Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od efičák »

Amatérská uživatelská recenze.

Edgar TP-105VR

http://www.canor-audio.com/pic/p_tp105vr_02.jpg

Obrázek

Popis:
Integrovaný elektronkový zesilovač, upoutá originálním panelem z masivního namořeného třešňového dřeva, opatřený matným kvalitním lakem.
3 knoflíky, ovládají vypínač, hlasitost, a volič kanálů.
Panelu po zapnutí, vévodí modře prosvětlený symbol Edgaru, ladičky komorního A.
Předesílá jeho nejsilnější stránku, reprodukci středů, domény 440 Hz.
Plně elektronkové a některé hybridní zesilovače ve středových frekvencích excelují.
Má-li být poslech požitkem, je nejlepší na živo. Na živo je cimbálovka vždy výborná. Audiofilové staví své svatyně za účelem vyvolání, toho nezachytitelného chvění vzduchu. V jisté kvalitě o níž se domnívám, že je důležitá nejvíce ve středech, má Edgar výhodu dobrého lampáče.
Elektronkový předzesilovač je velmi kvalitní. Zesilovač jej vyvádí pro potěchu pre-outem k experimentům s koncovými tranzistorovými zesilovači s vysokým činitelem tlumení.
Ke kontrole velkých, a ještě větších basových reproduktorů, nebo jejich sériích.
Hudebnost triodového předzesilovače ve službách fetového, mosfetového, nebo bipolárního zesilovače, uspokojí ještě více milovníků hybridních kombinací.
Jinak je TP-105VR, více konstruktérem více dotažen. Při přepínání vstupů mezi gramofonem a CDP, jsem postřehl vylepšení.
Přepnutí není mechanické s přeslechy, ale cvaká relé. To byla slabina staršího modelu TP-101, kdy zazníval hrající CDP, do tiché pasáže gramofonu a naopak.

Obrázek

Úlevná je dálka, hlasitosti si dopřávám rád. Náběh je citlivý, komfortní a popravdě pro klasickou hudbu velmi vhodný. Dynamický rozsah baletní hudby přechází od pianissima po forte a to je dobré regulovat.
Výrobce udává (a měří) výkon 40 Wattů pro 4 i 8 Ohmů. Moje méně, než 4 ohmové reproduktory dosahují hlasitostí více než dostatečné.
Přesto, že basově je na tom Edgar výborně, na sloupy s 4 kusy basáků to není.
Samostatné dvoupásmové repra, polypropylén a textilní kalota, byly Edgarovi bezvadným partnerem. Tam si představuji i větší membrány, nebo příjemné zdůraznění basů.
Přesně pro Sonus Faber Concerto. :o)
Kabeláž jsem zvolil masivní a jednoduché vedení, monowiring o větším průřezu.
Bi-wiring Kimber 4TC se mi nelíbil.

Zesilovač je interesantně osazen 12-ti elektronkami (záplava žhavých elektronkových emisí ) . Ty výkonové jsou 6L6GC.
Je to hezký, velmi hřejivý pocit, hrát na tak "starobylý" přístroj s pomocí technologií našich předků. Cítím úctu k plně elektronkovým kvalitním zesilovačům. Rychlé elektrony ve vakuu, poskytují přednosti i mi milé nedokonalosti. Jízda veteránem s láskou rekonstruovaným, patří také k velmi příjemným požitkům.

Obrázek

EL-34, tvoří malebnější zvuk. Možná až moc.
6L6 jsou spíše neutrální.

Obrázek

Použité vakuové usměrňovací diody PY-88 ve zdroji, dávají slyšenému zvuku široký a hluboký prostor, plně využívající kvalit zdroje zvuku.

Obrázek

Obrázek

Dodal jsem Edgarovi svůj nejoblíbenější zdroj - gramofon.
K dispozici mám 5 přenoskových předzesilovačů.
Líbil se mi tranzistorový GTP-1, upravený natvrdo pro MM přenosku 2M Blue.
Špičkový a nejdražší Canor PH 2, novinka v plném elektronkovém provedení,pomáhá potlačit pocit reprodukce.

Sestava pro poslech:
Ortofon 2M Blue, můj nový miláček ( na Ortofon dost muzikální, dynamický plný bas, nádherný masivní diamantový hrot)
Gramofon Holborne vybavený unipivotním slovinským ramínkem Kuzma Stogi S, kabeláží přenoska - phono měděným Cardas.
Přenoskové předzesilovače: Teac, Pro-Ject Phono box II., GTP-1, upravený na míru Ortofon 2M Blue, Canor. PH 2
CDP Densen B-400+.
Kabely Van Den Hul, Cardas, Straight Wire.
DIY pasivní filtr elektrické sítě.
profi reprokabely o cca 3mm průřezu s DIY měděnými vidlicemi
2,5 pásmové sloupy Phonar P4. (bass Vifa papír, střed Phonar polypropylén, výška - nějaký dánský levnější textil)

Poslech:
Zvuk je přesný, detailů je mnoho,
Edgar neproplouvá mlhavým fjördem s majákem tušeným v dáli.
Informuje naplno, dá se říct nekompromisně o terénu v drážkách vynilu, nebo bittech v převodnících.
Bedny jsou spíše monitory, po dvou dnech jsem využil možnosti filtrování el. sítě, tím se důraz na vyšší středy uhladil a zvuk se stal spojitý. Neplatí univerzálně. Záleží na charakteru repro.

Desky:
Hana Hegerová, LP Panton
Když elektronky, tak emoce.
A těchto je na LP Hany Hegerové, více než dost. Královna chansonu intonuje, křičí, šeptá. Emoční rozsah přes obě krajní polohy, na LP ji doprovází bohatý zvuk symfonického orchestru.
Není místa pro zvýhodnění jen jedné části spektra v Edgaru. Je spravedlivý a stejnoměrný. Nepodlehl nabídce na zvýraznění zpěvaččina fenomenálního podání. Neupozadil orchestr.
Přehledné a v celku.

Klasika.
Bachova Mše H-Moll. LP Eterna. Tuto hudbu mám velmi rád. Klade nároky a to vysoké.
Zvuk se Edgarovi neslívá ve forte, rozčlení sborů a kapely má přehlednou scénu.
http://www.youtube.com/watch?v=i4H2b5yQ__Y


Labutí jezero, Čajkovskij. CD Decca 1977. AAD.
Cédéčko výborně nahrané, netrpím chudobou, komprimací středů, sterilitou.
Má to rytmus. Čajkovskij se mi s Edgarem líbí velmi. To poctivost sílení celého spektra, odráží se - odměňuje radostí z baletní hudby a děti plesají, malá si kvůli Edgarovi oblékla sukénku, a hopsá s plným nasazením, jako baletky v národním (moravskoslezkém).


Jazz.
Frank Sinatra a Count Basie
Original výlisek Německo, 1980. Zlatý věk vinylu.
Charakter Frankova hlasu je Edgarem předán. Včetně sonorní barvy charakteristického hlasu. Lampy to umí.
Vyšší středy a výšky jsou výrazné, jsou-li v nahrávce, obdržíte zaplacené.

Prince, LP Lowe Sexy.
Bohaté Princovy aranže jím ovládaných nástrojů, přiměřeně kvalitně nahraných, výborně vybraní vokalisté, to vše je Edgarem předáno zřetelně a bez stresu.Do ploch syntetizátorů, dechových akordů, zpívá, křičí a hovoří mnoho lidí. Lesy smyčců, pevně sejmuté bicí mi na mém integrovaném tranzistoráku s pasivním předzesilovačem, přijde nepřehledný.
Edgar je rychlejší, pořádnější, přehledný.

Shrnutí:
Nový model Edgaru TP-105 VR, je více neutrální, než původní s malujícími pentodami EL-34.
O to déle Vám vydrží jeho zvuk, neboť upřednostňuje hudbu před zvukem.
Vlastnosti a kvalita je přiměřená vzniku v Evropské unii.
Cena je přizpůsobena konkurenci, využívající asijskou práci bez humanitního zázemí.
Po doprodeji posledních kusů modelové řady Edgar, nevidím tak výhodnou možnost koupě něčeho podobně dobrého, vyrobeného v EU. 1100,- éček, je cena konkurující i výrobkům asijských manufaktur.


