Tannoy Westminster vyhýbka

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Tannoy Westminster vyhýbka

Příspěvek od Zappadaddy »

Crossover v Tannoy Westminster prodělal v nové serii SE značný progress.Tady jsou vidět na fotkách.nová série se začala vyrábět před 2 lety takže majitelé této série si musí nechat crossovery vyměnit dodatečně pokud chtějí dostat maximum ze svých vysněných repro.
Starý crossover: Obrázek
Obrázek
Nový: crossover: Obrázek
Obrázek
Otázka na Pavla N.A..Když zakoupím verzi před SE jseš ochoten si přivydělat výměnou nových crossoveru?A jak hodně se může projevit tato změna ve zvuku?Většinou toto dělá distributor ale u nás bohužel máme smůlu protože Tannoy zde má pouze sklad s levnými Tannoy a Prestige řadou se nezabývá a jsou pouze na objednání.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od Tony »

Ked tak na tu vyhybku pozeram, pride mi, ako by to niekto zbastlil na kolene...
Nic v zlom, len ma to stale a znova prekvapuje...

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od Zappadaddy »

Mne zajíma jaký může být rozdíl mezi starým a novým crossoverem.jestli to dělají na koleně to nevím.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od lachim »

zappa

kdy je budeš míti??
je to přeci jen pojem, legenda a top model.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od petrL »

Jednoduché - dobré reprobedny budou ještě lepší. Je to spíš nenáročná úprava (i když může trochu rozhodit navázání pásem, pokud je původně perfektní), jde jenom o to vybrat kondíky. Já něco podobného dělal také. Použil jsem Auricapy, přičemž původní kondíky byly pravděpodobně kvalitnější než v Tanoyích. Např. potlesk se z "šumu" změnil na směs jasně oddělených tleskajících párů rukou.

(jinak je to pěknej bastl ;) )

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od Zappadaddy »

Zajímá mne jestli se to dá udělat stejně aniž by se to muselo objednávat přímo od Tannoy.Tyto foto mi byly zaslány majitelem TW který si nechal tento update udělat a stálo ho to s prací $2000.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od pasul »

Zappa - Určitě bych nevolil nic takového, jako upgrade nějakých bastličů na internetu! To doufám nebudeš dělat a to ani ve srandě. Když už, tak zcela jistě přímo od výrobce. Použitím součástky s vyšší tolerancí a tudíž s jinou hodnotou ti může kompletně domrdat výrobek takových kvalit! Takže bez správných výpočtů a samozřejmě měření to prostě nejde! A kdo to tady umí a může udělat? Takže když upgrade, tak jedině výrobce!!!

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od petrL »

Udělat to svépomocí samozřejmě jde, proč by to nemělo jít? Nevím, kolik stojí ty kondíky Hovland, ale jelikož to dělal výrobce, tak budou kompromisní tj. ne zas tak drahé. Cena 2000$ mi připadá nesmyslně vysoká a jestliže nějak odpovídá zlepšení zvuku, tak to znamená, že původní kondíky jsou shit. A tedy minimálně 90 % zlepšení se dosáhne za zlomek té ceny. Mě např. Auricapy přišly asi na 6000 Kč. Výměna by v případě Tannoy trvala max. 2-3 hodinky pečlivé práce, je to snadná úprava (spousta místa). Pro všechny případy se původní součástky samozřejmě schovají.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od pasul »

Zcela určitě bych si to nechal upgradnout od člověka jako petrL. Však to je všechno stejné ne? Použiju drahší součástky a vypálím jim rybník. Čím víc pruhů, tím víc adidas. Poté to teprve bude "ech gold".

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od petrL »

pasul píše:Zcela určitě bych si to nechal upgradnout od člověka jako petrL. Však to je všechno stejné ne? Použiju drahší součástky a vypálím jim rybník. Čím víc pruhů, tím víc adidas. Poté to teprve bude "ech gold".
Myslím, že nevíš, o čem píšeš. Je jistě příjemné svěřit se do péče odborníkům, čím větší cena, tím větší klid duše. Ale svět není tak jednoduchý, bohužel.

Já tu úpravu nikomu dělat nechci, to bych musel znát zvuk před ní a o určitém riziku jsem psal. Ale někdo jako NA by to určitě zvládnul profesionálně.

Dismembered
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2008 17:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od Dismembered »

To mi chcete říct, že bedny za více než 300k Kč mají takhle krásnou výhybku? To je snad špatný vtip.
Vypadá to jak práce studenta střední školy. Mít takovýhle hnus ve svém výrobku, tak to radši do něčeho
zaliju, ať to nikdo nevidí.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od petrL »

Dismembered píše:To mi chcete říct, že bedny za více než 300k Kč mají takhle krásnou výhybku? To je snad špatný vtip.
Vypadá to jak práce studenta střední školy. Mít takovýhle hnus ve svém výrobku, tak to radši do něčeho
zaliju, ať to nikdo nevidí.
Jenže to by pak nemohli nabízet jako Spetial Edition výměnu mizerných čínských kondíků á 0.1 $. Vlastně mohli, výměnou celé výhybky, ale to by stálo odhaduju 5000 $. Pasul ti možná vysvětlí že i úhly a kudrlinky drátů na tom bastlu mají zcela magický význam, jehož dosah chápe pouze výrobce.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od Mike »

Já tedy nevím ale je to strašný bastl, když jsem odevzdával závěrečnou praktickou práci tak pokud bych jí odevzdal v takovém stavu jako je vidět zařízení na obrázku tak by mě profesor vyhodil. A i ten plošný spoj mohl být udělán trošku profesionálněji. *thumbs down*

Dismembered
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2008 17:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od Dismembered »

petrL píše: Jenže to by pak nemohli nabízet jako Spetial Edition výměnu mizerných čínských kondíků á 0.1 $. Vlastně mohli, výměnou celé výhybky, ale to by stálo odhaduju 5000 $. Pasul ti možná vysvětlí že i úhly a kudrlinky drátů na tom bastlu mají zcela magický význam, jehož dosah chápe pouze výrobce.
Díky, od srdce jsem se zasmál :)

Mike: Bez debat souhlasím.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Westminster

Příspěvek od pasul »

petrL - V jednom s tebou opravdu souhlasím. Svět není jednoduchý. Obzvláště, když po něm chodí lidi jako ....

Opravdu si myslím, že nechávat takový zásah do vyhybky na internetových kecalech je prostě zhovadilost. No ale kdo chce kam, pomožme mu tam. Ke kvalitě provedení té výhybky se opravdu nevyjadřuji. To je jiná kapitola.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti