Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Vše potřebné ke kvalitnímu napájení našich sestav.
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od Svensound »

Síťová pračka Belkin PF-50
Obsahuje síťový filtr,přepěťové ochrany, bleskojisku, 10 ks zásuvek.
Filtruje A/V signál, satelitní a televizní signál, tel. a internet od rušivých signálů.
Cena: okolo 14 120 Kč
Máte někdo tento filtr? Zkušenosti?

Uživatelský avatar
kamelot
Příspěvky: 113
Registrován: 17 dub 2008 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od kamelot »

Tento filtr vlastním asi 14 dní. Naprostá spokojenost s jeho vlastnostmi. Po prvním zapojení jsem konstatoval - všechny basy zmizely, ale po delším poslechu jsem se ubezpečil, že tam jsou. Jsou lépe kontrolované a pevnější. Co více psát, je nutné to poslechnout. Jinak otisky prstů z předního panelu jdou smýt obyčejným mýdlem v teplé vodě.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od Mark Levinson »

Obrázek
Kamelot:
A jak jsi spokojen po zvukové stránce? Došlo ke zlepšení zvuku nebo jak se to projevilo? Prosím Tě zkus to nějak popsat.

milraz
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2008 10:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od milraz »

Mna by zaujimal aky rozdiel je medzi PF-50 a PF-40-kou okrem ceny.Ma niekto skusenost?

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 17
Registrován: 16 kvě 2008 08:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od Dan »

kamelot

Otisky prstů tam ale zůstanou ani mýdlo a teplá voda nepomáhá :( zjistil jsem to při nočním poslechu kdy jsem na Belkina posvítil světlem baterky pod určitým úhlem - a ejhle mastné fleky tam jsou stále. Chápu ale že každý není pedant na povrch přístrojů jako já. Celková konstrukce je dobrá a festovní a tak si myslím že ten čelní panel mohl být z hliníku.

milraz

PF40 jsem si také pořídil a v porovnání s PF50 jsem zaznamenal ( krom několika technických parametrů ) krapet menší rozdíl v bohatosti hudebních detailů. Mohu ti přeposlat uživatelské manuály na PF40 a PF50 - můžeš tak porovnat sám v čem je rozdíl, vše mám ve formátu pdf. Jelen33@Seznam.cz

Nejsem moc velký spisovatel ale všem zájemcům o popis filtru mohu doporučit zdejšího člena Hi-Fi Calvuse s kterým jsem si několikrát volal a dle mého názoru má Belkina PF50 zapojený do své sestavy tak že určitě již za dobu po kterou přístroj používá odhalil naprosto vše 8-) . Já se k Belkinu dostal po špatných zkušenostech s filtrační a přepěťovou ochranou v podobě různých udělátek běžně dostupných na našem trhu v cenách od 600 až 4000Kč. V počátcích prodeje Ostravský AutoCont prodával PF 50 za krásných 10,000,- + 150,- za dopravu - no prostě nádhera. Bydlím vysoko v horách těsně za trafostanicí a tak leze ze zásuvky neustále 235,5 až 243,5 V - častá bouřka spojená s výpadkem proudu je naprosto normální. Belkina jsem tedy kupoval především jako ochranu ( při bouřce ale stejně vše odpojím :roll: ) a jako bonus jsem obdržel i docela kvalitní filtr moc jsem ve zlepšení a nějaké sundávání ,,dek z beden,, ani nedoufal. Musím podotknout že sice vlastním stereo přístroje tvořené zesilovačem YAMAHA AX - 892 a CD YAMAHA CDX - 993 ale ještě zatím tíhnu spíše ke kinu - YAMAHA DSP- AZ1 a YAMAHA DVD - S2300 repro NS - 8HX a sub YST-SW1500 vše zase Yamaha ( no jo :? jsem pacient ) a jako jediný vetřelec ze stáje SONY jsem zakoupil tuner st - SA5es - kabeláž In Akustik. Dříve jsem si poslech užíval hlavně večer těsně po 22 : 00 hod. to začalo hrát jako z praku nádhera, ale velice často se běžný denní poslech stával utrpením. Asi to každý z nás zná, domů si nesete nějaké nové udělátko či přístroj od kterého čekáte zlepšení zvuku, obrazu atd. až časem si musíte přiznat že prvotní nadšení začíná opadávat a zjistíte třeba že Vaše oblíbené CD hraje pořád stejně. Proč to zde píši ? Rozhodl jsem se že k filtru od Belkina budu přistupovat naprosto chladně a rozvážně, nechám si delší čas na hodnocení a budu nelítostně hledat každou špatnou vlastnost přístroje - prostě PITVA :ugeek: až na kost. S čím jsem spokojený: Perfektní přepravní balení přístroje, bohatá doplňková výbava - kabeláž, držáky, nalepovací štítky. Pořádná přívodní 3m šňůra ,,BAGO,, zlacená koncovka. Poslech tuneru po připojení k obyčejnému 2m dlouhému prutu mohu přirovnat k solidně nahranému CD. Už je jedno v kterou denní dobu poslouchám. Kultura poslechu se sjednotila je jasné že večer když utichne okolní ruch je poslech daleko příjemnější ale během dne není případný poslech horor. Nebudu se zde rozepisovat o tónech, barvách či texturách zvuku ale naprosto jasně mohu prohlásit že cítím více chlupatostí v nahrávkách, hudbu nyní vnímám daleko intenzivněji, objevuji dosud nepoznané v nahrávkách - od poslechu odcházím jen velice nerad je to jako droga . . víc . . víc a další, blaho. A poslední přirovnání - hudba konečně opustila stěny reprobeden a vznáší se v prostoru, dál nebudu pokračovat neumím to lépe popsat a tím se také omlouvám všem kteří jsou zvyklí na krásné efičákovo poetické básnění. Co mne naštvalo: Otisky prstů na přístroji, nutná reklamace jednoho přístroje - rozlepená přední záslepka pro napájení přístrojů, poškozené ( rozleptané ) sklíčko displeje vše vyřešeno bez problému reklamací, při porovnání a současném zapojení do jedné zásuvky PF40 a PF50 neukazují přístroje shodnou úroveň voltáže v neprospěch PF40 o zhruba 7,5V dále považuji za zmatený údaj při odběru přístrojů uváděný na displeji filtru v Ampérech. Jednou ukazují všechny zapojené přístroje 0,5A jindy jenom TV cykluje mezi 0,6 až 1A ale bohužel nemám jak tuto hodnotu odběru změřit. Osobně si myslím že jde alespoň v případě měření vstupní Voltáže přístroj lépe něčím nakalibrovat, když na to někdo ze zdejšího fóra přijde bylo by to fajn když se ozve jak to seřídit. A poslední připomínka - na zadní stěně přístroje je pouze jedna zásuvka pro přístroje s náročnějším odběrem proudu. Toliko tedy moje zatím šťastné soužití s Belkinem. Jsem přihlášený na fóru již delší čas a jde o moji zdejší prvotinu, tak se omlouvám že jsem se tak rozepsal.