Obrázek

Efičák v.r., v Ostravě 30.11. 2009

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Peer »

Efičáku, běž si poslechnouit Audii ve vašem studiu Tykon...
To teprve uslyšíš sound. Věřím, že se ti to bude líbit. *thumbs up*

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od efičák »

Peer píše:Efičáku, běž si poslechnouit Audii ve vašem studiu Tykon...
To teprve uslyšíš sound. Věřím, že se ti to bude líbit. *thumbs up*
Peere, já tam nerad obtěžuji. Bezu peněz, do studia nelez.
Zesilovač Edgar, mi půjčil kamarád Zdeno a nečeká, že ho koupím. Což je při návštěvě Tykonu předpoklad.
Audia má oku libý design a Tvůj popis zvuku mi přijde jasně pro můj vkus. Já to nerad sterilní, třeba ty druhé dva zesilovače z Tvého testu nejsou má krevní. Ovšem doplnění Tvého Phona Audia, o zesilovač Audia, je jediný možný krok v další cestě za líbezným, zvukem a krásným desingem, neboť nejen zvukem je audiofil živ. Též solitérní harmonie, estetika, líbezná tvář Audie.
Když spočinu zrakem na své ohřívátka v černo-zlatém designu, už předem se tetelím.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Mih »

Použité vakuové usměrňovací diody PY-88 ve zdroji, dávají slyšenému zvuku široký a hluboký prostor, plně využívající kvalit zdroje zvuku.

Efičáku, vím, že jsi poeta ale tohle snad ne...

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od efičák »

Mih píše:Použité vakuové usměrňovací diody PY-88 ve zdroji, dávají slyšenému zvuku široký a hluboký prostor, plně využívající kvalit zdroje zvuku.

Efičáku, vím, že jsi poeta ale tohle snad ne...
Tak dobře, fakta mě zajímají, ale to neznamená, že změním názor. 8-)

A jinak, zaujala Tě Mihu jen ta chyba? Jaký jiný lampáč z domu znáš, jaké máš oblíbené signálové, nebo výkonové elektronky. Co je jejich předností a co ne, nebo vůbec nic, jen křemík...? Piš piš piš!

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Dragon »

Peer píše:Efičáku, běž si poslechnouit Audii ve vašem studiu Tykon...
To teprve uslyšíš sound. Věřím, že se ti to bude líbit. *thumbs up*

Myslím, že to by mu mohlo napísať x-ľudí, aby si išiel vypočuť, to alebo ono.(len konštatujem) Aj ku mne môže prísť na posluch monoblokov od Conrad Jonhnson a prenesie sa do inej lampovej,cenovej a hlavne kvalitatívnej sféry ako je Edgar. Ale k veci, s chlapcami z Edgaru - Canoru sa už poznám nejaký ten rok a všetky ich výrobky mi (možno na jeden,dva) prešli rukami. Aj keď to nie je moja kategória (myslené teraz, mal som TP-101 - 3 krát modifikovanú priamo chlapmi v Edgare) musím uznať, že ich výrobky stoja za pozorné vypočutie. Po väčšine sa stretnem stým, že ľuďom sa to za ten peniaz nesmierne páči a ja si myslím, že niektoré ich výrobky presahujú svoju cenovú kategóriu. Samozrejme je to kategória pri ktorej sa aj zvuku niečo vytknúť, ale v konečnom dôsledku vyjde pomer - cena/výkon fantasticky. Ich CD prehrávač CD-1 mi požičali na "opáčenie" domov a musím uznať, že to nebol Accuphase čo som mal vtedy doma, ale jednoducho to bol player, ktorý stál aj za viac peňazí ako sa predával. Potom som dostal od kamaráta link, kde ho v Poľsku hodili za výrobok roku, alebo niečo také. Mal som možnosť počuť aj CD-1 s vylepšeným zdrojom a zvuk bol zasa o niečo lepší. CD-2 som taktiež počul a ten je ešte lepší za tie isté peniaze. Integrované zosilňovače ako popísal Efičak sú tiež na veľmi dobrej úrovni. Za zmienku stojí phono TP-305, ktorá ťahá do vysokej kategórie výbavou a zvukom. A aj keď nie som nejaký technický typ, vidno aj vo vnútri peknú a čistú robotu .... takže len toľko ...
Naposledy upravil(a) Dragon dne 12 lis 2009 16:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od ciba »

Aleši , moc pěkně jsi to sepsal , radost číst *thumbs up* . Díky za to .

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Mark Levinson »

ciba píše:Aleši , moc pěkně jsi to sepsal , radost číst *thumbs up* . Díky za to .
Souhlasím s Cibou, pěkná práce.
Více takového čtení.

