Zerostat

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Zerostat

Příspěvek od Peer »

Jak se vám, pánové, osvědčila tato pistolka?

Obrázek

edit by ron - aktualizovaný link na obrázok

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zerostat

Příspěvek od Rowing »

Ano, na statický náboj to je zabiják :D

StandaK
Příspěvky: 2
Registrován: 24 dub 2008 14:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zerostat

Příspěvek od StandaK »

Já si s tou pistolkou původně trochu nerozumněl, takže mi zdánlivě nefungovala. Možná se taky potřebovala tak nějak "zaběhnout". Ale teď už je v pohodě a dostatečně účinná. Moje zkušenost je taková, že s postupným rozehráváním se nové MC přenosky Ortofon Salsa problém se statickým nábojem klesá. Možná to souvisí s tím, že se jehla nějak ošoupe a statický náboj se pak vytváří méně. Totéž platí i o stáří desek, čím novější deska, tím snázeji se náboj vytvoří, u starých ohraných desek problém s nábojem nemám. Tuto zatím poslední přenosku mám v provozu už výrazně nad 100 hodin a k pistolce už vlastně sahám jen u nových desek.

Což je dobře, aspoň si všechny dávky hned nevystřílím....:-)

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 241
Registrován: 20 dub 2008 10:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zerostat

Příspěvek od tom »

Docela zajímavé, dle polského fóra cena okolo 10zl a 15min. práce
http://www.fovegraphy.com/IonizerE.php

Hajtek
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2008 18:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zerostat

Příspěvek od Hajtek »

Zdravým, asi předevčírem mě pistolka dorazila a jsem trochu na pochybách s funkcí a proto se radši zeptám, než abych si všechny náboje vystřílel a princip pochopil až u další pistolky (připlácím za dlouhé vedení).
Zajímalo by mě, k čemu slouží ten malý nádstavec u pistolky a jestli se střílí jenom s ním nebo někdy i bez něj??
Jestli mě budete kamenovat, tak bych rád znal předem odpověď aby moje snažení nevyšlo v niveč jako pana Ryszarda Siwiece na varšavském stadionu v 68..
Předem děkuji

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zerostat

Příspěvek od Rowing »

ZeroStat se používá bez toho nástavce, který se nasazuje na "hlaveň".
Ten slouží k tomu, aby si uživatel mohl ověřit, že ZeroStat funguje, při jeho nasazení by v něm měly být vidět malé červené výboje.
Pokud ne, je s ním něco špatně.

ron

Re: Zerostat

Příspěvek od ron »

S kolegom Mirkom sme sa nedávno bavili o používaní Zerostatu a nevedeli sme sa zhodnúť na tom ako sa správne používa, či sa má spúšť stláčať rýchlo alebo pomaly. Správne sa má stláčať pomaly a plynulo, akurát tak aby pri pohybe nedochádzalo k prskaniu (výboju). Takže nekropiť ako z guľometu :)

[youtube]ODeJgpmDbBw[/youtube]

a ešte jeden malý dôkaz že to naozaj funguje:

[youtube]bvr7uNZ_WaE[/youtube]

ron

Re: Zerostat

Příspěvek od ron »

Old Old Stock, Metrocare Metrostat :)

Obrázek

Oproti zerostatu trocha iná konštrukcia, ale funguje rovnako. Pri stláčaní rukoväte (kohútika) nedochádza k samovoľným výbojom ani v prípade že sa stláča rýchlejšie. Much recommended ;)

bonatius
Příspěvky: 13
Registrován: 09 pro 2009 13:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zerostat

Příspěvek od bonatius »

to ron: kde si kupil Metrocare Metrostat ?

dakujem.

ron

Re: Zerostat

Příspěvek od ron »

Na anglickom eBayi. Občas sa objavuje, a tým že nie je tak známy ako zerostat sa zvykne vydražiť pod 10 libier. Nový sa už dávno nevyrába.

fajfka
Příspěvky: 62
Registrován: 07 bře 2013 13:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Zerostat

Příspěvek od fajfka »

to ron: to,že se pistolce nechtělo prskat jsem považoval za chybu.Když kontrolní nástavec ukazoval,že je vše v pořádku,nechal jsem to být.Dřív jsem ,,střílel,, s deskou opřenou o prsa,jak jsem viděl na Youtube.Teď ji mám položenou na talíři,je to jednodušší

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host