TESLA NC470 - co uprgadovat

Prostor pro milovníky poslechu LP
Kreny
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2011 09:39
Kontaktovat uživatele:

TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Kreny »

Zdravim zdejsi forum,
mam na Vas dotaz.

Nedavno jsem si poridil zanovni NC470tku v puvodnim stavu.
Je osazena prenoskou Ortofon OMB5-E.

Puvodni DIN kabel jsem odpajel a misto nej napajel kabel Tasker C117 s CINCH konektory a zemneni gramofonu jde po separatnim kabelu na zemnici kolik predzesilovace. Teslu jsem take vystlal tvarovaci hmotou.
Kabel vede do Pro-Ject Phono Box MM a z nej pak do Onkyo HTX-22HD.... pravda, je to velice lidova sestava, ale hraje to celkem hezky :)

Chtel bych se zeptat, co by na Tesle stalo za vylepseni?

Nejvice asi udela prenoska. Jaka by se tam hodila tak, aby to jeste melo prinos vzhledem k limitum me sestavy? Zatim jsem uvazoval o Audiotechnice AT95E.
Soucasna prenoska (OMB5-E) ma doporucenou kapaticu 200-600pF. Vstupni kapacita predzesilovace je 100pF a kabel je dlouhy tak, ze ma dalsich 100pF. Tudiz jsem na nejakych 200pF. AT95E ma doporucenou kapacitu 100-200, tudiz bych se jeste vlezl do optimalnich hodnot. Jakou byste mi tedy doporucili?

Ma cenu predratovat ramenko? Pokud ano, cim?

Myslite si, ze ma cenu napajet dratky z ramenka primo na kabel nebo se muze pouzit ta puvodni trojnozka, co je v Tesle? Vypada uz od pohledu divne a navic ma z vyroby sdilenou zem pro oba kanaly a uzemneni gramofonu. Zemneni gramofonu uz jde mimo, ale ta zem je porad spolecna. Ma to nejaky dopad na zvuk?

Dekuji a omlouvam se za ponekud otravne dotazy :)

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Renown »

Audio Technica AT95E nebude pokrokem proti Ortofon OM5E.
Předrátování ramene - tohle je vždy dobře udělat, kvalitní vodiče a konektory (dutinky) k přenosce. Není to drahé a vždy je to posun vpřed.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od šeďour »

Ale ono to zrovna u NC 470 moc nejde...je tam ve sloupku (ložisko raménka) konektor, kterým je raménko mechanicky i elektricky propojeno a má na předrátování (separátní zemění raménka) nedostatečný počet pinů.A sám o sobě, je ten konektor nejslabším místem celého raménka...dost možná celého gramofonu.
kabelguru.cz

Kreny
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2011 09:39
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Kreny »

dekuji za odpovedi. S tim predratovanim u NC470 - nekde jsem cetl, ze to nekdo predratoval primo na tu trojnozku, mysleno ze vynechal ten konektor v kloubu. Myslite, ze ma cenu jit timto smerem? A jake vodice a dutinky pouzit vzhledem k tomu, co je pripojeno za tim?

jacq
Příspěvky: 197
Registrován: 24 lis 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od jacq »

presne jak pises, ten kloub/konektor jde "obejit", to v podstate zadny problem neni, nove kabliky si prichytis kousickem izolepy, aby ti tam necestovaly a nechtely se nechat skripnout do toho konektoru. problematicke je spise protazeni ramenka otvorem v horni desce gramofonu (alespon pro me to tak bylo). ja jsem sel do stribrneho kabelu VDH od renowna. momentalne mam prenosku at95

vrele doporucuji vycpat gramofon plastelinou, hned se zmensi ruch od motorku (temer na nulu). plastelina je levna, da se poridit v umeleckych potrebach.
http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph ... 470#p72863
moje byvala nc470 momentalne vypada takto
http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph ... 470#p83305

Kreny
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2011 09:39
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Kreny »

jacq píše:...
jj, gramofon jiz vystlany mam (ale nepovedlo se mi tam dat dve kila hmoty, pouze kilo a pul:). Co se tyce kabelu, mohu poprosit o odkaz? Vim jen, ze Renown je analogovy Guru a ze VDH je znacka :) A nebude to stribro "zbytecne", kdyz z gramofonu to uz jde po medi? Mohl bych jeste porposit o vice informaci k tomu "problematicke je spise protazeni ramenka otvorem v horni desce gramofonu" ?

jacq
Příspěvky: 197
Registrován: 24 lis 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od jacq »

napis renownovi zpravu, ucite ti napise jaky sortiment gramofonovych kabliku ma... vim, ze krome vdh ma i cenove mnohem prijatelnejsi kabliky project.
ano, stribrny vdh v cene pravdepodobne prevysujici nakupni cenu gramofonu nc470 (mozna i vcetne prenosky) je overkill. ja jsem mel na nakup gramce urcitou sumu a protoze jsem gramec sehnal za nejakych 600,- mohl jsem zbytek utratit jinde a stribro v signalove ceste jsem chtel zkusit. pokud mezi gramofon a preamp stribro neplanujes, je to jiste dalsi argument proti teto nakladnejsi uprave.

