Nákup "vintage" zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
mac
Příspěvky: 103
Registrován: 16 led 2010 21:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od mac »

byl lepší ve všech směrech, prostor, výšky- slušně si poradí se sykavkama, dynamika, basy konkrétnější,hlubší, zvuk jakoby "teplejších barev". Repro byly BW CDM1, CD Tascam CD601. Je to ale starší přístroj, takže když si jej pořídíš, chce to někoho, kdo ti zkontroluje popř. vymění kondenzátory, pročistí přepínače a pod. pak se opravdu odmění. Něco o něm se dá vyčíst třeba tady: http://dual.pytalhost.eu/cv1460t/
Kromě toho všeho má i docela slušné phono MM i MC

Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Felčar »

Ještě se vrátím k tomu podvodu, nevíte někdo jestli je způsob jak přinutit banku aby mi pomohla? Mám Komerčku, tam mi řekli ať se obrátím na Policii (Čr x SR? pochybuji že něco zmůžou), nějka se smiřuji, s tím že už tyx peníze neuvidím (naštestí nešlo o nějak vysokou částku) každopádně to nechci jen tak nechat plavat, podvodníci si musí uvědomit, že jim to nebude procházet *taktone*
za veškeré rady díky

ad dual: podívám se co kde o něm píšou (každopádně jsem mírně skeptický, přeci jen můj accuphase byl 4násobně dražší....asi ne bezdůvodně, ale určitě díky za tip :) )

tujatuja
Příspěvky: 625
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od tujatuja »

Doporučuji integrovaný zesilovač Pioneer A-616. Byl vyráběn v Japonsku někdy na rozmezí 80.-90. let. Vlastnil jsem ho a nedávno jsem měl příležitost ho znovu slyšet - hraje pořád skvěle bez jakékoli závady.

Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Felčar »

díky za tip, znám, ale kdybych ho chtěl pořizovat tak se poohlédnu po vyšším modelu, 656, 757, 858, více by splňoval finanční požadavky, za tuhle cenu si můžu A-616 koupit 2-3x , chci něco co by se mohlo Accuphase vyrovnat ;)

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 964
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od RedBaron »

Zdravím zdejší fórum, rozhodl jsem se, že si zkrášlím obývák hudbou a nádechem 70. let v podobě zesilovače Luxman a repro Wharfedale Diamond řady 9 nebo 10, zatím nevím jestli regálovek nebo sloupků, protože ty na mé oblíbené žánry rock, funky a elektroniku budou mít přece jen lepší basový základ. Bude tahle sestava dávat smysl, především zvukově? Jak spolehlivý a dobře znějící je to stroj, přece jen jsou to nemalé peníze a je mi jasné, že se tu platí prémie za exkluzivitu tohohle veterána. Samozřejmě si všechno před koupí poslechnu, ale než začnu podnikat tyhle tůry po republice, tak bych rád znal názor širšího hifistického publika :P
http://elektro.bazos.cz/inzerat/2292295 ... N-L58A.php
Obrázek

hidefan
Příspěvky: 66
Registrován: 27 črc 2009 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od hidefan »

U tohoto zesilovače se jedná,jak je řečeno v inzerátu, o japonskou verzi,to zn. nutnost dkoupit kvalitní převodní transformátor např.http://translate.google.cz/translate?hl ... CDYQ7gEwAA + náklady za poštovné,clo a DPH.Cena za takovýto kousek se pak jeví v jiném světle.

Papolius
Příspěvky: 153
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Papolius »

Ten Luxman je opravdu krásný, ale nebude to výkonově trošku chcípáček? Za 22000Kč nevím nevím....


Papolius
Příspěvky: 153
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Papolius »

Přesně jak posílá Zdeny...a ten A91 nebude dražší. Jen ho sehnat....

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Zdeny »

Papolius píše:Přesně jak posílá Zdeny...a ten A91 nebude dražší. Jen ho sehnat....
Je levnější , jeden je v HK (ten můj, leží u kolegy v krabici ve skříni, šel do sluchátek).

Papolius
Příspěvky: 153
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Papolius »

Zdeny---- Škoda že není v Praze. Docela by mě zajímalo, jak by zvládl rozhýbat mé Quadral Montan MK V.....:-/

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od ivanb_cko »

Papolius píše:Ten Luxman je opravdu krásný, ale nebude to výkonově trošku chcípáček? Za 22000Kč nevím nevím....
2x 80W Ti pripada jako chcipacek? Spis je trochu neadekvatni cena, ale stroj to bude vpravde paradni! Me se osobne malem povedlo koupit model L-55A, no nakonec mam L-530 a jsem mega spokojenej co se zvuku a koznosti tyce *2thumbsup*

Jnak ten A-91 bude asi v pohode, ale to uz bych se radeji snazil sehnat model A-777 ;)

Papolius
Příspěvky: 153
Registrován: 07 čer 2009 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Papolius »

Ivan-----Nic moc extra mi to nepřijde. Já koupil za pár korun loewe TA 6000 což má 2x60W a hraje super. Rozhodně je ale nesrovnatelnej s tim Pioneerem stejně jako uvedenej Luxman :)

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 789
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od vintage »

Nebudu hodnotit zvuk, nicméně ten Luxman L58 je vcelku vzácnej kousek co se moc nevyskytuje, pokud je v super stavu tak cena je i relativně adekvátní. Těch Pioneerů běhá po světě podstatně více... A od klávesnice si troufnu říct, že IMHO nebude lepší. Respektive, bude spousta lidí, kterým se bude zdát lepší než Pincek a obráceně (je to vždy subjektivní hodnocení)

Co se 80W týče, záleží na bednách a na preferovaným žánru. Stejně silnej 80W Revox B750 mkII, hrál třeba se 3p Revox Symbol MKIII, subjektivně lépe jak 150W konec. Nedá se paušalizovat - je to případ od případu.

Uživatelský avatar
Marien
Příspěvky: 37
Registrován: 22 kvě 2012 11:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nákup "vintage" zesilovače

Příspěvek od Marien »

to Felčar:
Zdravím,
na Bazoš.cz jsem také nakupoval. Vím, že je to už s křížkem po funuse, nicméně je tam možnost kliknout na prodejce a vyjet si o něm dostupné info, včetně komentářů k jeho osobě. Než jsem něco nakoupil, tohle jsem si ověřil a také jsem si uložil konkrétní inzerát jako celou webovou stránku. Tak mi zůstala nabídka zachovaná, ikdyž byla z bazoše stažena nebo smazána. O něco lepší je to na Aukru, sice jen o fous, ale díky době jaké se tam pohybuji, už se dá v celku odhadnout, zda týpek jen tkz. honí vodu. Aukru už nově nabízí garanci škody do 20K. Nejlepší jsou nákupy přes ebay s platbou paypalem, při podvodu a rychlé reakci ze strany podvedeného ebay bezproblémů vrátí peníze (mám osobně ověřeno).

Ohledně tvého konkrétního případu. V žádném případě to nenechávej ladem. Událost nahlas jako podezření z tr. činu podvodu na PČR a nech si sepsat protokol. Poskytni jim veškeré údaje, které máš k dispozici. Můžeš to zkombinovat i s dalšími podvedenými, čím více lidí, tím lépe. PČR může od banky žádat informace o příjemci účtu a spolupráce se slovenskými kolegy také stále funguje. Nejdůležitější je se nenechat odbýt a ikdyž je to nepříjemný a otravný, pořád tomu šlapat na krk. Spousta darebáků počítá s tím, že lidí se zaleknou toho martýria a skrz pár tisícovek se na to vykašlou. Věz, že díky tobě může policie klepnout přes prsty jednoho parchanta a ochráníš tak řadu jiných, kteří by naletěli jindy.

Nakonec k vintage zesíku. Pokud jsi to ještě nerozlousknul, mám tu jeden podnět k přemýšlení. Prodávám Technics SU A900MK2, přešel jsem na dělený koncák. A900 je rok 94 a určitě ji nelze srovnávat s důstojníky jako Luxman apod.. Nicméně svou práci odvádí dobře a s B&W repráky mě uspokojoval celých 20 let...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host