KEF C 75

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

KEF C 75

Příspěvek od zero »

Trošku nostalgie pro mě a trochu radosti do dětskýho pokojíku.
Dneska jsem cestou na poštu nevím proč zabloudil do místního bazaru. A až na nejvyšší polici stály KEF C 75. Od prodavačky jsem si vypůjčil žebřík (neměla minisukni, tak nebyl důvod nechat ji stoupat k výšinám) a s jejím svolením jsem si je snesl k bližšímu prozkoumání. Po sundání krycích rámečků se dostavuje první vlna příjemného mrazení - opticky vypadají membrány jako nové, netknuté. Majitel byl asi puntičkář, říkám si. A pak přichází druhá radostná vlna - poměrně těžké sloupky prohlížím ze všech stran, i ze spoda, a nikde žádná díra, ŽÁDNEJ BASREFLEX (dadaft mi porozumí). Takže uzavřená třípásmovka, horní měnič je koax. Vzadu bytelné kovové šroubovací terminály .... V duchu si říkám, že to asi bude drahý, ale tohle chci mít doma. Ptám se prodavačky, kolik za to. Za chvíli odnáším KEFy a z peněženky ubylo pouze několik stokorun. Příjemné zakončení pátečního odpoledne ......
Foto KEF C 75 zde: (jsou to ty bedny před těmi modrými machalíky)
http://www.hifido.jp/KW/G0201/J/0-10/C0 ... -86890-00/

.... a pro zpestření - úryvek z recenze vám podá google překladač takhle:
"Mají dvojici 8" kontrolovaných řidičů s hlubokými basy, takže bez ohledu na váš hudební vkus to jsou umělci." a dále "Mají jeden soubor závazných míst na zadní straně, které mohou přijímat banánové zástrčky, rýče, nebo holé dráty."
...... takže co jsem dneska ušetřil na bednách, to zejtra utratím v baumaxu za rýče. A o víkendu si místo muziky pustím receptář. Snad mi Přemek poradí, jestli budou lepší banány nebo holé dráty.
Každopádně chci vyzkoušet, co z KEFů vymáčkne můj Vincek 238 MK.
Nemáte někdo tyhle bedýnky doma?

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: KEF C 75

Příspěvek od lachim »

Pokud jsi za ně dal třeba 2.000 Kč, tak je to určitě nákup roku 2009.
To bych koupil také. Pokud jsou v perfektním stavu, tak nezbývá než gratulovat a popřát.

tombas
Příspěvky: 373
Registrován: 30 pro 2008 15:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: KEF C 75

Příspěvek od tombas »

Zamáčknul jsem slzičku a zavzpomínal na dobu před cca 15ti až 20ti lety, kdy jsem obrážel první vzniknuvší hifi studia a lepší elektra, kde měli i dražší komponenty a pořád mám v paměti ten nádherný zvuk (v porovnání s tím, co bylo do té doby dostupné) bedýnek KEF, Mission a podobných na komponentech Harman Kardon, Pioneer nebo Marantz.
Byla jiná doba a stejně, jako stále vzpomínám na ty roztomilé nedokonalosti starých gtamofonů (ještě dědův skříňový na 72 ot. se zásobníkem jehel na výměnu), tak vzpomínám, jak jsem byl tehdy nadšený ze zvuku výše zmíněných beden, které jsem si jako středoškolák, bohužel nemohl dovolit.
Dneska už seženete prakticky cokoliv se zvukem technicky mnohem dokonalejším a záleží jen na tom, kolik chcete utratit.
Už se mi ale nikdy nepodařilo najít to kouzlo, které ta doba měla, a ten zvuk, který byl jako mýtina zalitá sluncem uprostřed temného lesa.

Omlouvám se za *offtopic*

boxer

Re: KEF C 75

Příspěvek od boxer »

a ten zvuk, který byl jako mýtina zalitá sluncem uprostřed temného lesa.



*thumbs up*

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: KEF C 75

Příspěvek od pasul »

[EDIT by Rowing] Smazáno.

boxer

Re: KEF C 75

Příspěvek od boxer »

[EDIT by Rowing] Smazáno.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: KEF C 75

Příspěvek od pasul »

[EDIT by Rowing] Smazáno.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host