GENESIS a ostatní členové skupiny

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Zappadaddy píše:
jirie píše:
Dnes mi dorazily Genesis mini' a jsou fakt nadherne až na tu sílu těch obalů.Maji uvnitř kupon na ten box zadarmo....
Jestli máš ny mysli tento Obrázek A já blboun všechno zaplatil! *headbang*

Jinak včera jsem promazával v práci disky, abych se zbavil nějakých vetešnických přebytků a narazil jsem na již 5 let uložená videa Genesis.
62.minutový záznam Oxford 1973 (1 Watcher Of The Skies, 2 Dancing With The Moonlit Knight, 3 I Know What I Like (In Your Wardrobe), 4 The Musical Box, 5 Supper's Ready.
Druhé je Seconds Out s Thompsonem za bicími (Cinema show, The Lamb Lies Down on Broadway / Musical Box, Dance on a Volcano a Los Endos), který má délku 28 minut.
Kvalita obou pravdě nic moč, spíš nic, ale neztrácí nic z toho, čím Genesis uchvacovali a potvrzují se mi mé názory, že živě jsou lepší než ze studiovek a je jedno, v jakém jsou období. Prostě tito muzikanti patřili a patří na scénu.

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Šviháku lázeňský, nenechte prchlivost cloumat Vaším majestátem *taktone* .Tato poznámka se týkala japonských mini LP.Ty zase mají jednu nevýhodu,že v boxu není bonusové CD/DVD.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Zappadaddy »

jirie píše:Šviháku lázeňský, nenechte prchlivost cloumat Vaším majestátem *taktone* .Tato poznámka se týkala japonských mini LP.Ty zase mají jednu nevýhodu,že v boxu není bonusové CD/DVD.
Měl jsi ty kupony v tech cd nebo ne?Asi ne protože Quicksilverlove a všichni ostatní pišou že nejsou přiloženy.Můžeš mi to potvrdit abych si byl jistý že to tak je?
Včera na burze v Praze byl nejaký človiček a prodaval tam krásné ale opravdu krásně udelané zalaminatove obrazy R.Deana za nakladku 800kč a já blbec nekoupil *headbang*

boxer

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od boxer »

Zappa a daddy

Včera na burze v Praze....

Možná mi něco uniká,jaká burza a kde?

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Kupóny samo mám,ale moc jsem je nezkoumal,protože většina nabídek platí pro japonské zákazníky.Mrknu na to až se vrátím domů.
V mailu ,který jsem od Quicksilvera dostal tam opravdu stálo,že nabízí několik variant zaslání mini's s ohledem na vydání boxu,které mělo být opožděné.

Ty obrázky od Deana nebyly to náhodou listy z jeho kalendářů? Kus za 800 to je teda mazec.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Zappadaddy »

Boxer.
Téma burza v novém vláknu.
Jirie ne,ne byly to profo printy. *taktone* Přál bych ti je vidět.Byly sirokouhle a poměrně velike.Kalendař mam tak dokaži rozeznatco je co.Cena byla za nakupku,prostě skvělá koupě.

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Máš i loňský kalendář.Ten byl poměrně dobře udělaný a měl hlavně větší formát.

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Rowing »

Takže jirie mě požádal, abych sem hodil obrázky srovnání obalů jednotlivých alb.
Musel jsem je zmenšit, protože původní fota byla dost velká pro přímé zobrazení na fóru.
Také je všechny uploadovat na server v původní velikosti, abych na ně dal link se mi z důvodů omezeného prostoru našeho hostingu moc nechce.
Pokud by měl někdo zájem o ty fotky v původní velikosti, ať mi nebo jiriemu napíše.
jirie píše: Tak jsem se konečně dostal k nafocení těch slibovaných obalů Genesis pro porovnání. Přiznám se, že jsem od toho čekal více. Snad je to tím umělým světlem, ale ty rozdíly v odstínech jsou dost potlačené.
Pro orientaci jsem vždy umístil jednotlivá vydání v tomto pořadí:
vlevo nahoře - Japan SACD/DVD mini LP paper (2009) ,vlevo dole Japan CD mini LP(1999) a vpravo je poslední vydáni remixů na vinylu.
Trespass
Obrázek

