ASUS O!Play BDS-700

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
mirdaric
Příspěvky: 26
Registrován: 21 kvě 2010 14:55
Kontaktovat uživatele:

ASUS O!Play BDS-700

Příspěvek od mirdaric »

Chtěl bych slyšet někoho názor.. je to velký propadák, nebo něco slušného pro hluboko do kapsy?
Přehrávač BDS-700 obsahuje stereo D/A převodník s odstupem signálu od šumu 115 dB a také podporu standardů Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio či bezeztrátový 7.1kanálový zvukový výstup. Příslušné výstupy jsou zde pozlacené.
Obrázek

MartinSt4
Příspěvky: 136
Registrován: 03 úno 2010 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS O!Play BDS-700

Příspěvek od MartinSt4 »

Těžko hodnotit něco, co se ještě neprodává. Na domácí kino a přehrávání video formátů, hlavně *.mkv souborů asi supr mašinka. Na hifi asi nic moc. Mám osobní zkušenost s Oplay Air, na domácí kino je to ideální, akorát nepustí HD zvuk přes HDMI do receiveru, což BDS 700 má. jako přehrávač flac souborů je použitelný s externím DACem, interní nestojí za nic. Velkou výhodu vidím v možnosti ovládání přes iphone, ipad, android. Chce to ale počkat až na testy. V poslední době mají nové MMC hodně neodladěné firmwary např. Xtreamer SW2, Prodigi.

Cormack
Příspěvky: 81
Registrován: 18 lis 2008 07:14
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS O!Play BDS-700

Příspěvek od Cormack »

Ve Stereo - Video vyšla recenze a chválí jej tam! Zejména formátová kompatibilita.

MartinSt4
Příspěvky: 136
Registrován: 03 úno 2010 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS O!Play BDS-700

Příspěvek od MartinSt4 »

Další recenzi jsem našel na:
http://www.easycom.com.ua/mmedia/obzor_ ... 0/?lang=ru

Pomocí googlu a svých hluboko v mozku ukrytých zbytků ruštiny jsem to přečetl. Je pravda, že to nevypadá vůbec špatně, je to postavené na jiné bázi než vetšina současných MMC(Realtek). Na domácí kino to bude dobrá mašinka, výhodná je kombinace BD mechaniky a možnosti připojení externích zdrojů. Další výhodu vidím ve dvou HDMI výstupech, kdy jeden je možný zapojit přímo do televize a přes druhý vést audio do receiveru, když nemá podporu 3D výstupu.
Co se týče audio formátů mimo jiné podporuje FLAC do 24/192 s výstupem přes koax. V kombinaci s lepším DACem to může celkem slušně hrát.
U nás se zatím neprodává, předběžná cena je cca 5 tis. Kč

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS O!Play BDS-700

Příspěvek od agavel »

MartinSt4 píše:Co se týče audio formátů mimo jiné podporuje FLAC do 24/192 s výstupem přes koax. V kombinaci s lepším DACem to může celkem slušně hrát.
Pokud ten výstup bude džungle jitter je otázka, co s tím dokáže DAC udělat.

mirdaric
Příspěvky: 26
Registrován: 21 kvě 2010 14:55
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS O!Play BDS-700

Příspěvek od mirdaric »

Asi může vadit , že je pouze USB2 ne USB3

MartinSt4
Příspěvky: 136
Registrován: 03 úno 2010 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS O!Play BDS-700

Příspěvek od MartinSt4 »

agavel píše:Pokud ten výstup bude džungle jitter je otázka, co s tím dokáže DAC udělat.
Je jasné, že tyto přehřávače nelze srovnávat se siťovými přehrávači v ceně 10x vyšší. Jsou primárně určené na domácí kino, přehrávání hudby a fotek je spíše doplněk. V mém případě, když mám k tomu NAS server, tak proč to nepoužít. Jak jsem psal mám zkušenost s jiným typem od ASUS a kombinaci s DacMagicem hraje překvapivě dobře, což mi potvrdili i zkušení hifisti u mně doma. Přehrávaní Flacu není mojí prioritou, beru to jako doplněk audio systému. BDS-700 aspoň papírově to tak vypadá, že má vylepšené audio funkce, lepší podporu formátu, režim pure audio(vypne video obvody).
Malá zkušenost ze zahraničí:
http://soundstagex.com/index.php?option ... t&Itemid=2

USB 2.0 není problém, zvládne bez problémů datový tok HD videa, spíše je škoda, že tam není gigová síťovka.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host