Tomáš alias HighEndTom

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
HighEndTom
Příspěvky: 20
Registrován: 23 čer 2014 17:00
Kontaktovat uživatele:

Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od HighEndTom »

Zdravím všechny příznivce,posluchačky a posluchače ,hudební nadšence.
Jsem tu nový tak bych si dovolil něco o sobě napsat.Jsem ročník 1967 narozen v Opavě,do základní vojenské služby jsem začínal se zerawatem 2020,repro domácí výroby s Beyma,Někdy po 89 roce začínaly se ukazovat Hifi Studia jako Tykon Na přívozské 10 v Ostravě,další na Masarykovém náměstí,Pánský dvůr nevím v kterém roce vznikl?a Dexon kde jsem chodil poslouchat a inspirovat se.Zde jsem si zakoupil ještě na půjčku molitanové špice a konstruhoval svojí první poslechovku ze sádrokartónu ve svém nově postaveném rodinném domku(stavba po vojně rok 89-91)koupil jsem Focal Chorus 710 mám je dodnes a AV zesilovač Pionier s CD PD-S504,repro kabely-ta nejsilnější dvojlinka z dexonu a později jsem experimentoval s kabely LYS silnoproudé 4x2,5mm,s touto sestavou jsem vydržel asi 6 let,kdy AV zesilovač vystřídal AV zesilovač SONY 840 jako CD dodnes funkční Pionier PD-S504(od roku 1992 bez závad,laser původní)Abych nezapomněl na kotoučové magnetovony B115,který jsem taky několik let vlastnil.Asi před čtyřmi lety jsem chtěl pokročit kupředu a hledal.Podařilo se mi dobře koupit Focal 918 profile které mám dodnes.Vždy můj sen byly monobloky s preampem.Nejdříve jsem ale narazil na AZUR 640 a kněmu pořídil teprve nedávno Marantz 5004 s Casea převodníkem,do té doby nevídaný zvuk mě překvapil,640 jsem prodal a koupil AZUR 840A.Jelikož jsem už před léty opustil svoji prvou poslechovou místnost v podkroví,uvažovalo se o náhradě.Mezitím ale s kolegou jsme o dvou po sobě jdoucích zimních období objížděli poslechové studia na severní a Jižní Moravě.Jednou jsme se jeli podívat někam 30 km za Trenčín k Dušanovi,který ve sparťanských podmínkách rodinného domku nám ukázal co je to HighEnd.Stěny obložené krabicemi od banánu,ale aparatura za který by se dalo pořídit menší byt.Mezitím jsem prodal AZUR 840 a pořídil Audiolab MB8200 s DQ8200 po měsíci hraní jsem to vše odvezl k Dušanovi a celý den jsme testovali Monobloky s AYRE 5x,Meridian 808 ač z reprobeden i koncových stupňů nadšen a zklamán DQ8200,jsem vše po 3 měsících prodal.Několik měsíců jsem hrál na zapůjčený AZUR 840W+840A a mezitím začal koketovat s myšlenkou upravit poslechový prostor znovu(vždyť ty krabice kolem stěn u Dušana udělaly své)Tak jsem se do toho pustil nadšený že do 1000 euro se konečně dostanu k věrnému zvuku,prostoru a detailům.Zde již přiložím fotografie.

HighEndTom
Příspěvky: 20
Registrován: 23 čer 2014 17:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od HighEndTom »

HighEndTom píše:Zdravím všechny příznivce,posluchačky a posluchače ,hudební nadšence.
Jsem tu nový tak bych si dovolil něco o sobě napsat.Jsem ročník 1967 narozen v Opavě,do základní vojenské služby jsem začínal se zerawatem 2020,repro domácí výroby s Beyma,Někdy po 89 roce začínaly se ukazovat Hifi Studia jako Tykon Na přívozské 10 v Ostravě,další na Masarykovém náměstí,Pánský dvůr nevím v kterém roce vznikl?a Dexon kde jsem chodil poslouchat a inspirovat se.Zde jsem si zakoupil ještě na půjčku molitanové špice a konstruhoval svojí první poslechovku ze sádrokartónu ve svém nově postaveném rodinném domku(stavba po vojně rok 89-91)koupil jsem Focal Chorus 710 mám je dodnes a AV zesilovač Pionier s CD PD-S504,repro kabely-ta nejsilnější dvojlinka z dexonu a později jsem experimentoval s kabely LYS silnoproudé 4x2,5mm,s touto sestavou jsem vydržel asi 6 let,kdy AV zesilovač vystřídal AV zesilovač SONY 840 jako CD dodnes funkční Pionier PD-S504(od roku 1992 bez závad,laser původní)Abych nezapomněl na kotoučové magnetovony B115,který jsem taky několik let vlastnil.Asi před čtyřmi lety jsem chtěl pokročit kupředu a hledal.Podařilo se mi dobře koupit Focal 918 profile které mám dodnes.Vždy můj sen byly monobloky s preampem.Nejdříve jsem ale narazil na AZUR 640 a kněmu pořídil teprve nedávno Marantz 5004 s Casea převodníkem,do té doby nevídaný zvuk mě překvapil,640 jsem prodal a koupil AZUR 840A.Jelikož jsem už před léty opustil svoji prvou poslechovou místnost v podkroví,uvažovalo se o náhradě.Mezitím ale s kolegou jsme o dvou po sobě jdoucích zimních období objížděli poslechové studia na severní a Jižní Moravě.Jednou jsme se jeli podívat někam 30 km za Trenčín k Dušanovi,který ve sparťanských podmínkách rodinného domku nám ukázal co je to HighEnd.Stěny obložené krabicemi od banánu,ale aparatura za který by se dalo pořídit menší byt.Mezitím jsem prodal AZUR 840 a pořídil Audiolab MB8200 s DQ8200 po měsíci hraní jsem to vše odvezl k Dušanovi a celý den jsme testovali Monobloky s AYRE 5x,Meridian 808 ač z reprobeden i koncových stupňů nadšen a zklamán DQ8200,jsem vše po 3 měsících prodal.Několik měsíců jsem hrál na zapůjčený AZUR 840W+840A a mezitím začal koketovat s myšlenkou upravit poslechový prostor znovu(vždyť ty krabice kolem stěn u Dušana udělaly své)Tak jsem se do toho pustil nadšený že do 1000 euro se konečně dostanu k věrnému zvuku,prostoru a detailům.Zde již přiložím fotografie.
http://highendtom.rajce.idnes.cz/Hifi_soucasne/

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od kite19 »

Tom:
Prosím ťa popíš bližšie, čo za akustické úpravy si robil, ako sa to prejavilo. Vyzerá to super, ak to tak aj hrá, tak paráda.
Úpravy si si navrhol sám alebo z čoho si vychádzal? robil si aj nejaké merania ?

Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2010 15:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od timcs »

Vidím, že aj manželka je zainteresovaná. Akustika od Vicoustic? Pekne upravená miestnosť *2thumbsup*

HighEndTom
Příspěvky: 20
Registrován: 23 čer 2014 17:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od HighEndTom »

kite19 píše:Tom:
Prosím ťa popíš bližšie, čo za akustické úpravy si robil, ako sa to prejavilo. Vyzerá to super, ak to tak aj hrá, tak paráda.
Úpravy si si navrhol sám alebo z čoho si vychádzal? robil si aj nejaké merania ?
Ano měření jsme prováděli teď již druhé,hraje to báječně,neuvěřitelný prostor a detail,nejvíce práce s Basy,frekvenční charaktzeristika od 400 hz po 20 Khz max 0,2s od 100Hz do 400Hz +- 0,2s
Te´d vydržím, hodiny poslouchat bez únavy.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od jimmi »

Tomáši máš tu posluchovku super. *palec*

Niekedy prídem vypočuť. Dušan. *sunglases*

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od kite19 »

HighEndTom píše:
kite19 píše:Tom:
Prosím ťa popíš bližšie, čo za akustické úpravy si robil, ako sa to prejavilo. Vyzerá to super, ak to tak aj hrá, tak paráda.
Úpravy si si navrhol sám alebo z čoho si vychádzal? robil si aj nejaké merania ?
Ano měření jsme prováděli teď již druhé,hraje to báječně,neuvěřitelný prostor a detail,nejvíce práce s Basy,frekvenční charaktzeristika od 400 hz po 20 Khz max 0,2s od 100Hz do 400Hz +- 0,2s
Te´d vydržím, hodiny poslouchat bez únavy.
Ďakujem, páčia sa mi tvoje úpravy, celkom ma to inšpiruje niečo robiť.