Nursery Cryme
Obrázek

Foxtrot
Obrázek

Selling England By The Pound
Obrázek

The Lamb Lies Down On Broadway
Obrázek
jirie píše:Jako bonus jsem ještě přidal porovnání poslední verze SACD/DVD (Japan 2009) a prvního vydání (Japan 1999) jen alba A Trick Of The Tail a Wind And Wuthering.
Tam jsou ty rozdíly v provedení jasně patrné.
A Trick Of The Tail
Obrázek
Obrázek

Wind & Wuthering
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Takže díky panu adminovi se to sem dostalo,ale vypovídací hodnota těchto snímku je bohužel malá.Jednoznačně to chce vidět na vlastní oči.Poslední Japončíci jsou však bezpochyby nejlepší bez ohledu na velikost.

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

Obrázek

Jiří Černý – Genesis/ Peter Gabriel (poslechový pořad)
divadlo Malá scéna Zlín
čtvrtek 11.6.2009 od 19h, vstupné 90,-Kč

Pořad známého hudebního publicisty představí nově vydané audiofilní verze (SACD) gabrielovských Genesis, i sólovou dráhu Petera Gabriela (rovněž z SACD)
Zlínský hudební klub www.hklub.cz, ve spolupráci s firmou Recal www.recal.eu, zajistí na akci špičkovou zvukovou aparaturu Bose, Yamaha, Marantz a audiofilní nosiče Super Audio CD!
Přijďte si přátelé dobré hudby a kvalitního zvuku poslechnout Genesis a Petera Gabriela v nejvyšší audio kvalitě.
Jiří Černý nás všechny provede muzikou našeho mládí i let zralosti tak, jak to umí jenom on.

Rezervace míst na merhaut@mbox.vol.cz (sms: 608 732 296)
JM ( www.cdklub.net )

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

Obrázek

Jiří Černý: Genesis (Melodie 8/1978)

Podle poslední čtenářské ankety Melody Makeru jsou Genesis [čti: dženysis) nejlepší skupinou v Británii, v kategorii živých vystoupení dokonce nejlepší na světě.
I mezi jednotlivci jsou členové Genesis nahoře: Phil Collins druhý na bicí nástroje a šestý jako zpěvák, Tony Banks třetí v klávesových nástrojích, stejně tak jako Steve Hackett mezi kytaristy.
Anketa, ovládaná ve většině kategorií třemi londýnskými skupinami - Genesis, Yes, Led Zeppelin - ovšem nevysvětluje proč. Genesis jsou totiž nejčinnější, vedle zájezdů po světě vystupují doma každý rok, nekoketují s možností uniknout britským daním někam do Kalifornie, Francie nebo Švýcarska.

... pokračování na www.cdklub.net

Paul
Příspěvky: 582
Registrován: 19 říj 2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Paul »

jj Jardo-je to tak.Ještě na škole jsem si výsledky z M.Makeru psal do sešitu-pravidelně se tam tyto skupiny (a jejich členové)na nejvyšších postech střídaly-občas se tam objevil někdo "cizí" (Rush atd.)-jinak to ovládali skutečně dlouho.Jo-to byly časy *thumbs up* *fnuk*


Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS a ostatní členové skupiny

Příspěvek od jirie »

No a aby toho nebylo málo tak ještě něco pro milovníky obrazových dokumentů, nebo pro ty,kteří mají v polici místo pro ještě jeden box:

http://genesis.sandbag.uk.com/Store/DII ... al%29.html

cyrilsvet
Příspěvky: 29
Registrován: 07 črc 2008 15:51
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS a ostatní členové skupiny

Příspěvek od cyrilsvet »

A navíc ještě remaster sólovky Tony Bankse: A Curious Feeling. Deluxe vydání CD s DVD 5.1 zvukem a bonusem.
Obrázek
Bližší info třeba zde: http://genesis.sandbag.uk.com/Store/DII ... ddvd).html nebo http://www.amazon.co.uk/Curious-Feeling ... 426&sr=8-1...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host