Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Vše potřebné ke kvalitnímu napájení našich sestav.
Odpovědět
hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Příspěvek od hřebík »

Ahoj,

docela by mě zajímalo, zda tu někdo nemá přímé porovnání Accuphase PS-1220 (kterou se teď chystám koupit za ještě snad rozumné peníze :) ) a produktů od PS Audio, tj. aktuálně nejvyššího modelu PerfectWave P10 Power Plant.

V současné době mám mám PS Audio Power Plant Premier a mým sestavám svědčí. Sestav mám víc a už je nechci měnit, ale hledám v nich další potenciál... Polepším si s Accuphase PS-1220 oproti Power Plant Premier? A jak je na tom PerfectWave P10 vs Accuphase PS-1220?

Díky moc za přímé zkušenosti... nepodařilo se mi najít příliš mnoho porovnání... v podstatě žádné podrobné.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Příspěvek od hřebík »

První dojmy po výměně PS-Audio PPP a zapojení Accuphase PS-1220: Zvuk se ještě víc zklidnil a zpřesnil, nástroje znějí ještě reálněji, vokály jsou srozumitelnější. Prostor se zaostřil a zpřesnil, zlepšila se dynamika... Vše zní celkově líp, reálněji... je to tím větší požitek... Utracených peněz nelituju :)

sekal
Příspěvky: 1488
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Příspěvek od sekal »

Co vše jsi měl na PPP připojeno ? Nepozoroval jsi po zapojení PPP úbytek dynamiky reprodukce ? Neměl jsi u PPP potíže s brumem, který je popisován na některých zahran. fórech ?

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Příspěvek od hřebík »

Na PPP a teď i Accuphase mám zapojeno to samé, a to: Počítač (ze kterého hraju), pak USB>I2S a SPDIF převodníky (Offramp 5, hiFace Evo), pak DAC Audio-GD Master 7, předzesilovač MBL 5011 a konec Leben CS-600 (ten používám hlavně pro sluchátka a menší repro)... Zatím Accuphase testuju na sluchátkách (Sennheiser HD800). K repru (a dalším kombinacím) se dostanu snad brzy...

Co se týče PPP: Brum jsem na poslechových hladinách nepozoroval. Nebruměla ani PPP, ani komponenty, ale k PPP jsem nikdy dlouhodobě nezapojoval výkonnější konce k repro, ty mám přímo do zásuvky. Krátce jsem to kdysi zkoušel, ale konce byly lepší přímo do zásuvky, tak jsem je tak nechal. K Accuphase je někdy ze zvědavosti zkusím, ale asi ne brzy, nechce se mi Accuphase znovu přesunovat, je to dost "fuška".

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Příspěvek od Renown »

PS-Audio PPP je jednoznačným přínosem u levných sestav. U drahých sestav je naopak vliv neutrální nebo spíše negativní.
Na jedné Analogové Akademii jsme se tomu věnovali. Pamatuji si, že tam byl předzesilovač Audio Research Reference 5, CD player Pioneer PD-95, nějaký gramofon, monobloky Audio Research a bedny Wilson Audio WAWP. Téhle sestavě PS-Audio PPP vysloveně škodil. A to i když monobloky do něj zapojené nebyly.
Prošlo mi jich rukama několik, brum nebyl ani u jednoho. Pokud by tam byl brum, měl by to řešit PS-Audio Humbuster.
Je to mimochodem velmi poruchový přístroj. Řekl bych, že v záruce odejde tak 50%, možná i více.

Nejlepší co podle mého názoru existuje je Isotek Genesis.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Příspěvek od hřebík »

Zapomněl jsem napsat, že konce k velkým repro, co jsem s PPP zkoušel, byly lampové. Bez PPP (tj. přímo do zásuvky) hrály o trochu líp. Ale pro můj DAC a předzesilovač byl PPP přínosem. PPP považuju za povedený přístroj (mám ho ca 2-3 roky a bez problémů), který mi v sestavě pomohl, ale Accu PS-1220 je lepší. Nejsou to "dramatické" rozdíly ve zvuku, ale je to patrné, všechno hraje o zas o kousek líp. Hudbu jsem si dost užíval i s PPP a užívám si ji teď s Accu ještě o trošku víc.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Accuphase PS-1220 vs PS Audio ... zkušenosti

Příspěvek od NA »

K pračce Accuphase, mam osobní zkušenosti s PS 1200.
I u této koncepce byl rozdíl s různými předřazenými síťovými kabely, což mě překvapilo díky principu činnosti. Byl tu ale vyložený problém, při zapojení zesilovače došlo k silnému efektu ztráty definice basů a pocit ospalosti muziky. Toto mě donutilo ke zkouškám různých jiných řešení a vyústilo to k výrobě vlastní síťové filtrační jednotky, která nemá s napájením zesilovačů žádný problém a to ani u již poměrně "parních" strojů jako je PARASOUND HALO A 21,SP AUDIO A400, či Vincent SV238Mk a přitom dosahuje kvalit zvukového přínosu lídrů v oboru.
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host