HighEndTom
Příspěvky: 20
Registrován: 23 čer 2014 17:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od HighEndTom »

Díky,rád Tě uvidím.
jimmi píše:Tomáši máš tu posluchovku super. *palec*

Niekedy prídem vypočuť. Dušan. *sunglases*

Uživatelský avatar
pininfarino
Příspěvky: 90
Registrován: 23 lis 2009 23:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od pininfarino »

Tom, páči sa mi to akustické tlmenie, Napíš niečo viac o tom, kde sa to dá zohnať, ako sa s tým pracuje a aké to má akustické vlastnosti /zaznamenaný rozdiel pred a po inštalácii/.

HighEndTom
Příspěvky: 20
Registrován: 23 čer 2014 17:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od HighEndTom »

Držím pěsti,ten výsledek stojí za to.Mnohem větší skok než při výměně komponentu.
kite19 píše:
HighEndTom píše:
kite19 píše:Tom:
Prosím ťa popíš bližšie, čo za akustické úpravy si robil, ako sa to prejavilo. Vyzerá to super, ak to tak aj hrá, tak paráda.
Úpravy si si navrhol sám alebo z čoho si vychádzal? robil si aj nejaké merania ?
Ano měření jsme prováděli teď již druhé,hraje to báječně,neuvěřitelný prostor a detail,nejvíce práce s Basy,frekvenční charaktzeristika od 400 hz po 20 Khz max 0,2s od 100Hz do 400Hz +- 0,2s
Te´d vydržím, hodiny poslouchat bez únavy.
Ďakujem, páčia sa mi tvoje úpravy, celkom ma to inšpiruje niečo robiť.

HighEndTom
Příspěvky: 20
Registrován: 23 čer 2014 17:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od HighEndTom »

Viocustic dodává a rozumí mu p.Svoboda Petr z Naim studio z Kopřivnice.Ty panely jsem zvolil proto abych udržel estetiku obyváku a měl zároveň poslechovku s televizí tak aby se to ještě manželce líbilo.Za druhé proč jsem zvolil tuto možnost je zdravotní nezávadnost,měl jsem obavy z různých minerálních vln apod.Ty panely se vyrábějí v Portugalsku,s charaekteristikami od 50Hz do 20Khz,a že největší práce je s basy a že deka,molitan nestačí už taky víme.Na to je třeba speciální konstrukce rezonátoru,a pod vychytávek které do těch panelů Viocustik instaluje.Dělá absorční,difůzní nebo kombinované.Rozdíl před a po?? Dělal jsem to celý rok po kouskách,nejdříve basy,zmizelo dunění ale až jsem dal panely do míst prvých odrazů boky,strop,a stěna za bednami nastal zlom,vyčistili se středy,výšky,vznikl nádherný prostor taková koule,vždy mi chyběl předozadní prostor teď je to jako 3D kino,bedny u některých nahrávek zmizí z pole,ten zvuk lokalizace je jako v prostoru ne z beden,prostě se těším na každou chviličku.Včera jsme měřili jakoby naposledy po všech úpravách poslední zadní stěna,zkoušeli jsme power kabel Nordost na CD přehrávači a ihned znatelný rosdíl u Patricie Barber,jakoby se zaostřili sykavky,a interpreti jakoby ustoupili od sebe,přesnější lokalizace.(poznámka: nikdy jsem tomu nevěřil,opravoval jsem 10 let spotřební elektroniku,vím jak vypadá sinusovka a jak se usměrní a vyhladí zdroj,Vím jak fungují lineární i spinané zdroje navíc jsem revizní technik elektro,změřit se to ničím nedá ale slyšet to je okamžitě *thumbs up* )Poslední 2 roky jsem s kolegou objížděl poslechová studia severní a jižní moravy,vždy jsem jim záviděl ten "zvuk!,ale poslední asi 4 měsíce se to otočilo.
pininfarino píše:Tom, páči sa mi to akustické tlmenie, Napíš niečo viac o tom, kde sa to dá zohnať, ako sa s tým pracuje a aké to má akustické vlastnosti /zaznamenaný rozdiel pred a po inštalácii/.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od jimmi »

