Souboj Titánů - poslechová akce

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Franta
Příspěvky: 28
Registrován: 14 říj 2008 06:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Franta »

Tak když už se to tak rozjelo, tak i já popíšu poznatky z testu. Podmínky pro testované zesilovače byly opravdu na hranici snesitelnosti: obrovský prostor hotelové konferenční místnosti, reproduktory, které není tak snadné rozehrát, množství posluchaču na různých místech v místnosti-rozdílné vnímání prostoru ...
Lubor to popsal celkem přesně někde nahoře, možná budu opakovat. Monobloky Cello ukázaly high endový zvuk bez znatelných vad, dokonalá kontrola od basů po výšky, tím pádem přesné podání prostoru-výborná sestava, v našich končinách referenční. Bylo velmi jednoduché potom u ostatních hledat rozdíly. Při takových testech je vždy předem nutno zdůraznit a pro některé i několikrát zopakovat, že dojmy jsou "tady a teď" a "někde jinde a jindy" to může být trochu jinak. Proto bych byl nerad aby kamarád, který chudák dotáhl ne úplně lehké NVE v cestovním kufru pěšky od nádraží až do hotelu(jsi pro mne opravdový výtěz testu!), si nechal kazit poslech posledním místem v testu(u mě byl předposlední). Za tu pořizovací cenu a s Quadraly to může při jeho klasické orientaci být docela dobré, výkon to má, elektronka pěkně zabarví do analogova... DPA předvedlo technický nezáživný zvuk bez prostoru a atmosféry, kterou předposlední NVE alespoň trochu přenesl. Federmannův zesilovač(nevěděl jsem o tom, co se kolem toho dělo předtím) byl o hodný kus lepší, v podání prostoru a atmosféry i lepší než PMA, jen hodně špatné byly basy, neprokreslené, nepevné. Celkově proto PMA, hlavně pak v kombinaci s firemním předzesilovačem, byl nejlepší. Jen bych se ještě zaměřil na fázovou charakteristiku výšších frekvencí. Mě se to zdálo trochu rozhozené, méně přesné prostorově. Zase na konec opakuju : vše v porovníní se značně dražším referenčním zařízením, v podmínkách hodně odlišných od domácích, tam to může být a taky bude vždycky trochu jinak. Tady se ale ukázalo, na co opravdu zesilovače mají. Ostatní dojmy jsme už všichni popsali. Co budeme testovat příště. Co třeba CD přehrávače?

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od bohus »

souhlasím s Františkem *offtopic*
borec David, který velmi ráno nastoupil v Práglu na vlak směrem na Rožnovské kotáry spolu s "kufrem" zesíkem a pak k večeru zase šupajdy na vlak, má poklona a určitě vítěz.
A příště se už nebude testovat nic, dnes u mě byl Efi a všechny další testy kterýchkoliv kategorií muzikozvučounů jsou zbytečné - medaili jsem již přebral a je nepřenosná a trvalá. Howg.
Lachima z toho asi trefí a bude mi nabízet amarouny. *hura* Pro kluka je možná vezmu.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Donuts »

Takze jestli mi neco neuniklo tak vysledkem akce je konstatovani, ze ani zkresleni v radu procent neni slyset. Fajn.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6635
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od dadaft »

myslím, že uniklo.
rozdíly mezi zesilovači tam slyšel každý.
dokonce i pořadí (když se to zprůměruje) je vcelku jasné - a zkrátka to nedopadlo úplně tak, jak se očekávalo...
důvodů asi bude víc, ale jeden je jasný: někteří konstruktéři si myslí, že ví všechno, ale asi neví.
(například důležitost výkonu pro takové bedny jako jsou Wilsony je asi opravdu značná a kdo zaručí, že kdyby měly zesáky PMA obdobný, že by Cella nepřehrály?)

Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 20
Registrován: 29 dub 2011 08:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od flyingbird »

Fotky z akce. Ta druhá sada měření (po explozi), kde je FFT nesouvisí s HQQF.

http://www.valachnet.cz/lvanek/hqqf

L.V.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Donuts »

Tak zpochybnovani rozdilu mezi zesilovaci jsem snad jeste nikde nevidel. Pouze me prekvapilo, ze zesilovac s zkreslenim v radu procent je hodnocen kladne. PMA mi uz k tomu posilal nejaky komentar, za coz mu dik, presto ze se mi to stale zda zvlastni.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6635
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od dadaft »

ale prosím tě Donutsi. vem jiné bedny, jiné káble, postav to do jiné místnosti - a všechno může být jinak.

podle mě je v současnosti nejlepší řešení: vybuduj si doma metodou pokus/omyl systém, který tě uspokojuje a přestaň si zvát hifisty (jděte radši do knajpy).
osobní spokojenost zaručena.
:lol:

jacq
Příspěvky: 197
Registrován: 24 lis 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od jacq »

Tak to je super, ze akce nakonec probehla. A diky za kazdou reportaz zucastnenych.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od TomasT »

Muze mne dat do posty nekdo kontakt na majitele te 330-tky? Diky.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Renown »

To TomasT :

Tome, je to Tvůj jmenovec, ale jel dnes na dovolenou, až se vrátí, dám mu kontakt na Tebe

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od NA »

Díky za zprostředkované info z akce, jen škoda, že neproběhlo podrobnější měření, ale poslechové dojmy jsou důležitější, i když vypovídají jen o těch jedněch daných podmínkách.

Koukal jsem na fotky a všiml jsem si použitých reprokabelů. Nějak jsem tyto nikdy nepochopil, jsou to samostatné dva vodiče bez jakékoli pevné geometrie a tím pádem bez pevně definované kapacity a indukčnosti. Pokud jsou vodiče takto daleko od sebe, jak je vidět na fotkách, je kapacita velmi nízká a indukčnost naopak velká. Toto vyhovuje problematickým zesilovačům, tedy jejich výstupům, takovouto zátěž vyžadovala například AU/RA. Pořádnému zesilovači hlásícímu se to top třídy nějaká ta kapacita neuškodí a malá indukčnost a odolnost proti nachytávání rušení je žádoucí.
Já bych tedy ty kabely zkroutil. :)
Noble Audio - výroba a prodej

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od TomasT »

Diiky, ja nikdy 330-tku neslysel a velmi by mne zajimala. Toto vse -)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od lachim »

přidám také dojemy z poslechu:
1. pma + cello..... superbní zvuk. pokud vezmu cenu pma preampu, pak famózní, úžasné.
2. pak dlouho nic.
3. pma + pma. pokud byc neslyšel před tím kombinaci č.1, napsal bych "skvělé". ovšem za tu cenu (70.000?) je to famózní též.
(monobloky cello 18.000 DM! x pma 2.000 DM)
pak zase dlouho nic. vůbec nic.
4. federmann.
basy jsem žádné neslyšel, středy trošku pobíhaly sem-tam, výšky pěkné.
mělo to živost a barvu. vzpoměl jsem si na zvuk transiwattu + repro z hifiklubu.
ovšem za tu cenu ( 12 + krabice + ovládání)bych si to nekoupil ani před 20 lety.
5. dpa. chemické. za 7 minut bolehlav

ač 700 km v autě, stálo to za to. děkuji za organizaci a možnost setkání.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

To Lachim-v čem vidíš (slyšíš) propad Dpa?Pozor nejsem fanda jenom mě zajímá ten chemický zvuk.Usnul někdo na vavřínech???Nebo si nesedly kabely????

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od perys »

zdravim vsechny stastne ucastniky poslechu (a zabanovaneho BF zvlaste),
podle popisu projevu HQQF tipuju ze na vstupu byl v konstrukci doporuceny OZ LF356, a ja kvuli tem basum v mlze zkousel i jine typy: doporuceny LT1058, ktry mel basy uplne totalni, presne, nejlepsi co u me kdy bylo, presne a krehke vysky ale ustoupene lehce do pozadi, stredy sussi, oboji ne tak libive jako s LF - toto u me slysel D.Brezina; a konecne soucasna verze s AD825, ktera je neco mezi obojim, projev podobny jako s LF ale o poznani lepsim basem. Cena AD neodpovida malemu rozdilu v kvalite zvuku oproti lF, ale to je v celk. nakladech kolem cca 16tis. nepodstatne..
Ocenuju usporadani cele akce a postoje zucastnenych, skoda ze mi to pracovne nevyslo. Ale vznikala mezitim (a stale vznika) expozice na Smichovskem Staropramenu, tak se tam pak nekdy mrknete, je docela vydareny - a hlavne to je me alibi pro ty kdoz by si mysleli ze jsem jen klickoval pred srovnanim;)
takze jeste jednou vsem: *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host