Testovací deska HiFi názory

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1306
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od lidumil »

kite19: Opakovaně jsem to individuum (podle projevu zde to není člověk) vyzýval, ať si řekne cenu i jsem posílal SZ a žádná reakce, takže jak píše tujatuja. Bohužel lže, i když nemusí. Chová se jako malý kluk, který rozbije okno a ne jako chlap. Pochopil bych, kdyby napsal, že na nás kašle, že chce prachy, že to prodal někam jinak za miliardu E nebocojávím, ale pokud se chová takhle .... ubožák. *thumbs down*

S499_1023
Příspěvky: 1371
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od S499_1023 »

No a pokud platí, že bobolix = bobo, tak je smutné, jak hluboko klesl špičkový konstruktér.


TJK
Příspěvky: 302
Registrován: 09 úno 2013 09:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od TJK »

Kite: Myslím že tady nejsi neurotik sám. Myslím že jich tady je víc, že p.Lidumile. NO OFFENSE. :mrgreen:
Chlapi berte to trochu sportovně. Já jsem si desky taky několikrát objednal a stále čekám. A nechává mě to chladným. Asi je to tím že jsem ve své podstatě flegmoš. No není... není... A kde nic není ani smrt nebere. Teď se opravdu nezastávám bobolixe.

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od kite19 »

TJK: Keď som začínal s gramofónom, tak ma gramec AKAI C-103 s prenoskou ortofon 2M red vyšiel na 70 eur, keďže sa tá 2M red nevpratala to headshell-u Akai, kúpil som ďalšiu prenosku ale aj headshell, potom ďalšie dve prenosky + headshell, to už bolo mimo gramca asi 250eur, hnacie remienky, stroboskopický kotúč - cca 25 eur, kefky, handričky, vodičky a veľa som čítal o nastavení gramofónu, stále som si s tým nevedel rady :D Strašne som vtedy túžil po hladkom vinyle, myslel som, že tak sa nastavuje antiskating :D
Bol som taký analfabet, že som mal preamp prepnutý na MC, prenoska bola MM, hučalo to, brumelo gramec mal vyťahaný hnací remeň(šlo to pomalšie, kolísalo)a ja som už vtedy cítil to kúzlo záznamu na vinyle *hura*
Celú LP som si takto vypočul - louis armstrong (audiophile vinyl z Ketosu)
Teraz mám iný gramec, dobrú prenosku, nastavovacie LP Analogue production, HiFi News, za príslušenstvo ku gramofónu som dal cca 1000 eur, len tak aby som sa hrajkal :lol:
Ja tú LP nepotrebujem, ale vlákno ako nastavujeme podľa nej by malo možno viac príspevkov ako táto vyhorená téma.
Ak by som dal ja slovo, že niečo zabezpečím a je mi úplne jedno, že na fóre sme anonymní, tak ak by som to nevedel splniť kúpim každému záujemcovi nastavovaciu LP za svoje peniaze, kvôli tomu aby som nevyzeral ako kretén. Teda kúpil by som to v prípade, ak by nezrealizovanie projektu bolo zavinené alebo podmienené mojou činnosťou.
Ak sa naštvem sadnem do auta, pôjdem do Lodeníc a verím tomu, že tam majú chlapíka čo to pre nás zrealizuje, jednoducho zaplatím profíkovi a dám to v potrebnom počte vylisovať, obal je jasný, príloha bude Rowingova šablóna, spracovaná brožúrka o nastavení podľa odborníkov z Lodeníc, stroboskopický kotúč.

TJK
Příspěvky: 302
Registrován: 09 úno 2013 09:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od TJK »

Přiznám že když já začínal s analogem (spíše se seznamoval) bylo těsně po revoluci. Tenkrát otcova T420, Zesilovač Transiwatt TW40, a teslácké repro (už nevím jaké) hrály velmi obstojně - tenkrát. Poté se stala nehoda se sestřinou malou ručkou a hrotem přenosky VM řady 21.. Gramofon zůstal nevyužit. Já si po několika (téměř 20) letech vzpomněl na analog a chytl slinu. Když jsem přišel za otcem ten mi k mému údivu řekl že ho vyhodil, že jsou mu to řekl já??? :o :roll: . Nakonec to hodil na máti... alibista jeden :mrgreen: . No po spoustě hodin netu a rozpravou s kamarády padla volba na SL1210 a k ní OM5. Z počátku spokojenost vystřídala zvědavost (které mě mj. už asi v oblasti analogu neopustí) a já začal spekulovat co by, kdyby. Opět spousty hodin na netu. Poté víceméně náhoda (a vadné uložení ramene) mě přivedla k mému dvornímu poradci a opraváři, a dodavateli a práči desek p.Rumanovi (zdravím ;) ) a ten mi doporučil místo mou uvažované DL110, DL-103. První poslech waw (nebo jak se to píše). Po nějaké době jsem si říkal že reprodukci něco chybí. Přirovnal bych to k polotučnému mléku. Poté jsou od kamarádů okoštoval mimo 2M Black celou 2M-kovou řadu ortofonek a to mě utvrdilo v tom že je třeba něco dělat a opět hodiny na netu a poté otravování mistra na dílně s prosbami o zhotovení zavaží pod DL103. A ejhle podařilo se. Ale né plnotučné mléko. Rovnou smetánka. Takový to byl skok (kde se hrabe Redka, nebo Blue-čko). No co jsem tím chtěl říct... Vždycky (teda spíše od té doby co jsem si pořídil Technika) jsem si vystačil s Rowingovou šablonou s CD Lenky Dusilové (nahrazuje zrcátko při nastavování azimutu). Tohle testovací LP beru jen jako jakési "doplnění" sbírky. Proto mě to nechává chladným.
BTW: Teď zase uvažuju že DL103 "svlíknu" nebo ji "obléknu" do nějakého dřeva. Jj to jsou ty volné chvíle po osmé kdy ukládáme malou spát :mrgreen:
BTW2: To je ale spíše hudba trošku vzdálenější budoucnosti. Teď čekám až do česka dorazí pračky a já se vrhnu do "uprataní" bince (a manželka mě osočuje z toho že mě nebaví uklízet, já ji ukážu)

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od kite19 »

Ja som začal pred Vianocami 2004, a to som si myslel že si to len tak vyskúšam, bolo voľno a dlhé zimné večery a nakoniec som sa riadne rozšupol :lol: , ale neľutujem.
K tej LP by sa mali vyrobiť malé strieborné odznaky HFN, aby sme sa na ulici spoznávali, vieš ako vravia konšpirácie o iluminátoch, boli by sme také spoločenstvo :lol: , spoločenstvo HFN :lol:
Tak nič čakáme ďalej, LP nepotrebujem, moja prenoska je už unavená z toľkého nastavovania, ale teraz keď je v hre aj ten odznak, asi ju kúpim :lol:

Počul by si niekde v reštike zlú reprodukciu a roztrieskal by si reproduktory, ľudia by pozerali do tanierov a šepkali by si to sú tí z HNF :lol:

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1306
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od lidumil »

TJK píše:Kite: Myslím že tady nejsi neurotik sám. Myslím že jich tady je víc, že p.Lidumile. NO OFFENSE. :mrgreen:
V tomto smyslu jistě neurotik nejsem, jen mi dost vadí ty kecy a plky a sliby - nejvíc asi nesnáším faleš a licměrnost. :evil:

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od efičák »

Testovací signály od Bobolixe jsou nedostupné. Umíte někdo takové věci vyrobit ?


- intro
- identifikace kanálů L - R
- fáze - signál ve fázi - mimo fázi
- vyvážení kanálů - růžový šum L+R, L, R
- nastavení antiskatingu - sinus 300 Hz v různých úrovních +12dB, +14dB,
+16dB, stopa 300Hz +15dB pak vícekrát na různých poloměrech LP -
začátek, střed a konec záznamové oblasti
- test rezonanční frekvence raménka s přenoskou - proměnný signál 25-5
Hz se značkami ve fázi a mimo fázi - laterální a vertikální směr
- nemodulovaná drážka - ticho

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od panda »

bobolix píše:Vážení, je mi zcela u řiti, kdo co má a nemá. Pokud to někoho zajímá, přikládám tracklist, který už je hotový dost dávno. Konkrétní povedení by asi vypadalo malounko jinak, ale to už je fuk. Pokud podle toho někdo udělá vlastní disk, je mi to předběžně taky fuk, ale až se s ním někdy potkám, narvu mu obě své duralové berle do řitního otvoru....
Což o to, něco vygenerovat není až takový problém, ale toto upozornění bych nebral na lehkou váhu.
V první chvíli jsem se divil, proč byl tracklist zveřejněn, ale zdá se to být prozíravé.
Cokoliv by teď někdo udělal, bude prohlášeno za pouze kosmeticky upravený plagiát. :(

