Rozehrávání zesilovače

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Vidíš Boxere,tolko do toho rýpete že aj z NA bude další "KRAUTWIRE" vyrábač káblov.Len tak dalej.Ved je to byznis ako som písal.

palinoch
Příspěvky: 84
Registrován: 01 lis 2010 15:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od palinoch »

boxer ty si jedne z tych blbych pochybovacov. Tvoje prispevky su proste stale o jednom urazat, priecit sa, vyvolavat hadky, posmesky. Inac som tiez zastancom ako pise NA, ze slepy test, pre niekoho modla je tak isto zavadzajuci a mozno zavadzajucejsi ako test normalny. No a s prepacenim nechcem sa tlacit NA do zadnice, ale chlapik, ktory z dlhodobeho hladiska co to pocul, menil, preskusal ma trocha vacsiu vypovednu hodnotu ako barz kto... Napr Daniel Březina z Hifivoice napisal, ze zosilnovac Marant PM 6003
Protože každý komponent necháváme před testem řádně rozehrát, nové kusy poprvé vybalené z krabice pak dvojnásob, i PM6003 prvních deset dní zesiloval hudbu v mé kanceláři takříkajíc na kulisu. Vypnul jsem ho pouze na víkend, jinak i v noci přehrával na smyčku spuštěný disk s mnoha a mnoha hodinami hudby v mp3. Rozdíl v kvalitě reprodukce mezi rozhraným a nerozehraným kusem je natolik značný, že je třeba při poslechu u prodejce dbát na to, aby předváděný kus měl za sebou alespoň 100 hodin provozu, což u těchto levných strojů nebývá v Čechách pravidlem.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Odar »

Pracu NA som pocul na vlastne usi. Od vtedy ho povazujem za jedneho z mala ludi v CR a SR, ktory skutocne vie, co robi. Daniel Březina je pre mna clovek, ktory moze napisat cokolvek, kdekolvek - su to pre mna len kecy typickeho recenzenta hifi skatul, ktore treba brat s rezervou. Inak hrozi jav "vykecana diera do hlavy". Nikdy nic nie je len cierne, alebo biele.

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od BVa »

Re: Rozehrávání zesilovače
Promiň, ale chtít zjednodušit vlastnosti přenosu audiosignálu kabelem na R,L,C je jako chtít hodnotit zvuku zesilovače podle velikosti THD.
Prepáč, ale to sú marketingové reči bez seriózneho podkladu, to možno platí na laikov.. RLC-toto sú vlastnosti, ktoré (hlavne pri reprokábloch, pri signálových ešte kvalita tienenia) majú rozhodujúci vplyv na výsledok, určite to nie je DA , koeficient skrátenia, prípadne fraktálna geometria kábla...Tieto parametre ovplyvňujú výsledok v stotinách dB, v desatinách stupňa a možno v ns . Všetko je to niekoľko rádov pod rozlíšením sluchu. A hovoríme o audiosignále!
Úlohou kábla je jednoducho preniesť signál z jedného konca na druhý, rozdiel medzi vstupom a výstupom sa dá zistiť (zmerať), aj s hudobným, reálnym signálom a overiť sluchom "počuteľnosť" tohto rozdielu, nie je nutné pritom ten kábel vidieť... A všelijaké exotické zázraky sú obvykle horšie, ako "normálne" konštruovaný kábel.
V štúdiách a na pódiach ide signál cez desiatky metrov takýchto "normálnych" káblov, a všetko diametrálne zmení 50cm kábla od prehrávača k zosilňovaču? Ak áno, tak by som ich (tie komponenty) vymenil..
palinoch
Je dobré používať okrem uší a očí aj tú "hmotu" medzi nimi. Máme ju na to, aby sme rozmýšľali, aj pochybovali a neverili slepo každému nezmyslu .Čo je závadzajúce na hodnotení "niečoho" pre prenos zvuku ušami?? Na zhodnotenie kvality fotografie, obrazu potrebuješ aj uši? Ak ano, tak asi len na to, aby ti niekto povedal, čo máš vidieť, alebo kto je autor..
Ešte jedna moja skúsenosť so značkovými káblami- zákazník chcel skrátiť reprokáble (dosť drahé..) o 0,5m, sám si netrúfal.
Dva hrubšie koaxiály (prierez možno 1-1,5 mm2, typ som neskúmal), zmotané spolu so stúpaním asi 30cm, na obidvoch koncoch odizolované a tvrdo spojené stredná žila a oplet na každom kábli (takže koax funguje ako jeden drát), na obidvoch koncoch! Navlečené v pančuške, vývody s vidličkami a asi 20cm kábla na každom konci, spoje s koaxiálmi schované na obidvoch koncoch v 5 cm kúsku normálnej záhradnej PVC hadice s textilnou výztužou, cez to zmršťovačka a to najdôležitejšie, zlatá samolepka. A je to.

JFI
Příspěvky: 101
Registrován: 23 bře 2009 18:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od JFI »

že se o zahořování mluví jen v hifi? nikoho nenapadne zahořovat mobil, autorádio, pc, tv, satelit.... zato v hifi to bez toho nejde :lol:

boxer

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od boxer »

Palinoch.

Pokud napíšu slušně svůj názor,který nejde (tobe,jemu,onomu) pod fousy, tak mě napadáš,že ....viz co jsi napsal.

Můžeš mi laskavě zde napsat koho jsem...urazat, priecit sa, vyvolavat hadky, posmesky.

Ale mě klidně napíšeš, že jsem ...blby pochybovac.

Tak kdo je drzej a vyvolává priecky? Posmíváš se přitom ty.

Věř si čemu chceš,ale blbýho děláš ze sebe sám.

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Woofer »

Zahořování elektroniky je z dob,kdy byly součástky méně spolehlivé než dnes.TV se zkoušely několik hodin při zvýšené okolní teplotě ,ty které vydržely,šly do prodeje.Videorekordery z Tesly Bratislava se projely mnoha cykly eject-play než byly zabaleny a putovaly k zákazníkovi.Vše bylo o tom eliminovat množství reklamací.Prostě taková kontrola spolehlivosti a oddělení zrna od plev.O tom,že by pak hrály lépe není nikde zmínka.Snad byly výrobky jen spolehlivější.A vo tom to celé je *palec*

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Woofer »

JFI píše:že se o zahořování mluví jen v hifi? nikoho nenapadne zahořovat mobil, autorádio, pc, tv, satelit.... zato v hifi to bez toho nejde :lol:
*palec* zahořená pračka pere i skvrny na 20 :lol:

palinoch
Příspěvky: 84
Registrován: 01 lis 2010 15:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od palinoch »

boxer píše:Palinoch.

Pokud napíšu slušně svůj názor,který nejde (tobe,jemu,onomu) pod fousy, tak mě napadáš,že ....viz co jsi napsal.

Můžeš mi laskavě zde napsat koho jsem...urazat, priecit sa, vyvolavat hadky, posmesky.

Ale mě klidně napíšeš, že jsem ...blby pochybovac.

Tak kdo je drzej a vyvolává priecky? Posmíváš se přitom ty.

Věř si čemu chceš,ale blbýho děláš ze sebe sám.
boxer, narazil som na tvoje prispevky v inych forach, ak clovek patra a cita, alebo kde som sa stretol s tvojim nicom stale som cital, len prekrucanie a podobne ustipacne recicky ci vypisky. Inac prave v tomto fore bolo vlakno nejakeho clena, ktory pisal o tvojich zaujimavych reakciach. To je vsetko z mojej strany. Ako rozumny diskuster, alebo zasvetenec hifi by si mal dospiet k nazoru, ŽE hifi nie je len o tvojich skusenostiach, ale aj o skusenostiach inych, ktore ked som nepocul, nebudem vyvraciat ;) lebo teoreticka logika mi hovori inac. Hifi je alchymia ;)

boxer

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od boxer »

Hifi je alchymia

No to z ní dělají právě mnozí, protože tam se toho schová..žejo...

patlála, paprťála..žbrdluch. To byla taky alchymie. A přitom to bylo,...nahoru dám švestky, zkvasím to, spálím to, zchladím to, skapu to..........stáčím to, piju to, chutná to.

A když se mi takový hifistický alchymie zajídají, tak to napíšu. Bez překrucování,klidně uštěpačně. Jak je libo. Ale vyvracet to budu. Tmářství je nebezpečný.

K tomu jsem došel zase já.

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od palipol »

Celé zahorovanie je priestor pre psyché majiteľa nového prístroja a výrobcovia to rešpektujú, je to rituál...
Som však skeptik v prípade, že zosilňovač za stovky tisíc mi bude "hrať tak, ako má" až za 600 hodín prevádzky...
Nedá mi nepoložiť otázku - ako dlho mi tento "optimalizovaný" stav vydrží?

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Dokedy u Ref.5 ky nevymeníš Staréuž vyhraté lampy -ktoré su na konci životnosti za Nové-a tie zase musíš zahorieť ale už nie 600 hodín.To sa jednalo asi u Nového predzosilnovača.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Odar »

Ja hlavne obdivujem ludi, ktori si pamataju, ako im to pred 100 (alebo 600) hodinami hralo. Ja si nepamatam, co som povedal pred hodinou a nie aby som hodnotil nuancie zvuku po stovkach hodinach.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Ak človek chce počuvať a zapne si zosilnovač -Elektronka je elektronka,tá sa rozohráva najdlhšie,potom pri tranzistorových zosilnovačoch ktoré pracuju v čistej triede A alebo pracuju do určiteho výkonu v čistej A a pri vačšej hlasitosti prechádzaju do AB to trvá menej-ale vždy pri takýchto zosikoch treba na ten potencial zvuku -aby to hralo na 95 % počkať cca 15-30 minut. Klasické AB čka to maju za 5-10 minut.Iné koncepcie neviem-D čka atd. Ak necháte celý zvukový reťazec zapnutý 2-3 dni a počas toho hrá sa na nom priebežne aspon na 20-30%-tak to hrá detailnejšie,ale zároven príjemnejšie. Len kdo by platil pri A čku -jedná sa o vačšie výkony tu elektriku,a pri elektronkach kupoval stále nové lampy. Surový prístroj nezahorený hrá ináč ako zahorený. Podobne ako uvarená zelenina alebo maso-pred a po uvarení. *hura*
A dlžka zahorovania je tiež u káždého človeka iná-kdo tomu neverí nech si neverí-ved časom sa používaním aj tak zahorí a kdo tomu verí-zahoruje si mašiny aj celý reťazec,aj demagnetuje kolko chce. Kazdý má trochu iný názor ale čo nám viac treba TOLERANCIE jedného voči druhému a nie to hnať až do URAZLIVYCH EXTREMOV.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Fidas »

Vážení, miluji tato témata ...
Pobavím se :-) Na zahořování opravdu moc nevěřím, ale na rozdíl podání zvuku ze studené nebo zahřáté mašiny ano ... zvuk je takový teplejší :-) Plácám .. rozdíl se opravdu dá vycítit, slyším jej. Dokonce i na digi zesilovači ..
A ke kabelům ... nejlepší kabel žádný kabel ... tedy co nejkratší. Kabel přece zvuk vylepšit nemůže, jen jej mění a my to vnímáme jako změnu k lepšímu či horšímu ... ať se tam elektrony šmrdlají dopředu nebo zpět :-)
No a srovnání se záběhem auta mi připadá zcestné .. u nového motoru se jednotlivé mechanické díly sobě přizpůsobí, sice jen jemně, ale je to tak, ale u elektroniky mechanické díly nenajdeme.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti