STEVEN WILSON - KRAKOW 7.4.2015

Kam se chystáte na živý poslech
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

STEVEN WILSON - KRAKOW 7.4.2015

Příspěvek od fox »

Z bráchou jsme se zúčastnili koncertu v Krakově. SW hrál celou novou desku Hand Cannot Erase plus několik skladeb z předchozích alb a Porcupine Tree.
Byl tam taky někdo ? Nebo byl někdo v Praze ?
Pro ty, koho to zajímá, dávám odkaz na "novinářské" fotografie z koncertu. http://www.grablewski.com/archives/55526#prettyPhoto

Paul
Příspěvky: 582
Registrován: 19 říj 2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: STEVEN WILSON - KRAKOW 7.4.2015

Příspěvek od Paul »

fox - bohužel jsem nebyl ani v Praze,ale muselo to být parádní,mám jeho hudbu hodně rád.Dovolím si sem dát z jednoho nejmenovaného fora popsaný zážitek jednoho fanouška-je to krásně napsáno,až mě ukápla skoro slza... :roll: Moc jsem mu po přečtení v tom dobrém záviděl.

Šel jsem na koncert bez obav, věděl jsem, že budu nadšený, Wilson je pro mě, jak už jsem psal (naposledy před dvěma lety, když vydal nové album) génius. Ovšem vůbec mě nenapadlo, že mě čeká takový zážitek. Těžko se to popisuje. Viděl jsem toho v životě poměrně dost, a loni se mi splnil sen, slyšet staré Genesis, i když „jen“ s Hackettem. Ovšem včera večer – to byla naprostá dokonalost, krása, dvě strhující hodiny, koncert, který neměl jediné slabé místo. Úžasný zvuk – i v těch nejtvrdších a nejhlasitějších pasážích byl slyšet každý tón, každé cinknutí do činelu nebo sešlapávání hi-hat. K mému překvapení (velmi pozitivnímu) hrála kapela hodně tvrdě, i ty „sladší“ věci, které mně na novém albu přišly slabší. Naživo však ani omylem. Kapela je neuvěřitelná, všichni jsou prostě top hráči – nenápadný klávesák, „hipík“ kytarista, můj miláček Nick Beggs, který mi vyrazil dech tím, jak nádherně zpívá, a Marco Minnemann? Ano, hraje v podstatě nemožné věci, jak jsme se shodli před pár dny, ovšem já už teď vím, že je to dobře – evidentně si užíval, a i on hrál místy na hranici svých možností, dokonce mi „udělal radost“ jedním kiksem, který jsem zaregistroval, no, spíš chybičkou, kdy se mu po jednom šíleném breaku trochu zasekla palička o činel. Takže je to taky jen člověk :-)

Nejvíc jsem si užíval ty instrumentální pasáže, kdy to kapela naplno rozbalila – hodně tvrdě, hodně nahlas (ale přesně na hranici), často hodně nespočitatelně :-) Navíc za podpory úžasných světel a videoprojekce, to bylo opravdu velmi silné a emotivní, nejkrásnější s těmi dvěma dívkami. Ale přitom nic bombastického, vše velice skromné.

Co napsat o Wilsonovi? Génius, nic jiného. Za dva roky padesátník s vizáží třicetiletého kluka, což samozřejmě není podstatné, ale je neuvěřitelné, kde se v tom malém, hubeném klukovi bere všechna ta energie, když si vzal párkrát baskytaru, nebyl skoro vidět. Píše muziku, píše texty, zpívá, hraje na kytaru, na klávesy, na basu – a všechno to dělá výborně.

Opravdu se to jen velice těžko popisuje, těžko se mi hledají slova – byl to neuvěřitelný zážitek na celý život, absolutně nejlepší koncert, jaký jsem kdy viděl. Když jsem byl skoro před třiceti lety v Budapešti na Gabrielovi, tak mě to dojalo, že jsem se rozplakal. Včera jsem měl slzy na krajíčku při první, a pak druhé skladbě. A myslím, že při čtvrté jsem doslova zkolaboval, smějte se mi, nevěřte, je mi to jedno – brečel jsem jako želva.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEVEN WILSON - KRAKOW 7.4.2015

Příspěvek od fox »

Pěkný příspěvek. *2thumbsup*
Mám podobné pocity.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: STEVEN WILSON - KRAKOW 7.4.2015

Příspěvek od Ramones »

Také jsme tam byli s téměř celou rodinou, dokonce jsme i na fotkách v obecenstvu :-).
Krakov nádherné, čisté centrum, výborné jídlo v restauraci, krásná budova ICE a nádherný sál......to pozitiva.
Seděli jsme v sedmé řadě a bohužel musím napsat, že zvukově nejhorší koncert za účasti S. Wilsona.
Bicí jakoby neexistovaly, kastrolovitý zvuk, fortisima jedna zvukově rezonanční koule bez šance rozlišit co kdo hraje.
Do cca 50 minuty jsem musel používat akustické špunty, které mi alespoň pomohly definovat jednotlivé nástroje.
Pokud bych to měl porovnat s koncerty Porcupine Tree, které jsem 2 x rovněž zažil (Krakov a Vídeň), tak tenhle počin byl zklamáním.
Zvukař by měl vracet vstupné :cry:
Jsem prostě náročný ;)
V červenci tam bude hrát Camel...tak jsem také zvědav.
Zítra (pátek) je ve Flédě v Brně ANATHEMA, ale bohužel jen na stání a vzhledem k délce koncertu cca 3 hodiny, to asi vzdám, byť červík ještě hlodá.....

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEVEN WILSON - KRAKOW 7.4.2015

Příspěvek od fox »

Tak to jsme byli od sebe kousek. Já jsem seděl v páté řadě. Též jsem na fotce. :o
Mi se zvuk, vzhledem že to bylo v sále, nezdál špatný. Před dvěmi roky jsem koncert SW zažil venku na festivalu v Loreley. Tam byl lepší, asi proto, že nebyl ničím omezovaný. Beru to tak, že na živo to není hifi. :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host