Folie AMS- Tecsound

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Odpovědět
Jazzik
Příspěvky: 35
Registrován: 24 čer 2008 16:55
Kontaktovat uživatele:

Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od Jazzik »

Má někdo zkušenosti s touto folií?
www.vestin.cz
Já jsem s ní začal u repro Shan 540. Už tuněné (výhybka+ kabeláž) jsem chtěl dotáhnout do konce a proto vylepil folii vnitřek korpusu. Slyšitelné zlepšení, lépe definovaný bas a celkový projev. Jelikož výrobci elekroniky nepřikládají vibracím vliv na zvuk, pokračoval jsem dále u CD přehrávače. Sony XA 5ES (modul Sirius), tento těžkooděnec mezi přehrávači je konstruován tak, ať je pevný a odolný vůči vibracím. Posun ve zvuku byl taktéž, i když použití Ceraballu po této úpravě bylo pořád slyšet jako zlepšení. Dále následoval předzesilovač, koncový zesilovač, převodník, DVD přehrávač a dál raději pokračovat nebudu. :lol: Všude se projevil vliv folie. Vylepili jsme i kamarádové repro Audio Physic Tempo. Původní bitumen přelepen touto folii a ze vnitř výškový reproduktor a nestačili jsme se divit. S folií se dobře pracuje, je tvárná, dobře se řeže.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od noaid »

To vypadá zajímavě na rozdíl od 2mm samolepek. Kde se to dá koupit a kolik to stojí? Jak to vypadá a v jakých rozměrech se to prodává?

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od noaid »

Ty rozměry jsou v lastně na to odkazu.
Mimo uvedené by se to dalo perfektně použít na nějaké akustické panely apod. , zrovna si chci něco takového nechat udělat za hlavu na zeď.

Jazzik
Příspěvky: 35
Registrován: 24 čer 2008 16:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od Jazzik »

Dávám tady několik fotek přístrojů, které jsem vylepil fólií. Přehrávače postavené vedle sebe jsou Sony XA 5ES a 7ES. Samostatně je TEAC ESOTERIC DV50.
U Soňáků je implementován Sírius a dělali jsme porovnání, zda jsou zvukově identické. Předpoklad byl, že 7čka bude hrát lépe. Skutečnost byla jiná.
5tka měla mírně navrh. Vyřešili jsme to tím, že 7čku jsme dolepili fólií stejně jako 5tku. Chyběly polepy mechaniky a některých kondenzátorů.
Další srovnání dopadlo tak, že přístroje měly identický projev. Kdybych to na vlastní uši neslyšel, tak neuvěřím.
U ESOTERICU se taky pozitivně projevil vliv fólie. Možná majitel něco napíše. Já jsem zaznamenal lepší kultivovanost projevu, zklidnění, přirozenější
podání celého zvukového spektra.


ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

berka
Příspěvky: 64
Registrován: 17 dub 2008 23:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od berka »

JAZZIK piše

U ESOTERICU se taky pozitivně projevil vliv fólie. Možná majitel něco napíše. Já jsem zaznamenal lepší kultivovanost projevu, zklidnění, přirozenější
podání celého zvukového spektra


Jako majitel ESOTERIKU mohu potvrdit jasne slysitelny prinos.Zvuk klidnejsí ve vsech pasmech.
Netaha mne to jako driv za usi.Vokaly jsou vic prirozene.Ja rikam Za male peníze vetši divadlo

Diky Lado za dobry napad a provedení. *bravo*

Vam mohu jenom doporučit *2thumbsup* i kdyz tomu asi moc neverite

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od NA »

Tuto folii používají naši firemní technici pro vylepování částí karosérií a čalounění v autech do kterých instalují vyspělejší audio systémy. Proti klasickému bitumenu je velmi tvárná! Já ji používám v kombinaci s klasickým černým bitumenem do reprosoustav již řadu let. Náš dodavatel nám tuto hmotu bohužel přestal před časem dodávat a Jazzik nám znova „otevřel cestu“ k této výborné umrtvovací hmotě *thumbs up*
Noble Audio - výroba a prodej

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od efičák »

Po zdrcující porážce mého CDP, modulem Casea Sirius II. v CDP Cambridge Audio-340, půjčené Studiem Valdy Navrátila v Havířově, jsem se pustil na doporučení Jazzíka a Berky do "asfaltování".
Fólie AMS, je nehořlavá, nepáchne, dobře se stříhá a především tlumí.
Poslední zábrany mě přešly po odhalení zvukokazu - odlepené desky s DAC v onom celkem drahém přístroji.
Dánský konstruktér upevnil desky s elektronikou oboustrannou lepící páskou na krabici CDP. Lehká podoba se stejně upevněným motorkem Premotec, v gramofonu Rega P-2. Páska desku na tenkých plastových nožičkách nedržela.
I nalepil jsem tam plástve AMS, jako čmelda Brumla. Nejistý pocit asfaltéra, vystřídalo uspokojení s výsledkem.
Píchající sykavky, zrnité činely, odtržené basy, nahradil kýžený zvuk gramofonu, o němž píší proradné periodika.

Obrázek

Obrázek

Pan Vrána (Casea), by nebyl spokojen ani teď. Píše něco o strašných výsledcích měření, odstupu 50 dB, jako u skutečného gramofonu, zatím co Sirius II. dosahuje 110 dB.
Tyto pravdivé informace však nezmění můj názor, že měření, není líbivé zkreslení. Až budu mít doma aparát na "skutečnou pravdu", např. Wilson Audio, a podobně, mohu si dovolit pouštět tu hrůzu z nahrávek.
Dnes mi hrál Bachův Air i Badinerie, jako z analogu překrásně.
*2thumbsup*

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od Ramones »

Kolik to nalepovací "bláto" stojí ????

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od Aleska »

Stojí podle tloušťky, některé mají i Al vrstvu, třeba zde. Vedou ji i prodejny autohifi sortimentu.

Foxy
Příspěvky: 42
Registrován: 25 led 2014 11:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od Foxy »

Opravdu výborně se s ní pracuje. Přesto, nějakou hodinu to dá práci..

Obrázek

petrs
Příspěvky: 9
Registrován: 31 srp 2012 23:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie AMS- Tecsound

Příspěvek od petrs »

Mám dotaz mimo toto téma,ale co respektive z čeho je ten díl - gramo - jaké ?


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host