Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
qvak
Příspěvky: 2
Registrován: 22 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od qvak »

Tento text navazuje na hifistudio PRO DVD STUDIO / Brno
ahoj daliborr
ja si tam psal mail a bylo me zdeleno k mojemu udiveni ze poslech se plati 100kc za kazdou zapocatou hodinu a ze na na tuto
castku dostava zakaznik slevovou poukazku, kterou muze vyuzit v budoucim
nakupu u nas. Pokud se objednava zbozi nebo primo kupuje v den poslechu, tak
poslech neuctujeme,
Je toto normalni ze se pri poslechu plati?????
docela me rozesmalo ze jestli si pujdu neco koupit poslechnu, budu tam 2 hodiny tak dostanu 200kc slevu a kdyz nebudu poslouchat zaplatim plnou palbu.
nevim jestli pan Bocian jde spravnou cestou, pri dnesni konkurenci.

merhaut

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od merhaut »

Je to přirozená obrana proti množícím se vychcánkům, co chodí poslouchat do hifistudií a nakupovat na internet...

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od sostakovic »

Mně placení přijde v pořádku.
Pokud bych si chtěl něco vyhlédnutého poslechnout. Rád bych za to zaplatil....

boxer

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od boxer »

Už jsme to tady probírali.

Byl jsem tenkrát docela u vidění.Nelíbilo se mi to a byl jsem proti.

Nicméně po dlaších měsících zkušeností ve studiích a všeobecně se šířící "neslušnosti" mezi lidmi a z pohledu opačné strany,lze toto považovat jako jakoukoliv službu.

Pokud se člověk ve studiu jen tak kouká,tu prohodí větu a tam se zakecá,OK. Ale pokud už opravdu jde vybírat a poslouchat a prodavač se mu věnuje,přehazuje kabely,bedny a já nevím co,tak 1OO na hodinu není zas tak moc,když si uvědomíme,kolik do toho chceme pak vrazit.

Z druhé strany,kdyby podobně měl platit zájemce za svezení v autě před koupí (třeba taxi cenu :) ),tak by asi taky nebyl nadšen.I když jezdit a pak si to objednat na internetu zatím tolik nehrozí.

qvak
Příspěvky: 2
Registrován: 22 led 2010 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od qvak »

no me to prijde jako vychcanost od studia, trefil si to perfektne jak jsi psal ze kdyz by jsi kupoval auto a oni te pak skasnuly....
myslim si ze je to v lidech a studio by si je melo ziskat svym osobnim kouzlem, a kazdej kdo malinko se malinko zajima o nakupu hifi a vi ze rozdili mezi kompoonenetamy jsou minimalni .
nadruhou stranu je chapu ale v roly zakaznika me to naprosto odradilo a ted vim ze pujdu jinam

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od Mike »

Znám spoustu čumilů kteří chodí do studií jen koukat nebo poslouchat ale nic tam nekoupí. Nejlepší jsou ti kteří si to tam jdou poslechnout a pak si to koupí po internetu. V této zemi často používaná vychcanost.
A když si uvědomíte provozní nákaldy studia jako třeba elektřina a hlavně čas. A nevím jestli je sto korun na hodinu v dnešní době přehnaná částka. Vím o profesích kde si říkají pět set na hodinu. A taky se nedivím protože když tam bude nějáký byť i minimální poplatek tak ubyde spousta očumujících a budou tam chodit převážně lidé kteří mají skutečný zájem. Bez peněz do hifi studia nelez.

merhaut

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od merhaut »

Po opakovaných zkušenostech z nedávné doby jsem v Recalu musel změnit svůj interní systém práce se zákazníkem.

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od efičák »

merhaut píše:Po opakovaných zkušenostech z nedávné doby jsem v Recalu musel změnit svůj interní systém práce se zákazníkem.
*thumbs up*
Nemám problém, zaplatit a ohodnotit zkušenosti, náklady a amortizaci komponentů lidem, co se moří prací pro "audiofily".
Jejich zkušenosti stojí peníze a čas. Když mi to sedne, jsem na mnoho let odměněn a několikanásobně, se mi pár stovek vrátí vyladěnou sestavou. Zákazníci chytrolíni, znechucují odborníky natolik, že když přijdu jen pookřát oko, vítá mě "mráz z kremlu".
Ani nákup harddiscu za 14t., majitele neobměkčí, neboť je utrápený telefonisty, mejlovači a srovnávači cen.

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od zero »

Živím se taky obchodní činností. Na hony vzdálenou od hifi a elektroniky vůbec. Vidím ale, že zákazníci jsou všude stejní. Bohužel, poslední dobou se množí zákazníci, kteří vám to řeknou natvrdo: "potřebuju si vyzkoušet tohle a tohle, než si to objednám přes internet".
Kdysi mi někdo řekl tuhle větu - dneska musíš zákazníka nejdřív vzít klackem po hlavě a až pak se ho zeptat, co si přeje. Měl pravdu.
Internet je hodně šikovná věc. Na druhou stranu je to neštěstí. Mince o dvou stranách.
Je to o lidech. Já říkám, že lidskej faktor je nejslabším článkem celý společnosti.

Uživatelský avatar
Shylock
Příspěvky: 21
Registrován: 06 kvě 2009 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od Shylock »

Spousta prodejců hifi to už zabalila a budou to balit další a další.
I Joe to už Zawinul *fnuk*

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO DVD STUDIO / Brno

Příspěvek od agavel »

Dufám, že se v prodejnách s placeným poslechem člověk něco dozví. Např. srovnání s elektrem kulhá v tom, že se člověk více dozví na netu než od prodejce či prodavače. Na to bych nazapomínal. A pokud bude ve všech hifi studiích standardem placená návštěva, já to vlastně přivítám. Pokud pak nikdo nebude mít blbé chování když tam nepřijdu pokaždé kvůli koupi věci za 50 tisíc. Popravdě jsem do hifi studií přestal chodit už dávno, necítím se tam dobře. Když občas výjimečně musím, aspoň někdy mě to příjemně překvapí. Cena 100Kč za hodinu pro mě v porovnání např. s hospodou není problém.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Acon »

živím sa ako obchodník už pekných pár rokov. Podstatnú časť z toho ako predajca nákladiakov. Za ten čas sa prišlo odviezť v rámci skúšobnej jazdy X potenciálnych zákazníkov. Zlomok z nich si u nás aj auto kúpila, mnoho si nekúpilo a mnoho si kúpilo aj bez skúšobnej jazdy. Nikdy sme nič nečtovali a ak som ich odviezol ťahačom s návesom, ktorý len a rozbeh z 0na80km spotrebuje cca 3-4l nafty a potom na prázdno zoberie priemerne 20-22l a keďže sa s tým nedá otočiť na najbližšej križovatke tak bolo treba vždy spraviť cca 6-7km, tak jedna skúšobná jazda nás stála 5-6€ ak nepočítam opotrebenie pneu a môj čas na jazdu, parkovanie... Koľko stojí predajcu HiFi taký hodinový posluch? Navyše sa nenudí a môže sa stretnúť s hudbou na ktorú by možno inak nenatrafil.
Platený posluch je krok stranou a možno späť. Keď som kupoval ja, nekúpil som všade, kde som počúval, no ak by si za to niečo vypýtali na 100% by sa pripravili o šancu,niečo mi predať. Nezaplatil by som nie z lakomosti, ale z princípu. Pretože aj ja som obchodník a poskytujem podobnú službu zadarmo a považujem to za úplne normálne. Už niekoľko rokov.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Aleska »

pipis píše:........ ......
Osobně se mi vybírání peněz za předvádění zboží vůbec nelíbí, ale bohužel je to jedna z možností obrany. ......
Obrany koho ? Zákazníka ?

Mám takový pocit že v honbě za ziskem se u nás zapomíná, že jen spokojený zákazník je základ úspěchu prodejce, neboť jeden spokojený zákazník Vám přivede maximálně jednoho až dva další zákazníky, zatímco jeden nasr....ný Vám jich deset odláká !

Nikdy jsem nekoupil tam, kde již předem chtěli peníze a to jsem v minulém zaměstnání pro svého zaměstnavatele kupoval nákladní auta a stavební stroje za desítky miliónů korun a koupil jsem jen tam, kde jsem byl spokojen ! Koupil jsem jen tam, kde jsem neměl pocit, že obtěžuji, ale naopak . že jsem vítán ! Jen tam, kde se mi plně věnovali, aniž by tušili zda to bude kšeft za tisíc či milion ! A vždy jsem na první jednání jel v ošuntělém autě, abych věděl, jak se ke mně budou chovat a vždy se mi to vyplatilo !

Jestliže někdo vidí za zákazníkem pouze jeho peněženku, tak ať klidně ten svůj krám zavře a jde dělat něco jiného, smysluplného, netřeba litovat !

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od zero »

Můj názor na věc - bejt dneska prodejcem čehokoliv (hifi nevyjímaje) je pro silný povahy a člověk musí bejt zároveň tak trochu flegmatik. Když má člověk obchod, je to, řekl bych - riziko podnikání: jeden člověk koupí a dalších deset lidí nekoupí nic. S vychcánky je potřeba tak nějak počítat a nenechat se jimi vyvést z míry. Jsou všude.

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od sostakovic »

Prodejci k tomu určitě nepřistupují rádi. Jsou k tomu donuceni.

Jediné řešení je tlak na držení doporučených cen. Zákazník by neměl možnost běžně koupit jinde levněji

Už vidím ty naštvané reakce typu, že se nemá trh regulovat.

Je ale v zájmu výrobce, aby jeho výrobky byly na prodejnách vystaveny a zájemce si je mohl poslechnout.
Při současném stavu by se snadno mohlo stát, že výrobci přijdou o možnost prezentovat své zboží ve studiích, protože studia nebudou, a to samozřejmě není v jejich zájmu. Ani v zájmu zákazníka.

Tento postup je uplatňovám v současném obchodu velice často. Pevní prodejci nemohou být výstavní plochou eshopů. Dělali by za ně hodně práce, nesli vysoké náklady a velká rizika, eshop jen překupuje krabice se zbožím, které si lidé na pevné prodejně vyzkoušeli.

Jsem zásadně proti regulaci čehokoliv, ale toto je jediné osvědčené řešení existujícího problému. V některých oborech prodávají prodejci zboží bez marže. Tu jim vyplácí výrobce zpětně, pokud dodržují smluvní podmínky. Inzerování doporučené ceny je mezi nimi vždy.
Většina výrobců si ten problém již uvědomila a řeší to. Ti co to ještě neřeší to budou muset řešit později.
Některé obory obchodu to samozřejmě postihuje hodně, jiné minimálně...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host