Telos - krytky na konektory

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Telos - krytky na konektory

Příspěvek od PetrJ »

Díval jsem na video na Youtube o tom, jak ještě vylepšit zvuk špičkových komponentů Marantz (http://www.youtube.com/watch?v=piPI_ByD0Q0). Zaujaly mě tam dvě věci: měděný kryt na konektor síťového kabelu (včetně praktické ukázky účinku) a potom (v druhé části: http://www.youtube.com/watch?v=DjWjVQKd ... re=related) krytky na konektory. Obojí by mělo zvýšit odolnost vůči rušení.
U krytek na konektory jsem našel tři výrobce. Acoustic Revive, který je zastoupen i u nás, to má ale hrozně drahé. Příznivější je Telos s cenou 30-35 dolarů za deset krytů na RCA konektory (dražší jsou na XLR), má být lepší než totéž od Cardasu. Materiál pozlacená měď s teflonovým dielektrikem (s platinou místo zlata je to dvojnásob drahé). Prý to má mít jasně slyšitelný vliv, viz. recenze zde: http://www.enjoythemusic.com/Magazine/e ... o_caps.htm. Za tu cenu bych to chtěl zkusit. Netuší někdo, jak by se to dalo u nás sehnat? (s nákupy z ciziny nemám žádné zkušenosti).

Obrázek


Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od noaid »

Je ale otázka, jak je odpružený ten střední kolík, aby nezpůsoboval "mikrofonní efekt" svo kapacitou vůči střednímu pinu konektoru. Trochu bych se toho bál. A asi i podle toho vybral model. A rozhodování zlato vs. platina je celkem jasné, u kvalitního aparátu to bude jasně slyšitelné. Nemá cenu kupovat levné věci.
Neexistují nějaké krytky i na větrací mřížku, tamtudy určitě proniká taky spousta elektromagnetického rušení.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od pasul »

noaid - Člověče to jsi se netrefil. S tímhletím musíš vedle do blbákova. Tam tě za to budou plácat po zádech. Tady asi ne. Když už jsi takový vyzrálý technik, tak co třeba toto. Když má zařízení více vstupů a u nenavoleného vstupu není odpojováno vše, tak co se může stát? Plácat nesmysly o věcech co jsi ani neviděl a neověřil si funkci je jednoduché. No ale u nás je to jev zcela běžný a obvyklý. Takže v pohodě. Už jsme si zvykli. *thumbs up*

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od PetrJ »

Na netu jsem narazil na poznámku, že ty krytky se středovým kolíkem mají spíš negativní vliv. Pokud se nepletu, tak Telos v RCA verzi ten kolík nemá (na fotce je kryt na XLR).
Taky jsem narazil na to, že platina je oproti zlatu fakt na zvuku znát, má to s tím mít vyšší rozlišení atd. :D
U Acoustic Revive mě odrazuje ta vysoká cena, 2500 kč za 8 ks podle mě celkem lacině vyhlížejících krytek (ale možná to jen tak působí ty fotky). Ale uvidíme.
Každopádně o nic přeje nejde. Buď to bude fungovat a nebo se mi aspoň přestane prášit na konektory. Konečně! :D

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od noaid »

Když se podívám na ten obrázek, tak vidím, že střední kolík je tak tenký oproti standartnímu konektoru že jen těžko bude mít kontakt s živým vodičem v samici.
Píšu to proto, že mám osobní zkušenost, že ne vše "high-end" je taky funkční. Měl jsem doma "highend" RCA konektory za velké peníze, které rozměrově nedodržovaly normu a střední kolík byl už na první pohled tak krátký, že v žádném mém zařízení neměl kontakt. Takže kabel pak vůbec nehrál. Příslušná zařízení prostě nepropojil. Toto jsou fakta.
Pokud už na obrázku vidím, že je zde potenciální problém, tak bych šel od toho. Zde totiž je navíc obtížné poslechově zjistit, jestli tam ten kontakt je či není, takže to opravdu může působit už jen psychicky stylem "mám pocit, že to zkratuje". To už je opravdu lepší koupit opravdový funkční konektor a vyzkratovat ho.
Tím nevylučuji, že zkratování ovlivňuje zvuk, ani náhodou. Jen bych nevěřil, že tohle bude něco zkratovat. Spíše byl při návrhu dán důraz na vzhled a pocit. Ten tenoučký kolík je takový decentnější, jako by zjemňoval zvuk...
Takže navrhuji opatrnost při koupi.
Nebo to nemá za cíl zkratovat či uzemnit nepoužívaný vstup?

etudiant
Příspěvky: 133
Registrován: 04 črc 2008 13:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od etudiant »

Mám od Cardasu. Spokojenost.
Jinak je třeba také dělá i Audioquest.

U nás jsem na ně nenarazil a nechal jsem si je poslat.

http://dedicatedaudio.com/inc/sdetail/143

Při nákupu CINCH je třeba dát pozor, protože některé krytky mají prostřední kolík spojený s vějším pláštěm a tak vlastně vstup zkratují, což se nemusí všem přístrojům líbit. Seriózní výrobce a prodejce oba typy odlišuje.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od Peer »

to PetrJ:
AR si můžeš třeba po domluvě půjčit a vyzkoušet jestli to bude mít v tvé aparatuře přínos nebo ne.
U mě to fungovalo...

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od PetrJ »

noaid píše:Nebo to nemá za cíl zkratovat či uzemnit nepoužívaný vstup?
Myslím, že Telos funguje jen jako ochrana proti korozi a oxidaci a zároveň jako stínění. Telos se mi líbí proto, že je to za pár stovek a z kvalitních materiálů. Teď jen, jak to dostat do Čr.
Ještě by mě zajímalo, jak je to s tím stíněním u konektorů síťových šňůr (viz. video o Marantzu). Např. Telos dělá ty konektory taky z mědi, s teflonovou izolací a buď pozlacené, nebo s platinou. Proč tedy ale sousta jiných výrobců má konektory nestíněné?

Peer
O přínosu moc nepochybuji, zatím všechny věci, které souvisejí s čistotou napájení a stíněním, měly u mě velikánský vliv. Ale i tak bych asi prve zkusil ty Telos, vždyť i s poštovným by to vyšlo určitě o dost líp a nic se tam nezkratuje, takže nic tím nezkazím.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od noaid »

PetrJ píše:Myslím, že Telos funguje jen jako ochrana proti korozi a oxidaci a zároveň jako stínění.
Pozlacený konektor koroduje? Dosud jsem byl přesvědčen, že se konektory zlatí právě proti korozi. Chápal bych to spíše jako ochrana proti zašpinění (prach,mastné usazeniny) pro případ, že bych do konektoru později chtěl něco připojit. Tato funkčnost bude určitě na 100% a pokud za to někdo nemá problém zaplatit tak je to naprosto v pořádku. I esteticky to bude pěkné. Bohužel vzadu, kde to nikdo neuvidí. Ale jak říkám, otázka peněz.

Stínění chápu, ale to by se musely stínit i ty zmiňované větrací otvory, těmi projde mnohem více rušení než přes pár mm2 v RCA, který je buď relátkem odpojen nebo je markantním způsobem jinak snížena jeho citlivost. Přesněji ledacos projde i celokovovým krytem bez otvorů. Záleží na vlnové délce. Zkuste si dát mobil do celoplechové ledničky, bude fungovat dál a dovoláte se na něj pokud je BTS relativně blízko.

Nějaký vliv to stínění má, ale je otázka, jak je poznatelný. Něco jiného je stínění kabelu, které má velký vliv a něco jiného toto. Něco jako kapka v moři, něco přibylo, ale moc toho nebylo.

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od PetrJ »

Noaid

Za zkoušku mi to stojí. Už proto, že ty teoretické předpoklady typu "ty hodnoty jsou tak malé, že to nemůže být slyšet" se v praxi občas ukáží jako mylné. Navíc má sestava má už dost vysoké rozlišení na to, aby tam i ty malé změny znamenaly velký přínos.
Já už si svou sestavičku jen dolaďuji (v rámci svých financí) k dokonalosti, nic víc. Nechci tím řešit nějaké zásadní nedostatky, jen dostat maximum z toho, co už mám.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od Peer »

to PetrJ:
*thumbs up*

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od PetrJ »

Lubik2

Díky za info i za zkušenost.

S woodoo nemám prakticky žádné zkušenosti, ale o to víc jsem na některé věci zvědavý. Např. ty Telos: nedívám se na ně jako na extra drahé "špunty", ale jako na věc, která by mohla mít za pár stovek jasně slyšitelný přínos. Pokud má člověk slušné komponenty, je nesmysl je degradovat mizerným signálním nebo síťovým kabelem, špatným napájením atd. A rád bych si na svém aparátku ověřil, zda totéž (i když třeba jen v menší míře) platí i o stínění konektorů, demagnetizaci, tlumení vibrací... Ve Sportce jsem nevyhrál, takže ještě pár těchto "nesmyslů" a pak už můžu jen poslouchat hudbu - s vědomím, že jsem udělal své maximum.

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od PetrJ »

Krytky na konektory z videa o Marantzu jsou od Sieveking Sound (např. http://www.sieveking-sound.de/equipment). Ty by už z Německa neměl být problém sehnat. Materiál opět zlato s teflonovou izolací, cena vyšší: 45 euro za 10 ks (v ceně bylo ale někde i poštovné). Na stejné internetové stránce je i čistící tekutina pro pračky LP, kterou objednával Pipis.

Obrázek

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Telos - krytky na konektory

Příspěvek od PetrJ »

Na Pasulových fotkách z výstavy High End Slovakia 2009 jsem si všimnul výrobků firmy Telos. Jejich vystavovatel, kterého jsem našel na netu, mě odkázal na pana Křečka, dovozce Telos do Čr a Sr. A od něj jsem se dozvěděl, že 10 ks RCA caps (zlato, teflon) vyjde na 900 kč.

Kontakt:

Daniel Křeček
LUXMAN & USHER & RAPPORT s.r. for Czech Republic & Slovakia
web: http://www.luxman.cz / http://www.usheraudio.cz
e-mail: info@luxman.cz / info@usheraudio.cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host