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od efičák »

Dragon píše:
Peer píše:Efičáku, běž si poslechnouit Audii ve vašem studiu Tykon...
To teprve uslyšíš sound. Věřím, že se ti to bude líbit. *thumbs up*

Myslím, že to by mu mohlo napísať x-ľudí, aby si išiel vypočuť, to alebo ono.(len konštatujem) Aj ku mne môže prísť na posluch monoblokov od Conrad Jonhnson a prenesie sa do inej lampovej,cenovej a hlavne kvalitatívnej sféry ako je Edgar. Ale k veci, s chlapcami z Edgaru - Canoru sa už poznám nejaký ten rok a všetky ich výrobky mi (možno na jeden,dva) prešli rukami. Aj keď to nie je moja kategória (myslené teraz, mal som TP-101 - 3 krát modifikovanú priamo chlapmi v Edgare) musím uznať, že ich výrobky stoja za pozorné vypočutie. Po väčšine sa stretnem stým, že ľuďom sa to za ten peniaz nesmierne páči a ja si myslím, že niektoré ich výrobky presahujú svoju cenovú kategóriu. Samozrejme je to kategória pri ktorej sa aj zvuku niečo vytknúť, ale v konečnom dôsledku vyjde pomer - cena/výkon fantasticky. Ich CD prehrávač CD-1 mi požičali na "opáčenie" domov a musím uznať, že to nebol Accuphase čo som mal vtedy doma, ale jednoducho to bol player, ktorý stál aj za viac peňazí ako sa predával. Potom som dostal od kamaráta link, kde ho v Poľsku hodili za výrobok roku, alebo niečo také. Mal som možnosť počuť aj CD-1 s vylepšeným zdrojom a zvuk bol zasa o niečo lepší. CD-2 som taktiež počul a ten je ešte lepší za tie isté peniaze. Integrované zosilňovače ako popísal Efičak sú tiež na veľmi dobrej úrovni. Za zmienku stojí phono TP-305, ktorá ťahá do vysokej kategórie výbavou a zvukom. A aj keď nie som nejaký technický typ, vidno aj vo vnútri peknú a čistú robotu .... takže len toľko ...
Díky Dragůnku, za věcný příspěvek. S tak "rychlýma" bednama, jaké máš, byl postup na vyšší třídu nutný. Cabasse stojí přes 200.000Kč a krmit ho Edgarem za 50.t., to není přiměřené. Ano, Zdeno ví přesně, co a jak hraje. S Canor CD-2 udělal velký kus dopředu. V RpR jsme měli možnost vyslechnout ten pokrok i přes tranzistoráky MF 750K. http://www.audiodrom.cz/musicalfidelity750.html
Píšeš o Edgaru TP-305, phonu pro MC přenosky. Testuji plně elektronkové phono, Canor PH-2, prozatím bez step up traf pro MC přenosky. Zvuk s Ortofon 2M Blue, je prostě výborný. Zdeno směřuje do co největší neutrality, aniž by zvuk ochudil o barvy-emoce, rozlišení nahrávky. Pro mě je to novum. Všechno, co znám, má svůj přízvuk. Pouhé tři triody, jako motor přenoskového předzesilovače a korekce RIAA. V RpR byl nastaven na zátěž 300 pF. To se Ortofon 2M Black nelíbilo. Pro mne byl atraktivnější zvuk GTP-1, též z rukou Zdena. Odpor 175 pF se prostě trefil ideálu a zapůsobil větší dynamikou stejnoměrně dávkovanou nahrávkou. O předání dynamiky, se postaraly Superchangery s Triangle Magnelan.
Doma mě Canor PH-2 zaskočil na LP Hany Hegerové. To nemá chybu.

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Dragon »

eficak píše:Díky Dragůnku, za věcný příspěvek. S tak "rychlýma" bednama, jaké máš, byl postup na vyšší třídu nutný. Cabasse stojí přes 200.000Kč a krmit ho Edgarem za 50.t., to není přiměřené. Ano, Zdeno ví přesně, co a jak hraje. S Canor CD-2 udělal velký kus dopředu. V RpR jsme měli možnost vyslechnout ten pokrok i přes tranzistoráky MF 750K. http://www.audiodrom.cz/musicalfidelity750.html
Píšeš o Edgaru TP-305, phonu pro MC přenosky. Testuji plně elektronkové phono, Canor PH-2, prozatím bez step up traf pro MC přenosky. Zvuk s Ortofon 2M Blue, je prostě výborný. Zdeno směřuje do co největší neutrality, aniž by zvuk ochudil o barvy-emoce, rozlišení nahrávky. Pro mě je to novum. Všechno, co znám, má svůj přízvuk. Pouhé tři triody, jako motor přenoskového předzesilovače a korekce RIAA. V RpR byl nastaven na zátěž 300 pF. To se Ortofon 2M Black nelíbilo. Pro mne byl atraktivnější zvuk GTP-1, též z rukou Zdena. Odpor 175 pF se prostě trefil ideálu a zapůsobil větší dynamikou stejnoměrně dávkovanou nahrávkou. O předání dynamiky, se postaraly Superchangery s Triangle Magnelan.
Doma mě Canor PH-2 zaskočil na LP Hany Hegerové. To nemá chybu.

No jednu TP-305 mám od chlapov sľúbenú, keď sa dostanem ku Gramofónu. Bude postavená od začiatku nekompromisne, aby nemusela isť na tunnig - kabeláž - striebro,telfón kondenzátory a pod., to budem veľmi zvedavý čo sa s toho stroja vykúzli. Na Slovensku sa asi zachviľu budú dať vyrobky Edgar - Canor vypočuť už aj v Banskej Bystrici vo firme BIS AUDIO - v predajni. Trošku som to s kamarátom a vedúcim predajne postrčil a dúfam, že budúcnosť prinesie aj do iných predajní Bis Audia - Bratislava, Košice. Aleš musím ťa poopraviť - posledná cena u "vás" za reprosústavy bola 349.990,-Čk *2thumbsup* u nás bola o stovku viac. (za éry Slovenskej koruny) http://www.dvdmag.cz/index.php?modul=se ... deaebbf03f

Edgar po tých 3 modifikáciách, nemal nič spoločné so žiadnym Edgarom čo som doposiaľ počul. nasekali do neho celkom fajnové veci a zmenilo sa to na nepoznanie. Ešte by sa dal spraviť najväčší, zásadný krok, ale do toho som už investovať nechcel - výmena traf. Vedel som, že po čase vymením za niečo "lepšie". Zosík nakoniec skončil v Nemecku.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Mih »

Efičák - bohužel, jak je v našich končinách zvykem, je nejlépe přejít do (mírného) protiútoku i když přiznám svoji chybku, že?
Chlapče, slyšel jsem dost elektronkáčů, že mohu říci "trochu o tom něco vím". To ale vůbec nesouvisí s onou větou, kterou jsi napsal o vlivu usměrňovací elektronky na prostor. Pokud mohu vyjádřit svůj názor, tak na zvuk má u elektronkových zesilovačů největší vliv kvalita výstupních transformátorů. Samozřejmě, že i ostatní věci také (topologie, kvalita součástek a pod.) nicméně ty trafa budou to hlavní.
Jinak tvoje recenze je dobrá i když postrádám trochu více technických popisů. To by vyvážilo ono básnění.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Mih »

Základní technický popis a problematiku týkající se tohoto zesilovače mi poskytl Renown, čímž mu tímto děkuji a přeji aby se mohl vyjádřit i přímo.

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od Dragon »

Mih píše:Efičák - bohužel, jak je v našich končinách zvykem, je nejlépe přejít do (mírného) protiútoku i když přiznám svoji chybku, že?
Chlapče, slyšel jsem dost elektronkáčů, že mohu říci "trochu o tom něco vím". To ale vůbec nesouvisí s onou větou, kterou jsi napsal o vlivu usměrňovací elektronky na prostor. Pokud mohu vyjádřit svůj názor, tak na zvuk má u elektronkových zesilovačů největší vliv kvalita výstupních transformátorů. Samozřejmě, že i ostatní věci také (topologie, kvalita součástek a pod.) nicméně ty trafa budou to hlavní.
Jinak tvoje recenze je dobrá i když postrádám trochu více technických popisů. To by vyvážilo ono básnění.