co se tyce toho primeho prekablovani, jde o to, ze tim v podstate spojis zakladnu a ramenko (kablikem), ale mezi ne musis umistit horni desku gramofonu, ve ktere je ale pro ramenko pouze pomerne maly otvor, kterym se dost blbe ramenko protahuje, musis tam mit rezervu v delce kabliku a davat pozor, abys pomerne tenke kabliky nekde neskripnul, nebo blbe nezatahnul a neutrhnul u spoje.

Kreny
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2011 09:39
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Kreny »

renownovi napsano a pro-jectacke kable objednany, diky za tip. Bud ale pripraven na dotazy typu : vyndal jsem cervy z plechovky a nejdou dat zpet :)

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Dinosaurjr »

Rád bych se chtěl pozeptat, v přestávkách nebo ve velmi tichých pasážích je jemně slyšet chod motoru (hu-hu-hu asi jako 1-2-3 v běžném tempu) souvisí to s otáčením - několikráte za otočku, a při přímém poslechu je to slyšet až do repro (StartUp na HiFi Turnable NC 470 v původním stavu s JVC Z4S). V zásadě to ale neobtěžuje. Lze s tím udělat něco přínosného a současně ještě smysluplného ?

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od šeďour »

Je to gramofon z umělý hmoty.Má svý limity.
:idea:
Měl jsem jich několik, mohl bych se rozepisovat o všech úpravách a vylepšeních, ale vždy narazíme na...má to smysl ?...podle mě ne.Nechal bych to tak.
Pokud chceš něco výrazně lepšího, tak myslím, že je lepší začít stavět na pevnějších základech *taktone*
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Dinosaurjr »

No když ťupnu (nikoliv ťuknu) na bok gramofonu s gumovýma nožkama, tak je to slyšet v repro. Ťupnutí mnohem jemněji ale na vodorovnou plochu, je ještě citlivější. A vlastně i poslední krok (asi 0,5m) před HiFi skříňkou, na jejímž vrcholu je umístěn gramofon, se přenese do repro takovým tupým zvukem - duPss. Takovou citlivost bych nečekal. Takže předpokládám, že místo na vrcholu nebude nejlepší. Konstrukce na zeď by byla snad ok.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od šeďour »

Při posledním kroku by se spíš mělo pohupovat plovoucí šasí.Pokud je to slyšet v reprodukci, tak je něco špatně.Na vině může bejt i hifistolek.Já měl tohle gramo taky až nahoře, jenže podložený těžkou lamino deskou a ta byla podložená měkkejma gumovejma nožičkama.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Prospero »

Kazdy gramofon patri na stenu! Tecka. :D

http://imgbank.cz/images/old/base0.jpg

Vyjimku tvori "dinosauri" nad 50kg, ti ale zase potrebuji "stolecek" o hmotnosti nejmene 50kg. ;)

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od Dinosaurjr »

HiFi skříňku jsem řádně navýšil a gramofon podložil "železem", takže na LP alespoň dobře vidím, mám ho akorát před očima. A poslední krok již není slyšet. Jak tu uvedl Šeďour, že gramofon má své limity, tak váhám, zda se vůbec má cenu pouštět do nějaké úpravy tohoto gramofonu za účelem zlepšení a nepořídit raději jiný...

Uživatelský avatar
luckie
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2010 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA NC470 - co uprgadovat

Příspěvek od luckie »

Tož já nevím, mám 470ku už nějakou dobu, trošku jsem si ji poupravil..( vyměnil 5-kolík za dva vestavěné( vyvrtané)cinch konektory, vytlumil jsem chassi plastelinou, do ramínka doplnil tlumící olej a vyměnil přenosku za Audiotech. AT 95) a hraje naprosto skvěle, akorát má trošku slabší signál, ale zesilovač co mám, Marantz, si s tím poradí z lehkostí...žádný brum ani síťový šum neslyším.O tom že bych musel kolem grama chodit po špičkách a zlehlka našlapovat, tak o tom ani řeči :-)
Mám doma i Teslu NC 500 a nově i ProJect Debut Carbon a řekl bych, že Tesla 470 jim úplně v pohodě šlape na paty, nehledě na uživatelský "komfort" ve formě vypnutí gramo a zvednutí ramínka, což oba vychvalované přístroje postrádaji.
A vzhledově se mi 470 taky líbí nejvíc...někdo říká..plastový a bakelitový a takový a makový...no, ale Tesla 500 je zas z dřevotřísky..na jednom exempláři jsem viděl dokonce, z trošku uraženého horního rohu, odpadávat piliny...takže tak.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti