 18:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Tomíček »

Tomíček píše:to pipis

" stínění u Supry je polovodivé, takže bývá spojeno po délce s zemněním "

Nezlob se, o tom vážně pochybuju. Ochranný žlutozelený vodič je stejně jako ostatní dobře izolovaný. Stínící folie (nebo oplet) s ním není vodivě spojen. To musíš zajistit vlastním propojením na některém konci.
Případně stínění zapojit na jiný bod.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Pytel »

Cruiser:

Určítě pro tebe nejpepší AUDIOQUEST NRG 1EU. Výborný kabel s touto koncovkou, podotýkám jeden z mála !!!

Další typ předělat se Suprou, jak zde píše Pipis. Také jsem měl u jednoho klienta tento požadavek, ale nechtěl pevný přívod. Tak jsem mu udělal Supru LoRad 1,5 s koncovkami Supra . A tuším v HIFIStore, koupil redukci z Euro na tuto koncovku. Mám to samé u svého Subwooferu KEF neboť při délce přívodu od Filtru to je skoro 6m, nelze použít nic jiného než víše zmiňovaný kabel Supra.

Co se týká stínění u Supry, už toho bylo zde napsano hodně, naposledy to popsal Pipis.

Určitě neco připíše Milan ( Svensound ) jehož považuji ve svéře sortimentu Supra za odborníka.

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Rowing »

Přidám svůj pohled na věc. Jedná se předpokládám o takovouto tkaničku:
Obrázek

Osobně bych si zapůjčil oproti záloze hotovou šňůru Audioquest a vyzkoušel doma. Když by přínos byl nebo měl takto lepší pocit při pohledu na aparaturu nechal bych si ji, když ne tak bych ji vrátil.
Nemám problém vlastní šňůru si vyrobit, ale vrtat do přístroje, kuchat zadní přívodní konektor a nahrazovat ho průchodkou a napojovat kabel dovnitř by se mi v tomto případě nechtělo.
Obrázek

A k tomu stínění. Pipisi - ten obrázek co jsi sem hodil je jiná zástrčka - sice vypadá podobně jako ta dvoupinová malá, ale tahle je větší a právě třívodičová. Do přístroje vede jak L, N i PE vodič - ten přes plechové kontakty vně na těch plochách. Takovou zástrčku jsem měl doma např. na remosce nebo staré žehličce :)

Porovnej:
Obrázek
versus
ObrázekObrázek

A k tomu stínění pro Boxera. Pokud by jsi na na tom stíněném kabelu (např. ta Supra LoRad) na konec (u zásuvky) dal klasickou EURO zástrčku (tří pinová místo té ploché dvoupinové) a zemnící kolík spojil se stíněním, tak by stínění samozřejmě vliv mělo a v přístroji by jsi pak použil jen ty dva vodiče L a N. Nakonec kvůli zemním smyčkám je lepší když je stínění zapojené jen na jedné straně kabelu.

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Rowing »

Navíc domácím kutilům co nemají o elektrice moc ponětí bastlení vlastních šňůr a vůbec otvírání přístrojů rozhodně nedoporučuji. To bych nechal lidem co mají aspoň zkoušky z vyhlášky 50/1978 Sb o odborné způsobilosti v elektrotechnice.

Pro ostatní mám zajímavý tip na bezva zástrčku co vyřeší vaše problémy s elektrikou navždy:
Obrázek

Použití je následující:
Obrázek

Prostě raději to nezkoušejte a rýpání do elektriky se vyhněte :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Svensound »

The Lorad Concept
LoRad is a mains flex with patented screening for connection of audio equipment to 230V mains. The screening minimizes the interference from electric alternating fields, protecting from both radiation and pick-up. For cancelling of magnetic alternating fields the LoRad is cabled with a short pitch twisting. LoRad, the only approved screened mains flex. Owing to the patented design the drain wire is eliminated and instead the screen is automatically connected to earth via a green semi-conductive plastic on the earth conductor. This enables the cable to pass the flex test of 2x30,000 bending strokes without damage, for safety approval, whereas a drain wire would cut through the insulations during the test. The LoRad is very flexible owing to the multiwire conductors. Each conductor is made of 320 tin plated copper wires.

LoRad stands for Low Radiation of electric and magnetic alternating fields
The screen protects your equipment from radiated mains noise and from RF oick-up.
Short pitch twisting of the cores cancels the magnetic alternating fields.
This will result in a cleaner sound and more accurate transients.
The screen is ground connected via a semi-conductive PE on the earth conductor. No drain wire needed. The green part of the yellow/green earth conductor is of two different green nuances. Please be aware that the darker green plastic is the semi-conductive part. It must not touch any live part of the cord set.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Mih »

Z obr. kabelu Audioquest vyplývá, že stínění nemá - není jej možné kvůli dvojpolové zástrčce kam připojit - stínění je dané geometrií vodičů vůči sobě. Nakolik je kabel imunní vůči vnějším vlivům je otázka. Zcela určitě bude ale lepší než původní dvojlinka.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Svensound »

PIPIS:
Upřesnění pojmu. Prosím nepoužívat název STÍNÍCÍ vodič......... je to vodič ZEMNÍCÍ. / dle normy barvy zelenožluté /

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Mih »

svensound píše:PIPIS:
Upřesnění pojmu. Prosím nepoužívat název STÍNÍCÍ vodič......... je to vodič ZEMNÍCÍ. / dle normy barvy zelenožluté /
Jen upřesnění pojmů - ČSN - barevné značení vodičů : zelenožlutá = ochranný vodič.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Svensound »

ANO, je to naprosto správné. Díky za korekci.

Cruiser
Příspěvky: 51
Registrován: 19 dub 2008 07:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Cruiser »

Já si to chlapi klidně udělám sám, mám elektrotechnickou, takže v tom neni problém. Akorát si říkám jestli to bode mít vliv na výsledný zvuk. Pouze mě to napadlo, tak jsem chtěl slyšet váš názor. Pokud se pro to rozhodnu, tak půjdu do tý Supry a dám to na pevno a bude. ;)

qwerty500
Příspěvky: 32
Registrován: 27 led 2009 03:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od qwerty500 »

...Dotaz k té přístrojové koncovce - rozebíratelnou jsem nikde nevidel, takže ji chceš uřiznou a na tu Supru normalně napájet?

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od Mike »

Takhle dvou žilouvá šnůra je k ničemu. Nemá význam na ní cokoliv měnit. :roll: :roll: Když už tak udělat do přístroje otvor a dát tam normální sítový 3 pinový konektor. A šňůru si udělat třeba Supra.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťová šňůra k CD - 2 žilová

Příspěvek od petrL »

Nebo je možné tu šňůru zkrátit na úplné minimum, aby neškodila, na konec dát vidlici a pak si vyrobit nějakou high endovou prodlužovačku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti