Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
JV
Příspěvky: 1354
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Yamaha

Příspěvek od JV »

Náhodou som pri čumení na internet natrafil na zosilovač a CDprehrávač 700vkovej rady ktoré sú ešte pre bežného smrtelníka v relatívne zaplatitelnej kategórii.
Zosík Yamaha A-S700
http://www.yamaha-online.de/products.ph ... =&newsset=
a CDprehrávač Yamaha CD-S700
http://www.yamaha-online.de/products.ph ... =&newsset=
Od týchto sú ešte dve vyššie modelové rady (1000 a 2000) s podporou SACD a dobrými referenciami, ale tie sú už cenovo niekde inde. Osobne som skúšal nižší model AX-497 - ten ma moc neoslovil.
Stretol sa niekto s týmito mašinkami? Máte niekto nejaké referencie? Vyzerajú dosť zaujímavo - osobne sa mi celkom páči ako je vyriešená podpora MP3 na CD prehrávači.
Ja som našiel toto:
http://www.6moons.com/audioreviews/yamaha/yamaha.html
ale po anglicky až tak dobre neviem a google prekladač je na h...., takže moc múdry s toho nie som.

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od Lilian »

Preco taka ignoracia tejto znacky?
Zeby moc komercne alebo malo drahe :roll:

Vlastnil som kedysi sice iba zakladny reciever 396, ale dlho mi sluzil k plnej spokojnosti.

Po dobu cca 4rokov som ako predavac ciernej techniky neprijal ani jeden kusok ako reklamaciu. Podobne na tom boli aj v konkurencnych predajniach *palec*

Mate snad vsetci zle skusenosti s ich zvukovym prejavom? Priznam sa ze sam som dlho tuto znacku opominal, ale hodlam to napravit.

Co tak A-S 2000 ? pripadne do obyvaku alebo spalne nejky ten PianoCraft...

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od efičák »

Design je pro mne velmi hezký.

Test : http://www.hifi-voice.com/testy/yamaha-a-s700.html

Moje čerstvá zkušenost.
V pátek mi soused pustil starší integráč této značky s Xavian Mia a hrálo to velmi hezky.
Připomínalo to můj Luxman 321.

Můj dánský zesilovač byl sice o něco lepší, ale jeho cena vyšla na 3-4 Yamahy.
A když soused přinesl z ložnice nejlepší zdroj zvuku, Teslu NC 450 s oblíbenou Music Hall Tracker, použil jsem integrované phono v Yamaze a z preout výstupu do dána.
Výsledek slušný, jen Luxman má lepší MM phono.

Proč nikdo nenapsal?
Myslím, že se nemusíš zlobit, Yamaha si evropy moc nevšímá.
Konkurenční Pioneer má přece jen lepší marketing, hraje jim to dobře a co se evropy týče, Highend München v loňském roce představila všechny, kdo mají o starý kontinent zájem a investují do povědomí o značce.

O Yamaze se ví spíše jen z katalogů a webových sránech komerčních e-shopů.

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od Lilian »

Ach ano, na tom nieco je. To zastupenie YAMAHY :?

Ja len ze ma akosi unavilo high end hifi take ako vsetci vidime v znackach MCintosh, CARY, atd. Su to hrozne prachy a spokojnost musi pramenit aj tak odinakial.
Jednoducho som sa rozhodol zakupit nieco co bude uzivatelsky maximalne privetive, s overenou kvalitou spracovania a viziou dlheho bezproblemoveho spolunazivania *palec*
Ono si clovek za nejaky ten rok zvikne na vsetko. vid. manzelka, cim sme spolu dlhsie tym si viac sedime, nevadi ze ani jeden s nas nieje dokonali, suhra prichadza casom :lol:

Jeden mudrc napisal:

Zakladom stastia je, spokojit sa s tym co mame. Vecne nespokojny ludia su ty, ktory maju nerealne sny. (i ked niekto to vola ambicie)

Ja som takym este aj teraz, ale citim za sa blizi koniec ;)

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od Lilian »

Ahojte,

Tak aby som len neteoretizoval ,pridam novu osobnu skusenost s YAMAHOU RX V3800.

Mam tento reciever cca mesiac. Prvotne nadsenie je prec, prisla na rad krityka. No po chvili znovu prevladla spokojnost. ;)

YAMAHA RX v3800 je reciever na domace kino. Pokial to takto berieme, nieje co pristroju ako takemu zazlievat. Praveze naopak.

Po marnych pokusoch dostat s recievera dobre stereo (vystriedal som HK645, MARANTZ 7001, ONKYO 807) som na tuto pochabu myslienku zanevrel a rozdelil obe zostavy. Teda, ta stereo cast este nieje ziadna :oops: , ale vsetko ma svoj cas.
A prave pre to som nakoniec skoncil svoje hladanie u tej YAMAHY. Niekto by namietal na jej charakter zvuku, vyzdvihoval by jemnost MARANTZu, vykon HK alebo neutralitu ONKYA - tak som to pocul ja. Ale to su vsetko parametre pre stereo. U domaceho kina je pre mna prvorade priestorove zobrazovanie, citatelnost aj tych najemnejsich detailov, a ista davka dynamiky.
Toto mi ta YAMAHA poskytuje v plnej miere *palec*
MARANTZ - dobry priestor, ale malo akejsi dravosti pri akcnych scenach.
HK645- akesi utlmene spodne pasmo, skvely priestor ale naozaj to neslo do hlbky :?
ONKYO- sterilne, uplne nezazivne mi to prislo. I ked vykonovo velmi silny stroj

Pre domace kino je teda YAMAHA u mna vrchol, casom snad kazdy zacne riesit vykonovy stupen, ale pocesor nema u mna konkurenciu. (rozne simulacie priestorov, rozsirenie sceny podla zanru... skvele pre praveho fajnsmekra HomeCinema)


Zvuk v stereo rezime? Moc sa do tejto debaty nechcem pustat. Snad len tolko ze, aj po suziti s Audiomat, Primare, Marantz premium, a aj taky Pioneer A9, vobec sa to nejavy ako katastrofa. Neda sa to sice porovnavat (mozno k tomu Pioneeru ma dost blizko), ale pocuvat sa da , a to akykolvek zaner.

Pripojene na AP YARA classic, AP YARA compact, YARA center (classic a center iba zapozicane, pojdem o radu nahor a doplnim koncak)

Takze, YAMAHA na domace kino ma moje skromne odporucanie. Treba si len naozaj uvedomit s coho mame vacsi pozitok HC alebo stereo a podla toho vyberat ;)

Kozousch
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2010 23:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od Kozousch »

Stereo zesilovač Yamaha AX-497 se mi vzhledem k ceně zdá hodně dobrý a do 10-ti tisíc Kč mě nenapadá žádná rozumná konkurence - hlavně proto, že teď se dá nový koupit kolem 5-ti tisíc Kč. Ale i 8 tisíc Kč se mi v době uvedení na trh zdálo rozumných. Kamarád s ním krmí sloupy se dvěma osmipalci v každé bedně a ten levný zesilovač s nimi hraje vzhledem k ceně pro mě nepochopitelně dobře. Zkrátka ho beru jako levný silný zesilovač vhodný k obyčejným větším bednám. Samozřejmě žádný Hi-End to není a ani k regálovkám pro posluchače "analytika mikrodetailů" bych ho asi taky nedoporučil.

Receiver RX-V3800 má moje kamarádka. Vybíral jsem ho já, chvíli jsem ho měl i doma a v jeho cenové kategorii podle mě taky patří k nejlepším.

JirkaS
Příspěvky: 25
Registrován: 06 bře 2011 22:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od JirkaS »

Zdravím pánové. Nikdo nemáte zkušenost se zesíkem A-S700 a přehrávačem CD-S700? Jsou to pro mě jedni z kandidátů (k NC450) a bedýnkám ???????? (teprve se budou vybírat - můžete doporučit). Jde to srovnávat např s CA Azur 640 řadou? Chci si je v nejbližší řadě zkusit poslechnout v Chrudimi v Excelsii. Jirka

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od korys »

Kdyz tam budes, zkus si poslechnout i CA Azur 650R. Dost se mi libil za tu cenu.
Yamahu mam moc rad, hlavne motorky. :)

JirkaS
Příspěvky: 25
Registrován: 06 bře 2011 22:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od JirkaS »

Já zase rýži moc nemusím ....Aprilia Pegaso *2thumbsup*
Jo poslechnu, bude mě zajímat jestli uslyším "rozdíl". Chci hlavně pokročit ve výběru "reprobedýnek"

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od korys »

XT 660 Z Tenere *2thumbsup*

JirkaS
Příspěvky: 25
Registrován: 06 bře 2011 22:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od JirkaS »

Jo tak to je dobrá rýže *thumbs up*
A víš proč ..... no protože se vyrábí v Itálii :lol:
Mě na tom CA trošku vadí to Made in China, na Yamaze jsem to neviděl. Tam je Yamaha corporation, jen nevím jestli ta corporation není taky u velkého Maocetunga :?:

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od korys »

Jj. :) Uz tam ty motory delaj hezky dlouho a pokud nenarazis zrovna na patecni kousek, tak to jsou spolehlive holky do nepohody.
Jinak hifi od ladicek jsem kupodivu nikdy nemel, ale pokud nechces cinu, tak se obavam, ze budes muset do vyssich modelu jako u vsech jinych znacek. Ja bych v tom problem , ale nevidel.

lubin
Příspěvky: 560
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od lubin »

Yamaha XJR1300..pro mě jeden z nejlepších zesilovačů emocí *palec* :D

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od korys »

Lubin
Nedá se než souhlasit. *thumbs up* To je pravý NATURAL SOUND! :)

JirkaS
Příspěvky: 25
Registrován: 06 bře 2011 22:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od JirkaS »

Zdravím pánové,
tak jsem tuhle středu byl u pana Ročka v Chrudimi a super zážitek. Poslouchali jsme Yamahu CD-S700, R-S700 na Focal 826 a CA Azur 650 na Mision794. Nemám skoro nic naposloucháno, tak jsem byl zvědavý co moje opotřebené uši uslyší :shock: ... . Nejdřív CA ... hrálo to dobře, potom přendání cdéčka na Yamahu a ejhle, najednou je to jinačí, muzika víc přítomna, živější těžko se to popisuje, znatelně lepší. Poté ještě zkouška CA na Focal a ejhle je to nějaké zastřené, takové zahuhňané. Takže do mojích prostor (cca 40m2) Mision 794 rozhodně ne a kombinace CA - Focal k sobě moc nejde. Ta Yamaha mě mile překvapila a ty Focaly s ní hrajou velice hezky. Jen ta cenovka u těch Focalů je trošku výš než jsem plánoval :( .

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host