Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
hifistan
Příspěvky: 198
Registrován: 17 čer 2015 15:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od hifistan »

To Renown : Je to vůbec veřejné fórum ?....nebo fórum pro proklamaci výrobků a nebo prodejců nejrůznějších značek ?....Myslím , že moje zadání bylo jasné...

hifistan
Příspěvky: 198
Registrován: 17 čer 2015 15:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od hifistan »

Nechci se tu s nikým dohadovat....ale tahle reakce se mi fakt nelíbí....to je vše


hifistan
Příspěvky: 198
Registrován: 17 čer 2015 15:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od hifistan »

Děkuji ještě jednou všem , za projevený zájem na toto téma , příspěvky Renowna a BVa beru za úsměvné a bezpředmětné....hezký večer všem

boxer

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od boxer »

Hifistane , mohl bys ty své výlevy zklidnit? Tebe kopl kůň? Nikdo ti nic nedělá a ty se čílíš jako malej kluk. To , že s tebou někdo nesouhlasí přeci neznamená, že tady budeš vyštěkávat. Mne například odborné posouzení BVa zajímá. A nepůjdu si kvůli tomu koupit jeho zesilovač a svůj prodat.
Tady se nebavíme o subjektivním poslechu a pocitech z něj, ale o měření a výsledcích z něj a vlivu na výsledný zvuk. To že to neslyšíš (nechceš slyšet) neznamená, že to tam není.

BVa
Dám sem všechna dostupná měření od Brystona 3b sst. Můžeš , nejlépe "červenou ceruzkou", vyznačit to, co není úplně vynikající? (Všimni si, jak jsem elegantně nenapsal , ...co je špatně).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

hifistan
Příspěvky: 198
Registrován: 17 čer 2015 15:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od hifistan »

Boxere , děkuji za upozornění , naposledy opakuji , že moje otázka zněla - rada a zkušenosti s použitím xlr kabelů v určité kombinaci konkrétních přístrojů a rozhodně jsem se neptal na zkreslení a už vůbec ne nějakého výrobce. Bohužel BVa mi tu začal dávat rady , které vůbec nekorespondují s mým dotazem a to další nebudu komentovat. Znova opakuji - jediná konkrétní odpověď na téma byla Zdenyho a zajímají mne i názory ostatních přispěvatelů na toto téma - které se týkalo kabelů. Rád bych si některé vypůjčil a vyzkoušel - ne pro jejich parametry , ale abych na konkrétní sestavě slyšel - jak hrají . Nepotřebuji ani ladit sestavu , jen hledám nějaké tipy pro vyzkoušení. Vidím , že diskutovat s některými je hrozně obtížné a asi je to hodně spojené se skrytou obchodní politikou .

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od Zdeny »

Boxere: tady je řeč o 14BSST.

hifistan
Příspěvky: 198
Registrován: 17 čer 2015 15:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od hifistan »

Mimo jiné Boxxere , jaké ty máš zkušenosti s kabeláží ke svému Brystonu B14SST ? Předzesilovač máš lepší , ale konce máme stejné , napiš prosím jaké kabely používáš a jestli jsi je během doby měnil . Díky.

hifistan
Příspěvky: 198
Registrován: 17 čer 2015 15:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od hifistan »

To Zdeny , díky za podporu , alespoň v tom nejsem sám - kdo vnímá , že se někteří diskutující vůbec nedrží tématu - ať už jsou jejich pohnutky jakékoliv - a pak se diví , že se rozčiluji. :cry:

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od BVa »

2 hifistan
Toto
ale zdá se mi v dané kombinaci poněkud prezentnější v oblasti středů.
nie je vlastnosť kábla, ale vlastnosť tej zostavy . Všetko čo som napísal je , že je to charakteristika Brystonov (čo potvrdil v príspevkoch aj Zdeny), je to dané ich zapojením konca a vlastnosťami BP25, a že toto káblom neodstrániš. Toto je silne k tématu, aj keď sa ti to nepáči. Všetko ostatné je len tvoja "dedukcia" a urazená ješitná reakcia malého chlapca. Nikde tu nič "neproklamujem", len doporučujem používať zdravý rozum a nie alchýmiu. Takže tak.
2 boxer
Je to to "smetí" pod cca 2kHz v spektrách. Pri logaritmickej ose x by bolo vidieť, že sú to kombinácie zložiek siete a intermodulačných produktov, ktoré sa budú výrazne meniť s výkonom.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od PMA »

BVa: vyslovil jste řadu nekonzistentních hypotéz ohledně Bryston výkonových zesilovačů. Údajné vyšší zkreslení na malých výkonech, je to vidět na THD a ne na THD+N, je to vidět jako zvýšení zkreslení mezi 10 a 20kHz, je to to smetí pod 2kHz, intermodulační produkty. Jsou to všechno jen Vaše dohady a hypotézy, žádná vysvětlení pro ostřejší zvuk. Ve skutečnosti z těch ukázaných grafů nelze popisovaný subjektivní dojem vysvětlit.
Pavel Macura Audio

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od jimmi »

Bryston nemá ostrejší zvuk. Predzosilnovač BP 25 poznám dobre mal som ho doma aj koncák 4 BSST. Podla toho dedukujem že ani v koncáku B14SST nebude problém .

.....................................

Prenos zvuku treba brať komplexne ako celu zostavu. A v nej velký vplyv má rozna kabeláž.
Akustika,miestnosť(ideálne už akusticky upravená ),nábytok,sedačka,doplnky bytové aj akustické. (podložky,hroty,rezonatory)

Od začiatku ,"poistky" (ideálne poistkový odpojovač ) prívod elektriky (ideálne samostatný prívod tak 4-6mm2 na žilu -nutnosť tienený napr.v medenom pocinovanom oplete ) ,kvalitná zasuvka,kvalitná sieťová šnura ktorá je odolná voči rušeniu RF (Radio Frequency) aj EMI/EMF do:

1. sieťovej pračky
2.odelovacieho trafa (može ? byť asi aj hned aj za poistkovým odpojovačom )
3.filtra

4. rozna kombinacia tých 3 vecí

Poradie je rozne aj vplyv prístrojov podla ich kvality. Pre niekoho prečistenie,stabilizovanie elektriky znamená zhoršenie lebo zvuk zostane povačšine presnejší bez dunenia rozmazania na basoch stredy aj výšky priestor su iné a može ale nemusí viac triediť rozne nahrávky.

Prístroje dalej vyžaduje tiež kvalitné ( aj poistky ) a to píšem a zdvoraznujem KVALITNE :

1. sieťové káble
2.prepojovacie káble
3.reprokáble (reprokábel)


Jednoznačná odpoved ktoré to priamo su NEXISTUJE !



Ak je možné tiež použiť všetky káble čo najviac odolné voči rušeniu RF (Radio Frequency) aj EMI/EMF

Je to vec kopromisu ale zázraky od lacných komponentov aj lacných káblov nečakajte. Zázrak sa nekoná.

Co je ešte znesitelné to si každý poslucháč musí sám podla roznych nárokov a požiadaviek aj podla financii určiť sám.

Je to vec vývoja HIFI poslucháča. :)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od lachim »

hifistan

obávám se, že ti rada z fóra bude stejně k ničemu.
chce to zkoušet sám, na své sestavě.
záleží vlastně jen na tom kolik máš Kč. na benzín a zálohy. nebo jak káblově "vybavené" máš hifi kamarády.
vyzkoušej stříbro x měď. drahé stříbro x levné stříbro, tohle proti tomuhle...
prostě si pohraj "se zvukem".

boxxer, renown, pma, bv..... se takovému hraní budou vždy smát. logicky tě budou směrovat k řešení akustiky a možná tak repro kabelů.
xlr kabeláž budou vždy považovat za zcela marginální.
pytel, já, petr5, zdeny .... vždy budeme radit si káble prostě půjčit a vyzkoušet.
( ale akustiku budeme též považovat za důležitější)

osobně jsem vyzkoušel z kabelů xlr vše možné. od diy z "prodance" - supru - hga - van d.hull - taralabs - harmonix - až po valhalla odin.
dnes používám stříbro od v.d.h. a kabeláž xlr nijak neřeším.
( spíše bych na tvém místě napřed řešil filtraci napájení, ustavení repro a uložení jednotlivých přístrojů)
akustiku celé místnosti pořídíš v ceně xlr nordostů valhalla a slyšet to bude 100x více. ale to asi tušíš sám.
:-)

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od BVa »

2PMA
Je to všetko konzistentné, a vy to viete.. Maskovanie skreslení v meraní pri menších výkonoch zložkou (konštantnou) +N, bolo by to vidieť na závislosti THD vs výkon pre kmitočty 10-20kHz (nie 1kHz), ale bez zložky +N , intermodulácia zo skreslení z nadakustického pásma sa dostane do akustického pásma a spolu so smetím zo siete sa prejaví "lesom" od 50Hz do niekoľko kHz, zapojenie konca Brystonov-kombinácia EF a CFP, problémy rýchlo rastúce s kmitočtom (priečne prúdy), BP25-zapojenie zosilňovacích modulov,atď.. Navyše "pár" Brystonov som mal možnosť si zmerať. Alebo je to reakcia na niečo úplne iné? ;)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od PMA »

jimmi píše:Bryston nemá ostrejší zvuk.
Podle mě má. Před 13 lety jsme u Marka Švejdy, recenzenta pro časopis Audio, srovnávali Bryston 4B-SST s tehdejším mým zesilovačem v čisté třídě A, cca 2 x 30W/8 ohm. Oba jsme se shodli na tom, že Bryston měl "ostřejší" zvuk. V sestavě se měnil jen koncový zesilovač.

Brystona jsem nikdy neměl možnost měřit a určitě bych si netroufl přiřadit zvukový rozdíl některému z tady ukázaných grafů. Existuje řada zesilovačů s podobnými produkty pod 2kHz, např., přitom některé hrají subjektivně ostře a jiné temně se subjektivně zdůrazněným dolním pásmem (i když ampl. char. je rovná). Na základě grafů z časopisů se netroufnu na nic soudit, pokud to není vyložený průšvih, ale nic takového u grafů 3B-SST2 vidět není.
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti