XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od kychtax »

Zdravím,
balíček dorazil. Zapojené to mám přes USB->SPDIF.
První dojem.. spadla mi čelist.. (děti na mně řvou, ale vnímám i přes ten řev tu změnu, co jde ven z repráků a neraguji na nic... dokud se zase nezačínají rvát. Jdu je dát od sebe :) )
Hlavní přínos u mne - všechno je čistší, veškerý případný neklid je pryč a zbyla hola čistota v podání a to téměř ve všem. Dominantní je i přínos v podání prostoru.
Podle mého názoru jde o průlom v kvalitě reprodukce z digitálních zdrojů. ..za tyto peníze (a v mid-fi).
Když bych měl ohodnotit přínos do řetězce proti přidání filtru NA Sunrise, tak tam kde filtr přidal řekněme 10%, tento DDC dává 30-40% (nemám klasické hifi, všechno je u mne digital/z PC)
Zatím mám za sebou pár notoricky známých písní a opět srovnání. Tam, kde USB32 u mne bylo za cca 10 jednotek, koax 15, amanero 35, F1 - cca 50-70 .. pro hrubou představu.

Jinak F1 budu prodávat, pokud máte někdo zájem - jdu do vyššího SU-1..
Taková zajímavá pozn a zjištění z cizich for, pokud se někdo chystáte měnit DAC a zejména dražší, kupte na zkoušku tuto krabičku. Dost možná si výměnu rozmyslíte.. :)
Pozn. Samozřejmě jde o velmi velmi rychle sepsané dojmy..
Pozn.2 když by měl někdo v Praze zájem zkusit a podělit se pak případně o dojmy, můžeme se domluvit.
Pozn.3 Zázračná krabička :o *hura*
Hezký den.

Obrázek

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od kychtax »

Zdravíčko,
Tak poslouchal jsem do 3 ráno a pak i přes sluchátka.. a můj volný tok myšlenek nebo výlev, či cokoliv pokračuje.. :D
Je to tady!! - obligátní "slyšení nových detailů ve starých nahrávkách". To tady rozhodně je. A je toho dost, prakticky v každé nahrávce. Něco přidala úprava DACana na NOS mod (ty filtry a oversampling to jinak dost obrušují) a ještě mnohem víc pak tato pěkná krabička.
Pak jsem si několikrát uvědomil, že tak nějak by už možná mohl hrát vinyl. krásně jemně, spojitě, vřele s plno detaily (a tak, že se neztrácím i ve složitých kompozicích, se sluchátky i s juniorem, ale vyberu si který proud budu poslechově sledovat.. poslouchám a plynule přeskočím na další nástroj/motiv.. atd atd. hudba plyne idylicky a harmonicky kolem mně, dotýká se, s láskou mne obklopuje :lol: ..) Ale zpátky.. dobrý vinyl jsem ještě pořádně neslyšel. A ani se nechystám, mám všehovšudy 3 desky - nechtěný dárek. A po tom co se děje v digitálním světě (Chord MOjo a teď toto) už nevidím důvod se k deskám vrátit... mnom noo,.Prozatím. :P

Mimochodem tady tento človíček rb2013, až extaticky popisuje každý den s F1..
Zajímavé na tom je, že během několika desetiletí (někde píše, že 30 let, takže to není žádný zelenáč jako např. já - mám tento krásný koníček od ledna 2015) prošel spoustou různých "rigů", včetně vinylů a HE sestav, aby skončil u tohoto, jako určitého vyvrcholení..
http://www.head-fi.org/t/803111/xmos-xu ... t_12474495
Celé to vlákno je zajímavé, když člověk odfiltruje spoustu zbytečných příspěvků nebo DYI úprav.

Ještě zjištění k filtru NA. (upozorňuji, že toliko u MNĚ!) Obrušuje, tlumí mi zesík. Celé to jakoby ořízne nahoře (cinkavost, šustění, šelestění) a posune dolů. Zhutní basy, hudba ztěžkne a trochu zpomalí a částečně může víc unavovat. Chybí tam ta rychlost a drajv, které mám rád (mimochodem je ted jeden nový na prodej v bazaru.. copak?... copak?? ;) )
Na DACu ale naopak funguje dobře. Pěkně to vyrovnává, čistí a rovnoměrně prokrvuje.. *thumbs up* 8-) Ale zkusím to ještě znovu prohazovat "s" a "bez".