V odpovedi Aleša (Efičaka) nevidím žiadny protiútok, ale len chcel od teba, aby si niečo napísal ku elektrónkam. To že výstupné trafá sú u lampáča alfa - omega vie aj človek, ktorý len z lampami začína, alebo má trochu väčší rozhľad. Prispievatelia by mali byť vďačný aj za recenziu akú napísal Aleš, lebo je to jeho dobrá vôľa, aby sa podelil o svoje pocity. Že nepopísal konštrukciu neznamená, že recenzia je zlá. Čo ak sa nevyzná do technickým vecí? Alebo ho to vôbec nezaujíma? Je to chyba? Hlavné je ako ten prístroj hrá, vypadá a pod. Napr. Ja konzultujem tieto veci - technické - p. Liščák (bývalý konštruktér JJ electro., teraz pracuje pre Edgar) Zdeno Brězojviak (konštruktér a kamarát - Edgar) a nechávam si z toho v hlave len základné veci,čo potrebujem, lebo ma to jednoducho nezaujíma. Tie veci čo na lampách/zosilňovačoch potrebujem vedieť viem. Hlavne sa zaujímam o zvuk a dizajn stroja. Lampy mi zahoria a potom spárujú chlapci v Edgare. Monobloky mi pomerali / skreslenie, viem ako sa to správa. Bias si nastavím, lebo mám led - kontrolku pre každú lampu a už počúvam. Treba hlavne diskutovať. Alešova recenzia je na amatéra VYNIKAJÚCA!!!

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od efičák »

Team Zdeno Březovják a p.Liščák, od toho si slibuji velké věci. *thumbs up*
Elektronkový přenoskový předzesilovač, Canor PH-2 mi vytřel zrak. V kvalitě MM.
Oba pánové konstruktéři pracují na zvukových vlastnostech step up traf pro MC přenosky. Doplněním o Canorem vybrané "převodní" trafo podpoří onu zvukovou neviditelnost Canoru a podá pouze a jen nahrávku v plné kráse.
Kamarád poslouchá Audio Research Phono 5. Jeho MC vstup je hybridní. Dokoupil step up trafo pro MC přenosky Ortofon Verto. Je velmi spokojený, jeho MC přenoska, Ortofon A90 si s ním lebedí.

Obrázek

Elektronka v signálové cestě předzesilovačů má pro mne nepřekonatelné kouzlo. Líbí se mi LP nahrávané, nebo remasterované na elektronkových přístorojích. Líbí se mi elektronkové phono. A elektronkový předzesilovač s dobře doplněným tranzistorovým koncákem. Plně elektronkové výkoňáky mají spoustu limitů.
Mám vzpomínku (archiv je někde u Martina f-sport) na prototyp elektronkového integráče 2 x 12W, zapojený v dvoučinném áčku. Jeho výstupní trafa navinula ručně paní s 40-ti letou praxí v elektrotechnickém závodě. I přesto byl zvuk poplatný - kvalitě elektrické sítě(bez filtru smůla) použitým elektrolytickým kondenzátorům kvality nevhodné pro audio, kombinaci charakteru triod a výkonových JJ EL-34. Pralo se to dokud tam nepřišly mé Electro Harmonix neutrálního projevu. A naposled se opět neosvědčil reprokabel Kimber 4TC který zvuk vykostil (ahoj Dadafte:-))a nahradila jej Supra.
Prostě to v Prešově všechno vědí a Zdenovy bedny Sonus Faber Cremona odhalí i netušené.
Služba audiofilům je nevděčná. Nezbývá než to dělat pro sebe. :-)
Děkuji za všechny ohlasy.

efičák
Příspěvky: 1963
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Edgar TP-105VR

Příspěvek od efičák »

Mih píše:Použité vakuové usměrňovací diody PY-88 ve zdroji, dávají slyšenému zvuku široký a hluboký prostor, plně využívající kvalit zdroje zvuku.

Efičáku, vím, že jsi poeta ale tohle snad ne...
Zdeněk zkusil použít jiné postupy, ale vliv usměrňovacích diod PY-88, je význačný. Dotýká se nejvýrazněji charakteru basů. Navrhuji tedy: "použité vakuové diody PY-88 ovlivňují charakter zvuku. Zvláště podání basů je díky nim, charismatické a zajímavé. Konstruktér je shledal nenahraditelnými. Kvůli nim vystavuje uživatele velkému ztrátovému teplu a dokonce i trochu nepříjemnému pachu při jejich zahořování. Edgar 105 mi nestrpěl ani malé GTP-1.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host