HighEndTom píše:Viocustic dodává a rozumí mu p.Svoboda Petr z Naim studio z Kopřivnice.Ty panely jsem zvolil proto abych udržel estetiku obyváku a měl zároveň poslechovku s televizí tak aby se to ještě manželce líbilo.Za druhé proč jsem zvolil tuto možnost je zdravotní nezávadnost,měl jsem obavy z různých minerálních vln apod.Ty panely se vyrábějí v Portugalsku,s charaekteristikami od 50Hz do 20Khz,a že největší práce je s basy a že deka,molitan nestačí už taky víme.Na to je třeba speciální konstrukce rezonátoru,a pod vychytávek které do těch panelů Viocustik instaluje.Dělá absorční,difůzní nebo kombinované.Rozdíl před a po?? Dělal jsem to celý rok po kouskách,nejdříve basy,zmizelo dunění ale až jsem dal panely do míst prvých odrazů boky,strop,a stěna za bednami nastal zlom,vyčistili se středy,výšky,vznikl nádherný prostor taková koule,vždy mi chyběl předozadní prostor teď je to jako 3D kino,bedny u některých nahrávek zmizí z pole,ten zvuk lokalizace je jako v prostoru ne z beden,prostě se těším na každou chviličku.Včera jsme měřili jakoby naposledy po všech úpravách poslední zadní stěna,zkoušeli jsme power kabel Nordost na CD přehrávači a ihned znatelný rosdíl u Patricie Barber,jakoby se zaostřili sykavky,a interpreti jakoby ustoupili od sebe,přesnější lokalizace.(poznámka: nikdy jsem tomu nevěřil,opravoval jsem 10 let spotřební elektroniku,vím jak vypadá sinusovka a jak se usměrní a vyhladí zdroj,Vím jak fungují lineární i spinané zdroje navíc jsem revizní technik elektro,změřit se to ničím nedá ale slyšet to je okamžitě *thumbs up* )Poslední 2 roky jsem s kolegou objížděl poslechová studia severní a jižní moravy,vždy jsem jim záviděl ten "zvuk!,ale poslední asi 4 měsíce se to otočilo.
pininfarino píše:Tom, páči sa mi to akustické tlmenie, Napíš niečo viac o tom, kde sa to dá zohnať, ako sa s tým pracuje a aké to má akustické vlastnosti /zaznamenaný rozdiel pred a po inštalácii/.

Veru tak ako neveriaci "Tomáš" až u mna počul a uveril.... *klanimse*

ale slyšet to je okamžitě *2thumbsup*

HighEndTom
Příspěvky: 20
Registrován: 23 čer 2014 17:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od HighEndTom »

Jo Jo,I nevěřicí se dá někdy zlomit.

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od PavelN »

Ahoj Tomáši,
gratuluji k výdrži u koníčka zvaného hifi a snaze neustále zlepšovat soustavu, stejně tak vlastnosti poslechového prostoru.
Máš to pěkné vizuálně upravené a jistě to hraje velmi pěkně a slouží k radosti i zábavě.

Koukal jsem na ty fotky. Zajímalo by mě, jaký má vliv ten gauč, který je před pravou reprosoustavou ve směru jejího vyzařování.

Já mám kvůli nedostatku místa takto umístěný gauč a pokud z něj nesundám alespoň chlupatý přehoz, tak se prostor nahrávky nekoná. Je fakt, že mám užší místnost.

Ať ti to hraje ke spokojenosti *2thumbsup*

efičák
Příspěvky: 1964
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš alias HighEndTom

Příspěvek od efičák »

Vítám Tě u Nás Tome.
Odborník na elektroniku a zapálený posluchač, to je vzácná a výborná kombinace.
Ve vlákně o phonech jsem ti radil, přitom o elektronice víš všechno. :-)

Dovol, abych Ti poblahopřál k manželce. Dokonce vybaluje panely a pomáhá instalovat.
*thumbs up*

Dovol mi dotaz, kam přijde Transrotor, snad ne na skleněnou polici racku ? :?

Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host