NC 452

Prostor pro milovníky poslechu LP
fallu
Příspěvky: 54
Registrován: 15 dub 2009 12:19
Kontaktovat uživatele:

NC 452

Příspěvek od fallu »

Tak jsem si doma trochu tunil tento gramec - dýha macassar, hlavice taktéž, předrátkování raménka, trafo ven, nový subtlíř z debutu, redukce z mosazi. foto zde:
http://fallu.blogspot.com/2011/05/nc-452-tuning.html
A chtěl bych se všech vědoucích, jak by měl vypadat signálový kabel? Budu si dělat dejme tomu 2 či 4žílovou variantu z RG 62, co připojení k zemnícímu kolíku na zesilovači? A dalčí věc, ten spodní plechovej kryt na gramci má svůj důvod (?stínění?), nebo ho můžu vyměnit třeba za plexi/Corian? Díky

Uživatelský avatar
samoT
Příspěvky: 339
Registrován: 03 srp 2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NC 452

Příspěvek od samoT »

To se mi moc líbí. Ten dřevěný headshell a i celý gramofon vypadá nádherně. Bravo *2thumbsup*

Na kolik tě taková úprava stála? Mohl by ses rozepsat o postupu práce? Stále se odhodlávám na podobnou úpravu mé NC 440.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Pěkný,moc pěkný. *thumbs up* Kablík bych koupil stříbrnej VDH.Spoj se s Renownem jestli něco nemá na prodej.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Aleska »

Fallu, mně to nedá nepřipojit pár fotek z tvého blogu přímo, je to skutečně TOP práce !
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 348
Registrován: 19 úno 2010 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Davidus »

Ten gramec vypadá dost dobře *thumbs up*
RG62 je, si myslím, dostatečný kabel. K tomu bych si udělal z nějakýho drátku zemnící kabel a je vystaráno. Ale ber to jako názor neodborníka.

fallu
Příspěvky: 54
Registrován: 15 dub 2009 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od fallu »

Děkuji, pozitivní reakce potěší.
Předýhovat gramec nebyl problém, v práci jsem si domluvil dýhu, nejlepší nalepit na řídkej chemoprén (aby nedělal žmolky) povrchovka je olej, ale teď bych to spíš lakoval. Nechal si od kamaráda udělat Headshell (největší problém byl to nakreslit). Uchycení jsem použil z původního Headshellu, a držáčk je ze svářecího drátu. Redukci na subtalíř jsem si nechal udělat u pasíře. Celková cena cca 700?

Uživatelský avatar
Tacmud
Příspěvky: 36
Registrován: 13 říj 2008 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Tacmud »

Krasavec *thumbs up*

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NC 452

Příspěvek od Renown »

to Tacmud :

návrat ztraceného syna !!!


to Fallu :

perfektní práce !

Uživatelský avatar
Tacmud
Příspěvky: 36
Registrován: 13 říj 2008 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Tacmud »

Renown píše:to Tacmud :

návrat ztraceného syna !!!
Ja se ani moc neztratil, jen priority v zivote zacaly byt trosku jinde, takze cas ma "hifi manii" uz nebyl jak driv. :) Nicmene jak jsem si procital tohle forum, nejsem si jisty, do ceho ze jsem se to vratil. Nasel jsem tu par starych znamych a hromadu hadek :/

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Slavek69 »

Potřebuji propojit tento gramofon s integrovaným zesilovačem, jenže kabel by měl mít cca 2,5 metrů. Mám přenosku MM ORTOFON OMB5. Jde vůbec taková vzálenost propojit a pokud ano, tak čím. Jsem v analogu nováček, tak se prosím nedivte mé otázce.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NC 452

Příspěvek od Renown »

a phono předzesilovač je v tom integrovaném zesilovači ?
Pokud ano, tak je to celkem velká vzdálenost, ale pokud není vyhnutí, tak prostě není. Pokud lze, podívej se po kabelu s rozumnou (ne příliš vysokou) kapacitou.
Tak aby kapacita kabelů v gramofonu (cca 30pF) kapacita kabelů a kapacita připojená na vstup phona (uvnitř zesilovače) nepřesáhly dohromady cca 500 - 600pF, optimální je celkem asi 300 - 400pF

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Slavek69 »

Jak zjistím kapacitu kabelů připojených na vstup phona (uvnitř zesilovače)? Ty hodnoty 300 - 400pF jsou součtem metr kebelu nebo na celý kabel (např. phono 30pF + zesilovač cca 50pF + kabel 2,5 x 100pF/metr)?

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Slavek69 »

Prosím o pomoc při výběru výstupů CINCH na NC452. Chtěl bych je tam dát místo původního kabelu. Dále jaký výstup na zemnění? Děkuji všem za rady.

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452

Příspěvek od Slavek69 »

Ještě prosím o jednu radu. Mám problém se spouštěním raménka. Někdy, po zmáčknutí příslušného tlačítka, to jemně lupne a raménko sjede na LP a jindy mačkám jako magor a nesepne. Musím stlačít raménko ručně dolů, vedle desky a pak položit manuálně na desku. Mám podezření, že je to napětím, ale jistý si nejsem. Nevíte co s tím?

fallu
Příspěvky: 54
Registrován: 15 dub 2009 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: NC 452 pokračujem

Příspěvek od fallu »

Opět k NC 452 - dotaz na ty kteří ví:
Je třeba spodní plechovej kryt? nebo ho můžu vyměnit za něco jiného, či úplně odstranit? Můžu vyměnit plechové šasi za CORIAN?
Zapojení zemění:
var a: zem pravého knálu na zem pravého cinche, zem levého kanálu na zem levého cinche, zem ramínka na zem kostry
var b: zem L a P kanálu spojit, napájet na oba cinche, zem ramínka na zem kostry
Var c: země všechny spojit a napájet na oba cinche.
Která varianta je ta správná? je to jedno?

Vadí mě že slyším motorek - chtěl bych ho posadit na corianový válec, šasi vyměnit za corianovou desku, udělat do ní otvor a válec s motorkem posadit na základní desku. otázka jestli pod válec dávat nějaké hroty či třeba toto
http://www.ebay.com/itm/A-B-SYSTEMS-ABS ... 3cc2070db1
nebo ho posadit jen na gumu nebo filc.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host