Ceraball

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Odpovědět
Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Ceraball

Příspěvek od Peer »

Naše oblíbené téma. 8-)
Bez nich pod repro již ani ránu :!:
Obrovské pročištění zvuku :!:

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

jako průkopník jejich užití a katalizátor zlevnění se souhlasně přidávám.
pod každé repro. pod každý cdp. pod každý preamp.
ač si spousta známých klepe na čelo.
neodvolám ani v kostnici, ani v bambergu

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od efičák »

lachim píše:jako průkopník jejich užití a katalizátor zlevnění se souhlasně přidávám.
pod každé repro. pod každý cdp. pod každý preamp.
ač si spousta známých klepe na čelo.
neodvolám ani v kostnici, ani v bambergu
Štve mě okrádání nás, věřících hifíků. Což jim nestačí běžné ukrutánské marže? Uznávám. Pomalu obrátkové zboží, má mít marži v desítkách %. Potřebuji ceny schválené výrobcem a následné slevy z nich. :P
Je blbé, dostat 30% slevu a zaplatit teprve pak tu z ceníku studia například z Mnichova. Tím se dovozce dostává do ošklivého světla podezření z jakéhokoli prodeje jím zastoupených značek.

Cerabal funguje. Těším se na kopie. Je to neetické, ale české. Kulička bude hliněnka, anebo duhovka.
Anebo se koupí společné keramické ložisko a keramické kuličky si společníci Kulička s.r.o. nabytý majetek rozdělí.

Obrázek

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Martinp »

Taky mě to už napadlo, zkusit ceraball vyrobit. Přesně jak píšeš kuličku z ložiska.
Pořád tomu ale nějak nemůžu uvěřit, že to s tím hraje líp. Asi budu muset někoho navštívit aby mě to vyvrátil.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

vím již o výrobcích českých rukou.
dle měření údajně na 95% identický přínos.
napřed vyzkoušej. pak si utvoř názor.
předsudky nech pámbíčkářům :)

boxer

Ceraball - koupě

Příspěvek od boxer »

Za kolik se dá dnes koupit a kde nejlevněji 4ks sada cereballů pod bedny (šroubovací (?)).

Dík

[EDIT by Rowing] přesunul jsem tvůj dotaz ze sekce zesilovače sem k Ceraballům, ať se neprasí vlákna a dá se tu vyznat :P

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball - koupě

Příspěvek od Peer »

Já si to nechal poslat ze Slovenska z Platanu (Hlohovec).
V té době to bylo podstatně lacinější než od dovozce do ČR.
Ale myslím slevnil :D
Tak si to zkus pohledat na netu...


durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od durgo »

má túto bižutériu nejaký slovensky hovoriaci hifista doma? nechal by som sa presvedčiť, že to funguje ;)

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Pytel »

Výrobek českých rukou mám na testování doma. Moc krásné provedení . Mám pod CD a nijaký rozdíl jsem nepostřehl mezi originálem, ale naopak u repro se mi jeví lepší Ceraball. Toť pouze můj názor.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Měl jsem trochu dilema, jak Cerabally přišroubovat pod komponenty. V Ceraballu je vnitřní závit M8 a nožičky u jednotlivých komponentů jsou přitažené šroubky M4.
Kamarád mě na soustruhu vyrobil závitová pouzdra. Je to vlastně redukce z M8 na M4.
Po přitažení Ceraballů byl slyšitelný výsledek.
Dík lachime, nekecal jsi *2thumbsup*
U gramofonu jsem měl strach, jestli se tato pouzdra povedou... Potřeboval jsem redukci z M8 na M6. Bál jsem se aby se materiál nedeformoval při výrobě.
Ale vše dopadlo OK. Kromě síťového filtru mám Cerabally přišroubované pod většinu komponentů...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

peer

důvěřuj, ale prověřuj. :)
když už kecat, tak o věcech, ketré nelze ověřit, ne?

Uživatelský avatar
kamelot
Příspěvky: 113
Registrován: 17 dub 2008 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od kamelot »

Peer

Otázka, dá se usoudit z jakého materiálu je Ceraball vyroben - Al, ocel, titan .... Kulička je asi keramická. Tu není problém sehnat. Máte možnost oměřit základní rozměry? Ten černý kroužek je klasický pryžový "O" kroužek? Zkusil bych to vyrobit z kalitelného nerezu a keramickou kuličkou. Je tam na pohled nějaké zvláštní know how, které podle ohlasů tak rapidně povyšuje kvalitu zvuku?

Trochu jsem popátral, takže Ceraball je vyroben jak píšou z pevné Al slitiny, oba díly jak píšou jsou anodicky oxidovány ( černý nebo stříbrný odstín = úprava povrchu ), kulička je z keramiky a ten kroužek je obyč. "O" kroužek, který drží horní a spodní díl pohromadě. Aby jsme nemuseli pořád hledat zakutálenou kuličku. Existuje jedna úprava povrchu Al slitin ke zvýšení tvrdosti povrchu. Je to anodická tvrdá oxidace, srovnatelná s tvrdostí kalením. U té je ale jiná výsledná barevnost povrchu - šedobílý nebo zelenošedý. To by pak řešilo použití AL slitiny. Jinak mám trochu pochybnosti k obrázku, kde je znázornění tlaků na kuličku a lože. To by muselo být vyrobeno velmi přesně shodně s průměrem kuličky. Jinak si to nedovedu představit -> velká hmotnost repro -> malá velmi tvrdá kulička v Al měkké slitině. Podle mne stejný účel splní klasika - kalené nerez hroty v kalené nerez misce. Navíc profesionálně obrobený nerez vypadá líp než anodizovaný hliník.
Naposledy upravil(a) kamelot dne 10 čer 2008 13:07, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kamelot
Příspěvky: 113
Registrován: 17 dub 2008 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od kamelot »

Ještě k Ceraballům. Podle různých článků by se neměly u audio komponentů umísťovat na místa původních patek. Nevím proč. Já osobně pokud Cerabally nebo jiné woodů, tak pod každý audio komponent tři. Tak je cdp, amp .... dokonale stabilní. Původní patky bych pokud je k nim jednoduchý přístup odmontoval. Kazí to dojem. Pokud hrozí nevyváženost komponentu ( třetí noha by měla být umístěna v těžišti - což nepůsobí esteticky pěkně ), nabízí se otvor po původní patce použít pro dodatečné závaží uvnitř skříně. Já jsem nechal u cdp zadní orig. patky s nerez hroty a třetí nohu jsem umístil dopředu. S ohledem na toroid situovaný vlevo ve stříni jsem na druhé straně využil otvor po šroubu patky a dovnitř skříně upevnil vyvažovací hmotu ve tvaru válce z nerezu. Až mi bude chodit na PC USB vstup, dodám foto vnitřku cdp Maestra.


Obrázek
Naposledy upravil(a) kamelot dne 10 čer 2008 14:09, celkem upraveno 1 x.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

V něčem musím s tebou souhlasit. Kdysi jsem četl, že co se týče přenosu rezonancí jsou nejlepší
3 body ne čtyři. Podle některých letáků k výrobkům, které mají potlačovat toto chvění, je nejlepší umístit
tyto podložky u CD centrálně pod mechaniku, druhou podložku pod trafo v levé části a třetí podložku pod výstupní obvody v pravé zadní části. Tento trojúhelník má být ne rovnostranný :!:
Nejedná se o voodoo ale o nějaký výzkum...
Co se týče Ceraballů doma dělaných, to už tady psal myslím Pytel. U CD žádný rozdíl ale u repro rozdíl jo.
Není originál vždy originál a plagiát plagiátem?:
Nevím ale proč to ti Němci vozí z USA? (keramickou kuličku...)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host