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 17
Registrován: 16 kvě 2008 08:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od Dan »

Rád bych zde ještě dodal že svoji sestavu zde uvádím pro představu k jakým přístrojům jsem si Belkina pořídil. Kvalita a funkce či účinnost filtru je závislá dle mého soudu na míře znečištění v daném místě použití.

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 17
Registrován: 16 kvě 2008 08:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od Dan »

Dodatek k dodatku *headbang*
Jako další dobrou vlastnost jsem neuvedl to hlavní ! na rozdíl od jiných filtrů které jsem vlastnil nežere Belkin dynamiku projevu zesilovače. Zatím použité zesilovače: Yamaha AX-892, AX-596, DSP-AZ1 a koncák MX - 1000, MX - 10.000 - zapůjčený dále lampový zesilovač Yagyn a Sound Luster - (China)

efičák
Příspěvky: 1964
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od efičák »

Až nyní čtu Danovu prvotinu.
Děkuji za zcela jasné popsání účinku pasivní filtrace.
Stejně to cítím i já. Můj Vincent CD a Densen by bez filtrace nebyly, co jsou!
Pro sebe vyzdvihuji, že cítíš více chlupatosti v nahrávkách.
Ano, tudy vede cesta k hodnotnému poslechu!
Vlastním jiný filtr. Je snad až příliš silný. Dokonce na silnějších zásuvkách brzdí dynamiku zesilovače.

hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od hi-fi calvus »

Jen se podepisuji pod to, co již napsal Dan výše.
Více o filtru jsem psal zde : http://www.hifipassion.com/hifi/index.p ... 661&page=4
Majitelem jsem již od loňských vánoc a mohu se podepsat pod naprostou spokojenost.
Spínané zásuvky si mě úplně rozmazlily. Celé propojení obou řetězců (stereo+kino/tv) s tímto komponentem na samotném začátku je dosud tím nejlepším jaké jsem kdy měl. Makro příkazy na ovládači od AVR NAD T753 řeší operace jež je paráda pozorovat ještě dneska.
Co se týče starostí s bouřkami, tak ty mě již netrápí, běžně poslouchám nebo sleduji film či tv a dost často dochází k přepětí a odstřelení přístrojů od sítě v těchto situacích a ještě k žádné ujmě ničeho nedošlo, pohoda. Jen musím vstát a přidržet na belkinu chvíli power čudlík ať se vše nahodí zpět do provozu.
Když nejsme doma neřeším nic a jednoduše důvěřuji Belkinu.
Co se týče pomluv na změnu zvuku v řetězci kde tento komponent stojí na samotném začátku, tak na mě tyhle kecy neplatí.
Já jsem si jednoduše před koupi filtr zapůjčil na celý víkend pro své testy, kde jsem jej sám vyzkoušel, poté (nebo před tím testem, už se nepamatuji) jsem ještě mluvil po telefonu (jeden z mých nejdelších telefonátu života, prozatím) s jedním kolegou (teď už i z tohoto fora) majitelem dvou verzí (40,50) a tohle vše mi stačilo k tomu, abych se prostě pro nákup rozhodl.
Dodnes je pro mě tento filtr s funkcemi jaké má a za peníze jenž nás stál, jedním z mnoha mých miláčku, na které se ale nesmí sahat :mrgreen:
To nevadí, protože u mě se nesaha na nic a co se týče úklidu v naší domácností, tak celá elektro technika v našem domě, je místo, kde uklízím jedině já.
Moje družka to dobře ví a tohle pravidlo uctívá asi jako aztécové uctívali bohy. :mrgreen:

milraz
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2008 10:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od milraz »

DAN
Takze tomu mam rozumiet ze PF-30,PF-40 nieje vhodne kupovat radsej dosetrit na tu PF-50?Trochu ma odradza tvoja reklamacia.Este premyslam nad filtami od MONSTER audio jeden som vydel za podobnu cenu ako belkin.

hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od hi-fi calvus »

to Millraz: Za sebe jen tolik: 30-ku jsem půjčenou neměl, ale tu 40-ku ano a rozdíl mezi 40 a 50 je za prvé v absenci spínaných zásuvkách u 40-ky a za druhé, padesátka má navíc filtraci pro digi část (4 zásuvky) u 40-ky jsou všechny 4 na jedné filtraci, což může (a nemusí) mít u některých komponentů špatný vliv, například brum apd. kdežto 50- ka má ty 4 digi zásuvky rozděleny do dvou filtrů. To je ten filtr navíc (snad jsem to popsal dosti srozumitelně).
Já vidím hlavní problém v té absenci spínaných zásuvek, což je fakt supr funkce, jde o to, že si na ty spínané sekce zapojíš komponenty jaké chceš, třeba ty největší žrouty ve standby a pak receiverem, který propojíš s belkinem odstřeluješ ty přístroje jedním stiskem na ovládači, navíc si nastavíš spoždění jaké chceš, jsou tam tři možnosti. Tato funkce šetří dost elektrické energie, respektive tvojí kapsu. Mám na ty zásuvky zapojené SAT AVR+VCR+CRT TV+DVD player. Navíc pak při poslechu ve stereu na odděleném řetězci jsou vlastně tyto 4 komponenty vlastně jako vytažené ze sítě, tedy případné ruchy se ještě více minimalizují. Tato funkce je podle mě za těch pár kaček navíc od 40-ky rozhodující a kdybych uvažoval např. o 30-ce nebo 40-ce, tak jedině z důvodu rozšíření komponent v budoucnu, prostě když už bude těch zásuvek málo.
Co je u všech tří belkinu škoda je, že všechny tři mají pouze jednu zásuvku pro koncáky, to bude asi každému z nás málo, sám bych už teď potřeboval tři! Takže proto musím mít subík a AVR na alternatívě, což už podle mě není ono, proto snad v budoucnu půjdu např. do 30-ky, možná 40-ky.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od bohus »

Mají jej ve Špalku v "bazaru" za 8000 Kč.

milraz
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2008 10:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od milraz »

Dik za vycerpavajucu odpoved moc si mi pomohol.
Dik aj za typ na nakup.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od noaid »

Jsou nějaké dlouhodobější zkušenosti s tímto filtrem PF50? Uvažuji o koupi ale zaráží mne, že bylo i dost inzerátů na prodej, tak nevím, jestli v tom není nějaký háček. Moc bych byl vděčný za upozornění či pochvalu.
Už jsem googlil, ale většinou jde o názory již starší, z počátku prodeje. Proto by byly fajn ty dlouhodobější zkušenosti. Díky moc předem.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový pasivní filtr BELKIN PF-50

Příspěvek od noaid »

No nic, tak jsem se rozhodl, ať mi to neuteče. Už leží vedle mne, těším se, až to doma zapojím. Riskl jsem to, za 3500 Kč nový zabalený, no nekup to. Za 15000 bych si toho nevšímal. Teď už můžu říct i kde byl - Autocont v Ostravě ve výprodeji jeden jediný kus, už jej neprodávají. Ležel jim tam dlouho na skladě, tak snížili cenu na čtvrtinu. *hura*
Je to ale kráva velká, zatím největší zařízení co mám.
Pak napíšu, jestli se u mne něco změnilo ve zvuku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host