Co je prasárnička.. Poplatek za celní řízení u DHL, jakási "záruka DHL v celním řízení"... 550,- ... Co to je !!? Mohli by to aspoň přejmenovat na "poplatek", :shock: *headbang* takhle jsem si (malou) chvíli myslel, že to budu moci žádat zpět.. A tohle vysvětlení je taky moc nectí. Od německé firmy bych čekal krapet něco jiného..
https://m.facebook.com/notes/dhl-czech- ... 517093102/
Zase se ozvu :P ;)

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od Fidas »

Tak Ti blahopřeji ke zlepšení.
A k tomu filtru...o žádné výšky, obsažené na nosiči nebo zdroji nepřicházíš. Filtr potlačuje vysokofrekvenční borčus, co se do přístrojů dostane po elektrické síti. Právě ten sajrajt Ti dělá dojem, že máš výšek hodně. Ale ve skutečnosti to modifikuje a zkresluje hlavně vyšší středy a výšky. Zkus chvíli déle poslouchat s filtrem, čistější výšky, barva nástrojů se prostě vyloupne. Dále by měl odpadnout tzv neklid a přibýt ticho mezi notami. Kdybys byl na dobrém a nezarušeném zdroji elektrického proudu, slyšel bys podobně, jako s filtrem.
Pokud je basů nadbytek, je to pak spíš problém akustiky.
Ano, filtry brzdí, to je pravda. Čím je účinnost filtru větší, tím víc brzdí. Rytmika, drajv a dynamika si pohorší.
Ale považuji za mnohem větší zlo zkreslení a "falešné" výšky.
Nicméně považuji NA filtr za hodně dobře udělaný a účinný. Mám jej doma a podíval se do útrob, silně dimenzovaný a podle mě to samé od výrobce věhlasného jména by byl v prodeji za x násobek ceny.
Změny, co slyšíš, jsou důkazem toho, že jsi v místě, kde je solidní zarušení VF po elektrické síti.
Jako další řešení tohoto problému je dobré oddělovací trafo, kdy je spotřebič galvanicky oddělen od elektrické sítě. Sám jsem si nechal takové trafo vyrobit, čekám na ně, budu je mít příští týden ...doufám.
U mě je rušení po síti tak silné, že před filtr ještě dám oddělovací trafo. Bez filtrace je to u mě neposlouchatelné. Zvýrazněné a zkreslené výšky, sykavky, ztenčené hlasy zpěvu.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od kychtax »

Slouží krabička ke galvanickému oddělení USB a SPDIF?
co jsem vyčetl zřejmě ne. Vycházím z tohoto schéma a následného popisu jednotlivých sekcí.. Tj. napájení je využito z USB. Ale.. . Nějakým způsobem ho dále upravuje B0505S úplně vlevo před vstupem do čisté části.
Zatímco u SU-1 je k napájení rovnou využitý samostatný lineární zdroj. Ale rozdílů mezi F1 a SU1 bude zřejmě více i vzhledem k jinému PCB a vnitřnímu uspořádání.

Obrázek
F-1 Signal sequence:
(A) XMOS decode USB signals
(B) XMOS signal CPLD which XO to enable
(C) CPLD route selected clock (mclk) to XMOS
(D) XMOS generate I2S signals using mclk and decoded channel data from USB
(E) CPLD de-jitter I2S signals from XMOS with help from original mclk signal

Note: (1) USB 5V or external supplied 5V are used to power 1V LDO, 3.3V LDO & B0505S on the dirty section, it will never reach the clean section. B0505S regenerate the needed 5V power for the clean section. (2) Jitter performance of XMOS generated I2S signals (D) will be influenced by all the common factors (power noise, package noise, etc.) - same as any other ddc. (3) CPLD isn't capable of 100% de-jitter the incoming I2S signals (D), so final stage I2S signals (E) still will somehow depend on signal/power condition before USB.
odkaz na ten post:
http://www.head-fi.org/t/803111/xmos-xu ... t_12869378

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od kychtax »

SU-1

Obrázek

kde napájecí část je na samostatném pcb...

Obrázek

Jarda69
Příspěvky: 2517
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od Jarda69 »

Škoda, že nemáš doma měřák. Už oddělení zemí by mohlo napovědět. Ale i tak děkuju.
Jsou tam optočleny a kapacitní oddělovače. Bylo by škoda, kdyby to někde bylo natvrdo spojené.
F1 má B0505S DC/DC měnič/izolátor. SU-1 má extra zdroj. Tak tipuju, že je to oddělené.
Bylo by fajn, kdyby to přerušovalo zemní smyčku. Třeba Fidas má přehrávač ve třídě I. a stejně i zesilovač.
Zemním smyčkám neuteče :(

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od kychtax »

F1 prodán, SU1 na cestě.
l2S HDMI modul do DACu na cestě..
Vybírám HDMI kabel. Kdybyste měli tip na kvalitní za rozumný peníz, moc bych poděkoval. Může být i 0,5m.
Zatím mám vyhlédnutou 1m Supru http://www.supracables.cz/supracables/e ... S-B-HD-A-V

Ještě než modul odešel, zkusil jsem zpátky přepnout na Amanero a pak zpátky ..a ..Už není cesta zpátky.. Mozart, koncert pro klavír. 21.. mne rozsekal.. *hura*

PS. ..prodává už se i 16-jádrový čip, zatím pro DYI..
http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/ ... d-pcb.html
16jader, výkon 2000MIPS!!!
čekají nás zajímavé časy *palec* *thumbs up*

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od hřebík »

Tady je celá rodinka (max. 32 jader / 4 000 MIPS): http://www.xmos.com/products/silicon/xc ... /xu-series

Používám řešení založené na starší U-8 a Crystek 957, hodně slušné, zlepšuje vše. Chystal jsem se na SU-1, ale počkám si, co se ještě objeví.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od hřebík »

kychtax píše: ... pokud se někdo chystáte měnit DAC ... , kupte na zkoušku tuto krabičku. Dost možná si výměnu rozmyslíte.. :)
S tímhle ze své zkušenosti naprosto souhlasím. Každý DAC sice na výměnu dig. zdroje reaguje trochu jinak, ale některé DACy se zlepší dost výrazně. Sám jsem to zažil nejednou. Kromě digitálního zdroje mohou pomoci i různé USB vychytávky, které můžou zabránit průniku různého smetí z pc do audio sestavy.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od kychtax »

..a předřazení filtru, viz moje včerejší zkušenost.
Změna ve zvuku zásadní (= vždycky byla slyšet). Při každém kroku -holý DAC vs. DAC+filtr vs. DAC+filtr+Singxer. :shock:

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od hřebík »

Předrazením filtru myslíš napájení? To souhlasím... Většině věcí slušný filtr prospěje (osobně používám PS Audio Power Plant Premier a Accuphase 1220).

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od kychtax »

Ano, mám tam filtraci Noble audio, zapojeno v power amp zásuvce. Někde jsem četl, že AGDčka obecně jsou náchylnější na komponenty kolem sebe, vč. kabeláže. Tak nějak se mi to průběžně potvrzuje..

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od hřebík »

Ano, AGdčkům prospívá filtrace napájení, hodně pomáhá kvalitní dig. zdroj (ten asi nejvíc), kabely na posledním místě. Mám vlastní zkušenost s Ref One, NOS1704 a Master 7.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od Fidas »

kychtax píše:Ano, mám tam filtraci Noble audio, zapojeno v power amp zásuvce. Někde jsem četl, že AGDčka obecně jsou náchylnější na komponenty kolem sebe, vč. kabeláže. Tak nějak se mi to průběžně potvrzuje..
Nebylo by lepší připojit AGD do zásuvky určené pro přístroje s menším odběrem? Pokud se nepletu, v těchto zásuvkách by měla být filtrace účinnější ...

slimy

Re: XMOS XU208, Singxer F1, SU-1 .. a další DDC na tomto čipu

Příspěvek od slimy »

Fidas píše:
kychtax píše:Ano, mám tam filtraci Noble audio, zapojeno v power amp zásuvce. Někde jsem četl, že AGDčka obecně jsou náchylnější na komponenty kolem sebe, vč. kabeláže. Tak nějak se mi to průběžně potvrzuje..
Nebylo by lepší připojit AGD do zásuvky určené pro přístroje s menším odběrem? Pokud se nepletu, v těchto zásuvkách by měla být filtrace účinnější ...

Ideálně zapojit tam, kde je to subjektivně lepší...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host