Kabelguru - česká značka audio kabelů

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Zamčeno
Horal
Příspěvky: 96
Registrován: 05 pro 2010 18:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Horal »

johny52 píše:A to porovnání :idea: ???
Kabely mám sice 2 měsíce ale z toho jsem byl měsíc mimo pak 3 týdny dovolené a zatím jsem pustil pár lp na gramci.
A hlavně předzes dorazil včera tak to teprve jak se udělá škaredé počasí se zaposlouchám . Ale recenze stejně nedávám to neumím. :lol:

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PítrsPraha »

Ani by to nic nereklo - jiny retezec, jina doba, nemoznost primo porovnat - to nerekne o pripadnych rozdilech vubec nic.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od johny52 »

Tobě asi ne,mě jo :idea:

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PítrsPraha »

Nikomu rozumnému. Posuzovat vliv kabelů na zvuk po změně podstatného komponentu a 2 měsíční pauze od poslechu předchozích kabelů povede jen ke 100% čisté dojmologii.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od johny52 »

Jasný,jedinej rozumnej seš tady ty.
S Jardou Horalem máme charakterem podobný regálovky od Xavianu konce Luxmanu,stejný převodníky...měl u mě svý repro i ten kábl Venom....takže by mě to něco řeklo,ostatně už se stalo sz.
Rádši hlídej kabely v Blance ať vám tam v tý díře zase nezvlhnou *headbang*

fotolaik
Příspěvky: 392
Registrován: 17 dub 2008 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fotolaik »

obavam se, ze PitrsPraha je hodne blizko pravdy - porovnavat kabel po 2 mesicni zmene ( bez moznosti ho prehodit na porovnani "ihned") je nesmysl .. co je realne, ze si budu pamatovat, ze napr kabel XY zvyraznoval na dane setave vysky atd ... ale pokud je to kabel jednoho vyrobce a bude tam jen drobna nuance ve vyslednem zvuku, tak po 2 mesicich je to nemozne - sluchova pamet asi tak dokonala nebude ne ? ale treba se pletu ....

fotolaik
Příspěvky: 392
Registrován: 17 dub 2008 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od fotolaik »

to johny 52 : zminka o Blance je zbytecna nemyslis ? na te stavbe delalo 90% lidi zijicich mimo Prahu a dalo jim to praci a vydelek na dost dlouhou dobu ... kdyby se nestavela, mohli vsichni Ti co tam delali treba okopavat brambory, česat jabka apod - za polovicni mzdu ... to ze se tam kradlo, vi kazdy - tak jako na kazdem jinem projektu - to je vec druha ...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PítrsPraha »

johny52:
Vynech stupidní osobní rovinu a irelevantní poznámky o nějaký díře v zemi a soustřeď se na věcný obsah toho, co tady píšeme o porovnávání kabelů na RŮZNÝCH řetězcích a s DVOUMĚSÍČNÍ pauzou. Výsledkem nemůže z pochopitelných a věcných důvodů být nic jiného než čistá dojmologie.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

fotolaik píše:co je realne, ze si budu pamatovat, ze napr kabel XY zvyraznoval na dane setave vysky atd ... ale pokud je to kabel jednoho vyrobce a bude tam jen drobna nuance
Nebude. Tie dva kable maju uplne odlisnu konstrukciu *sunglases*

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od johny52 »

Odar ,souhlas
Blanka byl vtípek ,opravdu nepotřebují aby mě někdo říkal co slyším ,uslyším,neslyším a co je jen můj dojem *taktone*
Howgh

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PítrsPraha »

Johny, a ctes vubec, na co reagujes? O tvem poslechu a porovnavani tu nikdo nenapsal ani carku...

Uf :-D

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

K tunelu nemám nic, znám jen ten žižkovskej.Ale co se týká kabelů Venom a Reptilián, tak ty jsem přímo mezi sebou porovnával.
Můžu říct, že zvukovej rozdíl mezi nima je zřetelně slyšitelnej.A je to dost logický.Reptilian má jinou konstrukci, vedení vodičů z postříbřený mědi na vzduchovým jádru.Je lepší než Venom, než kabely s koaxiální konstrukcí, lepší než kroucený kabely, a je výrazně lepší než pletený kabely.O klasickejch reproduktorovejch dvoulinkách ani nemluvě, tam je výrazně lepší už plochej Venom.
Za mě dost dobrý.Reptilian je zvukově fakt skvělej.

Ale samozřejmě berte můj názor s rezervou, protože já přece ty kabely vyrábím.Napsal jsem to jen proto, že dotaz byl jestli by nebylo nějaký porovnání a já měl oboje na aparátu připojený.
kabelguru.cz

jeliman
Příspěvky: 21
Registrován: 11 zář 2015 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jeliman »

Pročítám tohle forum již dlouho a tyhle žabomyší války jsou k smíchu.Logicky se shodneme na pár věcech :1,Každý kabel hraje jinak 2,každý(stejný) kabel v jiných sestavách hraje jinak 3,cena nedělá zvuk.4,vždy je jiný poslechový prostor.A ted dále- neexistuje klíč, který by doporučil konkrétní kabel na základě vzhledu a el.vlastností ke konkrétním sestavám.Také každý člověk je jiným způsobem citlivý na zvuk tzn.každý slyší jinak a také se to jinak líbí.Tak doprdele jaký kabel koupit?Jedno je pro mne jisté,reproduktory jsem propojoval běžně dostupnými kabely bez líbivých punčošek se smršťovačkami před 30ti lety.Dnes jsem dále.Nejmenované hi-fi studio mi zapůjčilo kabely bez nátlaku ,dokonce bez zálohy na poslech.Měl jsem různé kabely, ale vzhledem k tomu, že je musím přehazovat zespoda a dotahovat 13-kou klíčem mě to vemi nebavilo,a nemám zájem neustále něco zkoušet -chci zapojit a poslouchat a ne se stále s něčím srát.Nakonec jsem skončil u propojení repro tri-wire furutech reference a mám do mé smrti klid.Hraje to jak to hraje,kapacita mě nezajímá vypadá to dobře já jsem spokojen a na zbytek kabelů prdím.Tyhle kabely vyrobené z klasických drátů do zdi bych ve své sestavě nepoužil ani za zlaté prase.Pro někoho kdo má sestavu za 10 litrů je toto myslím adekvátní.Každopádně přeji hodně úspěchu v podnikání.Kdyby lidé chtěli kupovat hovna tak jim je prodám-je to zákon trhu.Nedávno jsem viděl hovnocuc a na něm stálo"vaše hovna naše radost" a tak to má být.Pokud najdu lojzu co mi zaplatí je to v cajku.:)

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od drfish »

No a my to tady pořád řešíme.....konečně to někdo dokázal správně pojmenovat a vysvětlit.... *palec*

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Je potřeba sem psát tímhle primitivním způsobem plným vulgarit ?


Jedinej příspěvek a rovnou plnej "hoven".Koho mi to jenom připomíná :roll:
kabelguru.cz

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů