Tape deck - nostalgia

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tape deck - nostalgia

Příspěvek od MB »

Dnes som po hodne dlhej dobe opet zapojil tapedeck a strasne ma to chytilo...
Takze:
1. Opet zakladam vlakno Tapedeck - nostalgia
2. Vytahujem a oprasujem mraky kaziet a na ebay sa prehrbam mrakmi kazetakov
3. Moj sucasny tapedeck je TEAC V-2030S

Obrázek

A u mna doma....

Obrázek

4. Jedneho dna si rozhodne kupim TEAC V-8030S v ciernej farbe
Obrázek
alebo Sony TC-KA1ES, 2ES,3ES.... TC-KA7ES (to aby mi viac designovo zapadol :mrgreen:, na fotke je zlata 6ES )
Obrázek

5. Tak a teraz chcem opet vediet, kto doma este co pocuva za kazetacik *thumbs up*

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Renown »

Já poslouchám kazeťák, mám jej i v autě a jinak v práci mám Technics RS-BX747, pak ještě Aiwu AD-F770. Hraje to pořád dobře, ale nehraje to tak dobře jako LP a není to tak pohodlné na ovládání jako CD player nebo MP3 player nebo comp.

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Oggy »

Muj kazetacek Rotel RD 960BX odpociva v krabici, nevesel se do stolku a taky se uz na nej jen prasilo. :shock: Neni to sice zadne delo, ale poslouchat se dal.

Obrázek

MB

Ten Teac 8030 je deeeeeelo! *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Fidas »

Měl jsem kdysi krasavce podle mě nejkrásnějšího .. a uměl hrát!
http://www.thevintageknob.org/MARANTZ/S ... 9020.html#

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Oggy »

Fidas píše:Měl jsem kdysi krasavce podle mě nejkrásnějšího .. a uměl hrát!
http://www.thevintageknob.org/MARANTZ/S ... 9020.html#
To je palba! Dvourychlostni deck. Ani jsem netusil, ze se to vyrabelo. :o

Vajgl
Příspěvky: 48
Registrován: 22 dub 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Vajgl »

Teac V 8030 mě zrovna přehrává nové album Morcheeba které jsem nahrál na metalku TDK MA (deck Pioneer CT-S 820 S) a zítra si jej poslechnu na Akai GX75 protože není ani týden doma a je to krasavec bez větších známek používání vč. dálkového ovládání.... konečně jsem se dopracoval k celkem solidním strojům... teď už jenom Revox B215 a Nakamichi Dragon a je to hotová magnetická nirvána. Až budu mít foto tak jej sem dám. V krabici mám Sony TC-K 590 s doma dělanými bočnicemi, kdyby byl zájem, je volný, nevejde se mi do sestavy.

Obrázek

Uživatelský avatar
phexsys
Příspěvky: 28
Registrován: 09 kvě 2008 15:36
Kontaktovat uživatele:

zbierka Pioneer tape deckov

Příspěvek od phexsys »

Podelím sa s Vami o moje nadšenie zo zbierky komponentov od Pioneer-u ;)
Pioneer CT-S810S - 3 head, 3 motory, dual capstan, Dolby S, automatická kalibrácia
Obrázek

Pioneer CT-656 MkII - 3 head, 2 motory (patri k zbierke k A-656MkII a F-656MkII) a CT-737 MkII - 3 head, mechanika CT-91a, manuálna kalibrácia
Obrázek

Pioneer CT-S610 - 3 head, dual capstan, model dizajnovo identicky s CT810S bez dolby S, CT-W830R - extremne zachovaly double deck s funkciou paralelného nahrávania (mazania) - 2 samostatné 2-motorové mechaniky, každá s vlastným obvodom Dolby B a C (žiaľ bez kalibrácie) a novší model CT-W720R - double record už aj s automatickou kalibráciou. Ešte mimo zostáv mám odloženú CT-W703 RS s Dolby S, ale dizajnovo a ročnikovo sa mi nikde nehodí.
Obrázek

a ešte jeden z posledných prírastkov TEAC V-1030, model identicky s MB-ho V-2030, avšak ukrátený o jeden capstan a bez Dolby S.
Obrázek

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Rowing »

Při pohledu na ty fotky člověk lituje, že éra kazet už je opravdu pryč. :(
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Fidas »

Byly to krásné mašinky, bylo vidět, že se něco točí :) Bohužel dnes už mechanické hračičky patří sběratelům ...

Uživatelský avatar
EZ647
Příspěvky: 6
Registrován: 24 čer 2008 18:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od EZ647 »

Zdravím všetkých priaznivcov tapedeckov.

Ja stále používam aktívne kazeťáky a kazety, vždy pokiaľ to ide, prehrávanie kaziet je na dennom poriadku a nahrávanie vždy keď je príležitosť.
Na 3-hlavom dual capstan Akai DX-57 to ide jedna radosť. Taktiež príležitostne oprášim Technics RS-TR575 a RS-TR979.


Pochváľte sa všetci čo najradšej nahrávate a na aké kazety najčastejjšie ;)

Vajgl
Příspěvky: 48
Registrován: 22 dub 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Vajgl »

Tak mám tady něco pro vás pánové ……

I když to nevypadá moc esteticky, v praxi se mi osvědčilo skladovat kazety v krabicích od bot se silicagelem. Mám je pod postelí a protože jsou na zemi je tam stálá teplota (v létě okolo 25°C) a nepráší se na ně tak je to velmi pratické:
Obrázek

Takhle vypadají mnou dělané obaly (Hooverphonic). Ke každé kazetě si napíšu kdy a na čem byla nahrána.
Obrázek

A tady moje zásoby do budoucna. Koupeno cca před rokem za 20Kč/kus.
Obrázek

Obal „Project Pitchfork – Kaskade“, tištěno na fotopapír. Opět s označením všech údajů o nahrávce.
Obrázek

A zde CDP Aiwa XC 777 a pod ní Teac V 8030, v současné době mimo provoz, potřebuji přehodit motor který ovládá mechaniku – občasné závady Nakamichi mechanik (tato závada se vyskytuje i u jiných strojů např. Kenwood, které nají v sobě součásti Nakamichi), žádný závažný problém to není.
Obrázek

Pioneer CT-S 820 S a nad ním DVD/SACD Yamaha S657. Nad tím vším ještě bude Akai GX75, momentálně nepřítomen, odskočil si ke kamarádovi na přeměření. Zcela nahoře je gramec Citronic PD1-mk3 s přenoskou Stanton.
Obrázek

Tady „inteligentní displej“ upozorňuje na otevřené futra ;)
Obrázek

A pohled z profilu i na bočnice – nejsou originál, říznul jsem dřevotřísku a oblepil hranou.
Obrázek

Tak to vše k mé sbírce. Co dodat, potrpím si na čistotu a hlavně si hraji s grafickou úpravou obalů. Nechci se s nikým přít, jak už někdo výše řekl, tyhle mechanické hračky jsou pro sběratele a čas jejich slávy je nenávratně pryč. I když to nemá žádný racionální důvod, mě se tato technika líbí (mám slabost i pro filmové zrcadlovky) a proto nadále zůstávám u nahrávání na kazety, to ale neznamená že se moderním technologiím bráním. Berte to jako mou sběratelskou vášeň. Tak se taky pochlubte svýma mašinkama popřípadě jakým způsobem vedete a skladujete kazety. Tak se mějte a ANALOGU ZDAR !!!

Uživatelský avatar
EZ647
Příspěvky: 6
Registrován: 24 čer 2008 18:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od EZ647 »

Tak tu je niečo z mojej zásoby kaziet, bohužiaľ väčšinou ich mám po jednom kuse.
Obrázek

Uživatelský avatar
phexsys
Příspěvky: 28
Registrován: 09 kvě 2008 15:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od phexsys »

Vajgl: Tvoje nadšenie z kazetových magnetofónov je mi blízke, trpím rovnakým postihnutím ;) . Po spojazdnení regáloviek sa neviem nabažiť nahrávok na kazetách.
Obdivujem tvojho tvoriveho ducha pri tvorbe labelov kaziet. Tiež som sa o niečo také pokúšal. Zaberá to však možstvo času. Dokonca som robil aj nálepky na nosiče, možno na dôchodku bude viac času.
Inak som dosť neporiadny, takže sa mi kazety povaľujú kade-tade. Samozrejme vzácne kúsky sú v stojanoch, ale k bežným tuctovkám som si rešpekt nevybudoval.
Inšpiroval si ma k výrobe bočníc na Pioneer komponenty v dizajne Urushi. Na skúšku som dal vyrobiť na zosilňovač A-656 MkII.
Materiál by mal byť MDF s nalisovanou dyhou, namorený na mahagon a streknutý vysokoleskom. Akonáhle budú bočnice doma, pochválim sa fotkou.

EZ647: Parádna zbierka. Kazety typu reel to reel (tíško závidím).

Uživatelský avatar
EZ647
Příspěvky: 6
Registrován: 24 čer 2008 18:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od EZ647 »

phexsys: Reel to reel sa daju čas od času zohnať v aukciach, ale paradoxne tieto niesu moc kvalitné, ale dizajnovo efektné, inak aj teraz je nejaka reel to reel na aukru.cz

Vajgl
Příspěvky: 48
Registrován: 22 dub 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tape deck - nostalgia

Příspěvek od Vajgl »

S nahráváním na pás je to stejné jako s celým analogem, včetně fotografování na film. To si prostě člověk musí koupit pořádné zrcadlo, pořádnej objektiv, naládovat to kvalitnim filmem, hlavně o tom něco vědět, dát do labu kde o tom taky něco vědí a pak to jsou fotečky jak víno ... s nahráváním na kazety je to totéž. Když už v dnešní době se někdo do toho takhle pustí, měl by jít do skutečně kvalitních seřízených mašin, jinač jej čeká jen zklamání a poměrně velká finanční a časová ztráta. Zbytečně nešetřit, koupit si kvalitní tříhlavý (pokud možno dual capstan) stroj, nechat si jej prohlídnout odborníkem, vyměnit řemeny, přítlačné kladky, DEMAGNETIZOVAT HLAVU :!: a shánět kvalitní kazety, přitom nezapomínat na zdroj signálu a kvalitní kabeláž, změny jsou nevratné - špatný signál = špatná nahrávka. Co se týče životnosti, tak některé nahrávky budou mít brzy 20let a když nastartuju TEAC tak to hraje zatraceně dobře :ugeek: ... sem zvědav kolik vydrží pálená CD-R

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host