Hmotnostní zatížení repro

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1575
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od NIN »

Přemýšlím nad zatížením svých reprosoustav (vysypat nelze) položením nějakého závaží na reproduktory. Obecně se používá šutr.
Potřeboval bych schválit nebo vyvrátit použití nějakého většího kusu železa než bude nějakej průšvih (repro magnety atd.)
Díky.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

A co si pod pojmem šutr představuješ? :lol:

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1575
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od NIN »

Šutrem míněno mramorové (žulové) desky různých tlouštěk a tvarů :D a jde mi o to, jestli má smysl vymejšlet něco ze železa.

Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2009 17:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od yarda »

Tak jo, kdysi jsem na levných bednách Mission také laboroval. Nechal jsem si vyrobit na míru ocelové pláty, podlepil filcem. Jeden plát měl přesně 10kg. Zkoušel jsem i mramorové desky, ale těch muselo být na tu váhu víc ... to se mi nelíbilo...
A výsledek? Vyčistil se přednes, přibilo na basech, celkově byl poslech příjemnější. Ale jak píšu, bedny tehdy stály 12000,- a u nich byla jedinná cesta - prodej ...
Jestli to je cesta k lepšímu fakt nevím. Bedny jsem záhy prodal a pláty sloužily jako podložky pod repro.

Když to shrnu, při daných bednách a mizerné akustice v místnosti, jsem s tím malou chvíli vydržel - pomohlo to.

S doporučením bych byl ale opatrný ...

Jarda

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1575
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od NIN »

Ok. Dejme tomu, že železo obecně můžu použít a vyrobit různou hmotnost. Bedny váží každá 21 kg. Nevím, jak velké zatížení použít, to zn. minimum a maximum.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Maximum je dané stavbou a použitým materiálem.Věřím a klidně bych se i vsadil že bedna unese dospělého člověka.Pokud chceš laborovat se zvukem a zátěží tak si na bednu dej podložku,na ní dej mísu a naplň ji pískem a můžeš zkoušet vliv na zvuk.A co takhle rozšířit dolní základnu? Zlepší se stabilita a dá se zatížit(spodek) Protože jakmile budeš mít větší zátěž nahoře tak bude větší nestabilita beden.Někde v sekci woodoo jsou myšáci naplněni broky na zátěž beden.Ale ta cena...

Uživatelský avatar
audiograf
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2013 11:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od audiograf »

Taky mám podobnou zkušenost.
Zpřesní se obraz, zrychlí se basy, někdy jich zdánlivě ubude.
Vždy záleží na konkrétní bedně, na její mechanické odolnosti.
Někdy už je slyšitelná zátěž jednoho kila, třeba kniha, dá se zkusit i položená cihla na filcu.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od Ramones »

..kde se na člověka "hifistu" hrabe netopýr :o
Ale nedoporučoval bych "lehkou" literaturu.

Opravdu: návštěva na ušním a přeměření sluchu je nutností...a pak pište takové "zásadní" poznatky :shock:

boxer

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od boxer »

Ramones

Já bych byl opatrný při soudu.

Jestli tam položil Dostojevskýho Zločin a trest nebo Bratři Karamazovi, tak bych mu věřil.

Ale pokud tam dal Zápisky z mrtvého domu nebo ještě hůře Idiota, tak to už nevěřím.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Soudruzi,NIN chtěl radu a né knižní a ušní rozbory!!! Jsme v sekci woodoo,tak se toho držte...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od Ramones »

Tak dobře *thumbs up*
Myslím si, že pokud bedny váží 21 kg a nepochodují ani při hlasitějším poslechu, je jakékoliv zatěžování zbytečností (aby dušička měla pokoj).
Postav je na 3 hroty, ať nemají tendenci se kolébat a spokojeně poslouchej.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od Prospero »

Neni co dodat, Ramones to napsal absolutne presne... *thumbs up*

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1575
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od NIN »

No, abych pravdu řekl. Rozhodně jsem je nechtěl zatěžovat kvůli tomu, že by pochodovaly nebo by měli tendeci se kolébat. Očekávám především určité zpřesnění basů. No nic. Už se mi něco vyrábí a uvidíme.
Každopádně díky za názory.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od Ramones »

Bedny jsou to pěkné, tak doufám, že je ty kila navíc nezhyzdí :o
Samy o sobě by problém s basy mít neměly, ale pokud máš pocit, že by stále potřebovaly "pročistit", pošpekuluj s rozestavením v prostoru. Mají zadní BR a potřebují dýchat. S takovými drahými bednami všechny kompromisy stranou...jinak by ti stačily budky k PC.
Netuším jaký máš reprokabel, ale zkus si půjčit Kimber 8TC nebo bi-wi 4TC/8TC.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1575
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hmotnostní zatížení repro

Příspěvek od NIN »

S prostorem budu laborovat, jakmile mi manželka postaví vedle domku samostatnou místnost :D . Tam je určitě postavím dál od zdi a když se závaží neosvědčí, tak je prostě sundám. Repro kabely na zkoušku budou Kimber 12TC. Ovšem můj prvotní dotaz byl proto, jestli ten větší kus železa nebude mít vliv na magnet či nějaké další součástky, které jsou nahoře u repráku. K tomu se zatím nikdo nevyjádřil.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host