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 226
Registrován: 04 pro 2013 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od reta »

Pando, já bych to zas tak tragicky neviděl Bobolix vlastě ten tracklist věnoval této komunitě. Sohlasím ale s tím, že by nikdo třetí tento tracklist neměl použít. IMHO vlastníkem tohoto tracklistu je tato komunita ovšem autorem navždy zůstane Bobolix.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

IMHO vlastníkem tohoto tracklistu je tato komunita To asi néééé.

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od panda »

Tak řekněme, že vygenerovat nějaké signály, které se ostatně vyskytují na mnoha již existujících deskách a dát je zcela volně k dispozici zdejší komunitě, by nemusel být až tak velký prohřešek.
Co s nimi pak někdo udělá, je už jeho věc. Zkusme tedy malinko teoretizovat. Co by bylo zapotřebí ?
V první řadě bych potřeboval poradit vhodné, ale opravdu vhodné úložiště, kam se dají nahrát dostatečně velké objemy dat bez otravných registrací a kde to zůstane dlouho všem k dispozici.
Za druhé, pro zjednodušení budu předpokládat, že finální úroveň by se tak jako tak nastavovala až při masteringu, takže signály by byly ve formátu 24/96 se jmenovitou úrovní -6 dB.
Délka konstantních signálů by byla s rezervou větší, než potřebná, skutečně použitá délka tracku by se opět zvolila při masteringu.
Pouze u signálů proměnných v čase (sweep, rezonance) by délka musela být předem dána - můžete o tom třeba hlasovat ;)
Co je trochu problém, je úroveň šumových signálů, protože záleží na poměru mezi efektivní (RMS) a špičkovou (PEAK) hodnotou.
Ticho netřeba generovat, na to stačí říct délku a umístění stopy bez signálu.
Odmítám namlouvat trapnosti typu "Teď mě slyšíte z levého reproduktoru, teď mě..."
Takže konkrétní dotaz: Jak by měly vypadat značky mezi frekvencemi pro rezonanci ?

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od kite19 »

Myslím, že ak niekto niečo zverejní, je to verejne dostupná vec. Je jedno kto je vlastníkom, a hlavne ako sa už písalo, nejde o copyright.
Nemali by sme problematiku komplikovať, a ak je tu niekto kto vie dať tie signály označené Eficakom na nosič, mohol by tak urobiť.
Ja tejto problematike extra nerozumiem, ale po tom čo to niekto dá na ten nosič, bude potrebné signály zobrať a ísť do Lodeníc odkonzultovať možnosti úpravy týchto signálov pre potrebu zápisu na LP. - toto vidím ako problém, ktorý pôvodný realizátor nosiča zrealizovať nevedel.
Mudrovať, ani polemizovať sa mi o tom nechce, ale podľa mňa je toto cesta a inak to nepôjde, pretože nemáme človeka ktorý by signály vedel finalizovať pre potreby zápisu na LP. Taký človek bude jedine v Lodeniciach, bude ho treba osloviť a zaplatiť a s tým nie je žiaden problém, ochotný ľudia tu sú.
Poďme na to racionálne a nejako to skúsme dokončiť.
Panda: Myslím že ty rozumieš problematike asi najviac. Vieš potrebné signály, tie ktoré označil Efičak, hodiť na nosič? Ak dokážeš, tak som si istý, že signály nemusia byť ani bobolixove. Prípadne, vedel by si sa inšpirovať, LP hifi news, resp. Analogue production?

ááá Panda odpovedal skôr ako som dopísal. Panda *2thumbsup*

Nejak takto by som na to šiel ja, možno sa mýlim ak tu je človek čo tomu naozaj rozumie, nech zverejní predstavu realizácie.

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací deska HiFi názory

Příspěvek od efičák »

První kontakt od GeorgeZ se povedl.
Potěšil mne hovor s panem z Masteringu GZ Vinyl.
Jsou připraveni a těší se na produkci desky.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti