Podložka pod repro (kámen)

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Uživatelský avatar
monte
Příspěvky: 162
Registrován: 05 lis 2009 09:14
Kontaktovat uživatele:

Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od monte »

Prosím o radu a zkušenost. Několikrát jsem narazil na toto vylepšení, jelikož mám parkety a cítím i když mám hroty reservu.
Jaký kámen je nejlepší a co to sranda stojí, neboť kameníci nejsou z levného kraje.

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od jirie »

Nechal jsem si udělat podstavce ze šedočerné leštěné žuly (43x34 cm).Dal jsem za ně cca tisíc korun.Dolů jsem nalepil čtyři kolečka ze starého Jekoru abych mohl s bednama pohybovat a najít ideální pozici.Hroty jsem postavil na malé mističky z kalené oceli.Jsem spokojen :)

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Peer »

Já jsem repro umístil na Cerabally. Velký slyšitelný rozdíl.
Také mě repro stojí na parketách.
Žulové desky mám ve výrobě (Impala).

Uživatelský avatar
monte
Příspěvky: 162
Registrován: 05 lis 2009 09:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od monte »

Zdar kluci a kolik na výšku (tloušťku)

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Pajuna »

Ja mam pod repro zulu Impala 20 x 30cm, vyska 3cm, dva kousky staly asi 1200Kc. Bedny stoji na Ceraball. Nevypada to spatne, chtelo by to jeste neco na bedny zvrchu.

Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 111
Registrován: 04 zář 2008 12:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Hlava »

Jo, dobré téma. Zrovna mám v plánu si pořídit.
Moje představa je tloušťka 5 cm, rozměr 45x55 cm.
Otázka co nejen mě trápí je ale z jakého materiálu?
Mají pak ještě význam Cerabally, když bude stát repro na takovým kusu šutru?

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Zdeny »

Mám desky půdorysně pod bedny (BW Matrix 801, orig. firemní hroty), tl. asi 3cm, kousky MDF desky podlepené filce kvůli posunování a je to. Na zvuk to vliv nemá )801 mají i kolečka), ale líp to vypadá:-)

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od sostakovic »

Nejlepší zvuk celkově dávají tefritické foiditity, špatně se zde ovšem dají koupit.
Ve velmi těsném závěsu jsou serpentinity, ty však nejsou doporučovány z lékařského hlediska.
Většina hifistů se tedy spokojí s náhradním kompromisním řešením ve formě různých druhů granitoidních hornin.
Ovšem pozor, z granitoidů mají nejlepší zvuk podložky vyrobené z výrazně acidních typů s porfyrickou strukturou!

Na zatížení repro se naopak dodručují bazické horniny, ale to je mimo téma.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6633
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od dadaft »

já mám leštěnou žulu, 3cm. myslím, že 2 - 3 cm úplně stačí. jen bych chtěl dodat, že mám stojanové bedny a víc se mi osvědčilo, když je kámen součástí samotného stojanu (kov), než když to na něm jen stojí. lepší zvuk. stojan je pak správně těžký a stabilní a přitom lehoučce případně klouže po koberci a neničí ho. hroty mám připevněné nahoře na stojanu a jsou zapíchlé přímo do bedny (no, pro citlivky to není).
normálně přilepeno Chemoprenem a drží. jen je to třeba nechat před manipulací pořádně zaschnout (tak 2 dny).

Uživatelský avatar
monte
Příspěvky: 162
Registrován: 05 lis 2009 09:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od monte »

Ahoj Sostakovič,

popsal si to skvěle, ale chtělo by to pro neodborníky (po lopatě). Pravě se někde četl, některá žula prý zvoní.

Dík

Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 39
Registrován: 20 dub 2008 18:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Senior »

Sostakovic: ROFL *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Svensound »

Trend ve světě je již několik let zcela opačný. Žádný šutr pod soustavami tam nenajdete, ale spíše materiály, které tlumí vibrace. Jsou to většinou specielní pryže, nebo absorbční hmoty. Ty se dávají jako podstavce / 3-4 kusy / pod soustavu.
Dost toto téma " absorbční akustiky " sleduji a někde bylo i obrazné přirovnání k tvrdosti autom. tlumičů. Měkčí tlumiče tlumí vibrace lépe. Sám jsem již vyhodil granitové desky před 3 roky..........
Hezký kus leštěné žuly pod soustavou je hezký snad pro oko, ale jinak je na 2 věci.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Peer »

Zajímavé.
Pak myslím, že mezi žulovým podstavcem a repro
budou mít Cerabally smysl.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Svensound »

Ano Peere, máš pravdu, když se člověk podívá na jeho konstrukci, tak jeho účelem je tlumit vibrace!

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Pytel »

Já osobně používám švédskou žulu pod stojanama tl. 30 mm, protože na koberci se stojany s cerrabaly houpaly. Obrázek.Takto vyřešené dle mě nejlepší zvuk. Nyní mi můj kamarád ( kamenictví v Hořicích ) dodělal žulu 50 mm na repro,čekám na dodání, neboť i když mám stojany vysypané, zlepší se zvuk. Hodně by mohl vyprávět Lachim, ktery má hodně zkušeností z laborováním beden, žulou a ocelovým ingotem *sunglases* , bohužel už jsem nepíše.

Ano ve světě je asi jiný trend, ja sice mám pod pračkou Ri-Audio speciální pryžové nohy ( určené pro pračky prádla ) ale zase pod tím žulu, zde bomba.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host