Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010 01:53
Kontaktovat uživatele:

Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od zahradka »

signál: 16/44.1 CDripy (EAC) -> Foobar2000+Secret Rabbit Code (176.4) @ Win7 (WASAPI) -> Wire World Ultraviolet USB -> Casea Orion Lite + M2Tech hiFace EVO -> Stefan AudioArt E-Series HD800 Noir -> Sennheiser HD800
napájení: zeď -> Van Den Hul Mainsserver -> PS Audio P500 Power Plant -> Cardas Golden Reference Power Cord -> Orion
bižu: Soundcare Spike Self (pod Orion)

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od Aleska »

To je ultra technické představení se :lol:
Ať ti to *hura* hraje !

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od Odar »

Ahoj,

zaujal ma Secret Rabbit Code. Co ta vedie k jeho pouzivaniu? Je lepsi, ako vseobecne preferovany SoX? Inak pekna zostava *palec*

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od MB »

Ahoj, odkial si, mna viac zaujal ten kabel od Pistu. Kde si kupoval a ako vidis rozdiel oproti originalu? Rad by som to porovnal, ci sa tento upgrade oplati, predsa len kabel za 450-700USD podla dlžky nie je málo. U HD650 som ocenil Cardas, ale kabel na HD 800 je predsa len vyssej kvality ako na nižších radách od Sennheiser.

zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010 01:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od zahradka »

Odar píše: zaujal ma Secret Rabbit Code. Co ta vedie k jeho pouzivaniu? Je lepsi, ako vseobecne preferovany SoX? Inak pekna zostava *palec*
Ahoj,
doporučil mi ho výrobce Orionu, tak ho používám. Zkoušel jsem ho teď srovnat s SoX a žádný významný rozdíl jsem nezaznamenal...
Odar píše: Inak pekna zostava *palec*
Díky, konečně po letech hledání jsem spokojen *bravo* .

Bína
Příspěvky: 164
Registrován: 21 úno 2010 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od Bína »

Ahoj, zkoušel jsi za Orion připojit i nějaký slušný sluchátkáč? Co jsem slyšel sluchátka napřímo z Orionu, moc nadšený jsem nebyl, ale jako dac super.
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010 01:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od zahradka »

Bína píše:Ahoj, zkoušel jsi za Orion připojit i nějaký slušný sluchátkáč? Co jsem slyšel sluchátka napřímo z Orionu, moc nadšený jsem nebyl, ale jako dac super.
Ahoj, zatím ne. Pan Vrána z Casey mě přesvědčoval, že takto to bude hrát jednoznačně líp (a to jsem se mu vnucoval, že si k Orionu koupím i Lyru mkII...!). A hraje to podle mě skvěle (mnohem líp než předchozí dvě sestavy: Pro-Ject RPM9 + Lehmann Audo Linear + Senn HD650; M2Tech HiFace + Casea Lyra Digital mkI + AKG K702). Jestli tou zkušeností myslíš Orion Lite se sluchátkovým výstupem na letošním HighEnd Praha, tak Ti musím dát za pravdu, že tam to hrálo poněkud nemastně neslaně. Ale to se s tím, co mám doma, nedá srovnávat. Každopádně se mi zvuk hodně vylepšil s pořádným napájením (regenerátor PS Audio dodal klid a detaily, první napájecí kabel Vincent hrál detailně, ale ostře, druhý - Van den Hul Mainsserver - krásně temně a sametově, ale za cenu ztráty detailů, současný - Cardas Golden Reference - nabízí zvuk jak detailní, tak příjemný), což je myslím věc, kterou pan Vrána poněkud podceňuje...

Každopádně to rád vyzkouším. Nechceš se s nějakým zesíkem zastavit u mne v Hostivaři? Mně se se sestavou blbě cestuje, protože nemám auto a PS Audio je strašně těžká kráva...

zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010 01:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od zahradka »

MB píše:Ahoj, odkial si, mna viac zaujal ten kabel od Pistu. Kde si kupoval a ako vidis rozdiel oproti originalu? Rad by som to porovnal, ci sa tento upgrade oplati, predsa len kabel za 450-700USD podla dlžky nie je málo. U HD650 som ocenil Cardas, ale kabel na HD 800 je predsa len vyssej kvality ako na nižších radách od Sennheiser.
Ahoj, Praha-Hostivař. Mám ho úplně nově a zatím se zahořuje. Napíšu víc. Anebo se pak zastav poslechnout. Cardas na HD650 jsem měl taky (ten novější, šedivý) a bylo to trochu zklamání - sice přidal detaily, ale hudba zněla oproti původnímu kabelu nějak suše, nebarevně...

zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010 01:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od zahradka »

Jo a kabel jsem objednával přímo na webu Stefan AudioArt. On to je "custom" s cinchema místo jacka.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od Odar »

Prosim ta - ktoru verziu Foobar2000 pouzivas? Skusal som ten zajaci upsampler, ale Foobar2000 ma oplul, ze to *.DLL je kompilovane pre starsie verzie Foobaru. Bud mas nejaky zazracny zdroj na novsiu verziu pluginu, alebo pouzivas starsi Foobar. Len by som to rad skusil. Ja som stahoval z tadeto http://www.mega-nerd.com/SRC/fb2k.html

Nech sa dari.

zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010 01:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od zahradka »

Odar píše:Prosim ta - ktoru verziu Foobar2000 pouzivas? Skusal som ten zajaci upsampler, ale Foobar2000 ma oplul, ze to *.DLL je kompilovane pre starsie verzie Foobaru. Bud mas nejaky zazracny zdroj na novsiu verziu pluginu, alebo pouzivas starsi Foobar. Len by som to rad skusil. Ja som stahoval z tadeto http://www.mega-nerd.com/SRC/fb2k.html
Foobar mam posledni dostupnou verzi. S tim zajicem jsem mel stejnej problem, kdyz jsem ho stahoval z webu. Pak mi ho poslal pan Vrana spolu s Orionem a ten funguje. Muzu poslat, jestli mas zajem.

zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010 01:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrádka - sluchátková sestava Casea Orion Lite + Senn HD800

Příspěvek od zahradka »

MB píše:Ahoj, odkial si, mna viac zaujal ten kabel od Pistu. Kde si kupoval a ako vidis rozdiel oproti originalu? Rad by som to porovnal, ci sa tento upgrade oplati, predsa len kabel za 450-700USD podla dlžky nie je málo. U HD650 som ocenil Cardas, ale kabel na HD 800 je predsa len vyssej kvality ako na nižších radách od Sennheiser.
Tak jsem s kabelem Noir pár hodin naposlouchal a slyším to takto: Nejvýraznější rozdíl je v basech, je jich víc a lépe prokreslených - pocit, asi jako když se k regálovým bednám připojí dobrý subwoofer. Výšky cinkají ještě víc než předtím, až mi to někdy zní nereálně a sem tam to řízne - ale čekám, že tohle si ještě sedne (výrobce uvádí zahořování 150 hodin). Na středech žádný zásadnější posun nezaznamenávám, snad jen jakýsi těžko definovatelný pocit "ušlechtilosti", který pásmo s tímto kabelem získává...

Celkový dojem: O něco větší množství přenesených informací, u některých skladeb větší, vzdušnější prostor.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host